samhain

Život, smrt a Samhain

Samhain, Dušičky, Helloween. Noc, kdy se svět živých a mrtvých přiblíží k sobě a je čas zavzpomínat na ty, co již nejsou mezi námi. Také ale čas k tomu, abychom si připomněli, že život a smrt jsou neoddělitelně spjaty a jedno bez druhého nemůže být. Natočila jsem pro vás krátké povídání o tom, co všechno symbolika smrti o Samhainu přináší pro náš duchovní rozvoj a jak s ní můžeme pracovat.

Samhain aneb je čas nechat to jít

Samhain, magický svátek starých Keltů, se slaví z 31.10. na 1.11. a je úzce spjat se smrtí. Smrt a život jdou ale spolu ruku v ruce. Jaké poselství nám kouzelná noc Samhainu předává? To se dozvíte v následujícím videu.

Mohlo by vás zajímat:

Samhainový rituál k uctění předků

Můj samhainový zážitek

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 komentář u „Život, smrt a Samhain

  1. Potlesk za přednes Lumenn.

    ..
    Slíbil jsem jednou jednomu pánovi, který pomáhal lidem, že mu jednou pořádně poděkuju, on si přál, abych to udělal, až bude po smrti.
    Takže, děkuji ti Felixi, za to, že jsi mi potvrdil správný směr, kde mám pomoci, koho mít rád, co hezkého vytvořit a že se nasměrovat k přírodním bylinkám, které léčí. Děkuji, že jsi ve mě povzbudil dar třetího oka, které se stále víc rozvíjí. Že jsem nalezl ten dar odkládat svůj život jako kabát, ( přeneseně ) stále znovu umírat a znovu se rodit v jednom životě, znovu a znovu něco utvářet pro někoho, kdy jedině tak má všechno správný smysl a zbytek je jen kulisa, která se může měnit. Děkuji tobě dědečku, že jsi mě odmalička vycvičil v kreslení nových nápadů, které přinesou komfort. A děkuji ti, že jsi každý den opěvoval babičku celý život a zpíval jí i ve stáří, jak je krásná.

Komentáře nejsou povoleny.