úsměvem ke štěstí

Úsměvem ke štěstí

Hledáme štěstí v penězích. V kariéře. Ve výchově dětí. Hledáme štěstí ve vztazích, na dně sklenky, v koníčcích, v úspěších, ve výhře v loterii. Ale to skutečné štěstí je skryto uvnitř nás, tichounce, nenápadně září a čeká na probuzení. Jenže pod nánosem všech programů této reality a pod tíhou domněnek druhých o naší neschopnosti, které jsme během života přijali za vlastní, se mu to nedaří. Někdy ale k probuzení toho plamínku štěstí a naděje stačí jen malounko. Třeba jeden úsměv a kompliment od neznámého člověka. A vědomí, že kdo rozdává lásku a štěstí druhým, ten ho sám bude mít vrchovatě…

 

Úsměvem ke štěstí

A o tom všem je úžasný krátký film „Potvrzení“ (v originále Validation). Můžete ho najít i pod českým názvem Úsměvem ke štěstí. Je to nádherný a dojemný snímek o síle lidského úsměvu a tom, jak málo stačí, aby člověk probudil své nitro. Tak tedy – úsměv, prosím. Jste nádherní. Jste úžasní. Jste skvělí.

 

Pokud nevidíte české titulky, zapnout je můžete kliknutím na ikonu komiksové bubliny na spodní liště videa. Jazyk titulků nastavíte kliknutím na ozubené kolečko.

 

Oficiální anotace filmu:

Hugh Newman (T.J. Thyne) pracuje na konci tmavé chodby jednoho parkoviště a potvrzuje zákazníkům parkovací lístky. Obyčejná, nudná práce, že? Ale proč je u něj taková fronta? Hugh se totiž od tisíců podobných zaměstnanců něčím liší. Na každého se usměje a každému řekne něco krásného. Dělá to proto, že miluje lidské úsměvy. Jenže když se jde jednou nechat vyfotit na řidičský průkaz, potká dívku, která všem jeho pokusům o vyvolání úsměvu odolává…

Film byl natočen v roce 2007.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

3 komentáře u „Úsměvem ke štěstí

  1. Ta Lumennka je ale jasnovidec a má dobré srdce. Určitě se jí bude dobře dařit v životě a hodně úsměvů a úžasné spolupráce jí přeji do budoucna.

  2. Diky moc za krasny clanek, jsem v praci …stojim na cerpacce jako obsluha a posilam vsem krasny uprimny usmev.

  3. Někdy to trvá i více let, než se zatrpklá dívka upřímně usměje. Ale možná je to tak mají po traumatech i přirozeně nastavené, že pokud řekne ANO, chci být ŠŤASTNÁ, tak až po velmi dlouhých útrapách, aby se i podvědomě ujistila, že to štěstí už bude na stálo a že si s ní OSUD zase nehraje.
    A možná se teď na internetu najde brzy nějaké video právě takové, která se konečně usměje upřímně, protože už ví, že může být ŠŤASTNÁ.

Komentáře nejsou povoleny.