Sodalit

V další části seriálu o léčivých kamenech se podíváme na jednoho z mých oblíbenců – sodalit. Modrý žilkovaný kámen sodalit dostal své jméno podle jednoho z prvků, z něhož je složen – sodíku (latinsky sodium) a jedná se o magmatický minerál střední tvrdosti. Ačkoli nejčastěji se setkáme s jeho modrou variantou s bílým, šedým či černým žilkováním, existují i bílé až narůžovělé varianty.
Sodalit přehledně:
barva: modrá až tmavomodrá se světlým nebo tmavým žilkováním, vzácněji bílá
planeta: Venuše
živel: voda
čakra: pátá (krční) a šestá (třetí oko)
znamení: Panna, Střelec, Vodnář
magické atributy: meditace, koncentrace, klid, síla ducha, moudrost, léčení
léčebné využití: pomáhá léčit potíže způsobené stresem, negativními emocemi a strachem, posiluje nervový systém. Čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány, udržuje v rovnováze metabolismus, posiluje imunitní systém. Snižuje horečku, krevní tlak a příznivě působí na hlasivky, krk a hrtan.
Sodalit v surové formě
Sodalit patří k těm pár vzácným modrým kamenům, které jsem si oblíbila. Obecně nemám moc ráda chladné odstíny barev, takže modrou vůbec nevyhledávám, ale sytá tmavší modř sodalitu mi byla vždycky sympatická. A dobře dělám, že se tomuto kameni nevyhýbám:) Je to jeden z nejsilnějších kamenů Vody a jako takový pomáhá odbourávat negativní emoce, zbavuje stresu a zklidňuje mysl. Zároveň spojuje logiku s intuicí a odhaluje příčiny dávných křivd, fóbií a nemocí. Velmi dobře se dá použít jako talisman pro lidi, kteří mají problémy s vyjadřováním, hlavně s vyjadřováním emocí. Ačkoli je kámen zasvěcený živlu Vody, jeho napojení na pátou a šestou čakru ho dělá i výborným pomocníkem pro týmovou práci, intuici, představivost, komunikaci s lidmi.
Tromlovaný sodalit

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts