Síla menhirů: Záhada Měsíčního kamene

Dnes jsem poslouchala velmi zajímavou rozhlasovou reportáž o výpravě několika velmi skeptických záhadologů k menhiru v Jižních Čechách. Vzhledem k tomu, že tato reportáž bude v rozhlasovém archivu jen do dneška, 28.3.2017, rozhodla jsem se poznatky zapsat do článku, protože zjištění v reportáži jsou velice pozoruhodná. Přinejmenším pro nás všechny, kdo se silou přírodních útvarů máme své zkušenosti a jsme díky vlastním zážitkům o síle kamenů přesvědčeni – týmu záhadologů se totiž podařilo sílu menhiru změřit i fyzikálně.
Pánové pod vedením inženýra Petra Vokáče se vypravili k menhiru zvanému Měsíční kámen, který se nachází u obce Javorník na Šumavě (GPS souřadnice: 49.1536831N, 13.6616169E). Měsíční kámen se mu říká proto, že na jeho povrchu lze zahlédnout prohlubeň připomínající tvarem srpek měsíce (viz foto). Zda je obrazec přírodního nebo umělého původu se ale neví. Ani původ menhiru, což je osaměle či ve skupině stojící kámen v přírodě, který většinou vztyčily ruce člověka, není znám. Obecně se soudí, že naši předkové vztyčovali kameny jako symboly hranic území, označovali jimi posvátná místa nebo se u nich konaly náboženské rituály. Možné taky je, že menhiry označovaly místo nějaké významné události, ať už krvavé potyčky nebo uzavření mírové dohody. Žádná z teorií ovšem dosud nebyla prokázána a tak je důvod stavění menhirů stejnou záhadou, jako jejich energetické působení – a právě to se vydali zkoumat zmínění pánové.
U Měsíčního kamene rozmístili kamery, které zaznamenávaly pohyby měřících přístrojů i veškeré dění kolem menhiru, aby nemohlo dojít k podvodu. Spolu s panem Vokáčem a jeho pomocníkem se výletu účastnil i pan Houba, který o sobě říká, že se dokáže na menhir napojit a takzvaně ho aktivovat, probudit jeho sílu.
Prvotní měření u kamene neukázala nic zajímavého. Hladiny radiace, měřené dvěma přístroji, digitálním a ručičkovým, se pohybovaly v běžných nizoučkých hodnotách, jaké naměříme v zásadě všude v České republice. Přímo u menhiru byla hladina radiace stejná, jako o pár desítek metrů dál v lese. Tedy na první pohled menhir není nijak zajímavější, než jakýkoli oblázek či kus kály, který potkáte na výletě.
Jenomže pak se začaly dít věci. Pan Houba se na menhir zaměřil, pozvedl ruce a chvíli s nimi pohyboval. Skeptickým přihlížitelům to připomínalo nějaká šamanská zaříkávání a nepředpokládali, že by se mohlo cokoli změnit. Po asi minutě energetické práce s kamenem ale najednou měřené hodnoty radiace prudce vyskočily na pětinásobek.
Nemohlo se jednat o mýlku ani o náhodu. Předtím pánové měření opakovali několikrát a u kamene už pobývaly notnou chvíli, aniž by se hodnoty nějak změnily. Jakmile však pan Houba kámen „aktivoval“, znásobily se tak, že nemohlo jít o žádnou tolerovatelnou chybu v měření. Síla kamene se probudila a byla exaktně změřena.
Tím ale experimenty neskončily. Jaký vliv asi může mít kámen na lidské tělo – dodejme, že na lidské tělo skeptika, který nepodléhá žádným vlastním sugescím a na svůj stav se ptá psychikou neovlivnitelnéhodigitálního tlakoměru a měřiče tepu.
Přítomný esoterik pan Houba vysvětlil, že jedna strana kamene energii ubírá, zatímco další má energii dodat. Pan Vokáč si nasadil tlakoměr. Jeho běžný tlak během pobytu v lese byl v normě, 130 na 80, tep kolem 70 za minutu. Před experimentem mírně stoupl, kvůli vzrušení z očekávání na nějakých 150 na 90 a 86 tepů za minutu.
Opřel se o jednu stranu kamene, šlo o tu, která energii bere, což však pan Vokáč nevěděl. Po dvou minutách kontaktu s kamenem tlakoměr hlásil tlak 120 na 70 a tep 70. U dobíjející strany menhiru se tlak po dvou minutách opět změnil na 150 na 80 a puls se zvýšil na 80. Během takto krátké doby se jedná o nezanedbatelnou změnu, která se vzpírá logickému vysvětlení. Kámen evidentně opět pracoval.
Hladina radiace zatím byla stále zvýšená, ale po chvíli začala pomalu klesat – menhir se po probuzení vracel zpět k odpočinku. Když pánové doměřili a chystali se k odchodu, u menhiru se objevila paní z blízké vesnice, která kámen občas chodí navštěvovat. Aniž by tušila, co se u kamene dělo, přiložila na něj ruku a povídá: „Ten je dneska nějaký rozparáděný.“
Právě tato vnímavá paní, která ihned poznala, že je s jejím kamenným přítelem něco jinak, tvoří tečku za rozhlasovou reportáží, která potvrdila, že v kamenech a zejména v našimi dávnými předky vztyčených menhirech, se skrývá síla, již dosud neznáme a plně jí nerozumíme.
Máte ve svém okolí nějaký takový menhir? Zažili jste u něj něco zajímavého? Já se bohužel v mých lesních toulkách zatím s žádným takto velikým stojícím kamenem nepotkala, ale i v hanáckých lesích už jsem narazila na podobná energeticky silná místa, na nichž dodnes místní staví oltáříčky lesním božstvům. Více o tom píšu ve starším článku Magický Samhain.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

8 komentářů u „Síla menhirů: Záhada Měsíčního kamene

  1. každý kontinent má svoje přirozené swayambhu (samo ze sebe)-místa , která vyzařují kvality. v tomto případě je bhu-země, a síla vyjadřuje kvality elementu matky země. menhiry jsou umělé objekty na místech s nějakou kvalitou nebo s uctíváním symbolu. sama planeta země představuje v úrovni astro soustavy určitou kvalitu(zrození člověka). v člověku jsou všechny síly-kvality všech elementů a kvalit sjednoceny v univerzální síle ducha člověka-kundalini. (ne)vhodným chováním člověka (i k přírodě) se mohou tyto kvality ztrácet, nebo naopak sílit. vše vyzařuje nějakou vibaci. není ale jedno jakou. i člověk přijímá a vyzařuje podle svých kvalit. ze swayambhu můžeme poznat pouze omezenou část. ale ze svého ducha kundalini můžeme získat poznání(sama sebe) celé. cesta sebepoznání nevede přes vnější věci, ale dovnitř, k ose zdroje čistého života, která je jen v člověku vevnitř. nejposvátnější z posvátných swayambhu v tvoření evoluce je člověk. tedy žádná magie a tajemno. pravda je v nás, tady a teď.

  2. v mé bezprostřední blízkosti taky žádné menhiry nemáme. Ale o nějaké čtyři vesnice dál jsou nějaké balvany, které údajně mají léčivou sílu. Byla jsem u nich a nevšimla jsem si ničeho divného. Ale i docela cizí lidi se tam jezdí na ně koukat.

  3. Především kvůli mému otci jezdíme po celé ČR, kde lze najít různé druhy menhirů a podobné úkazy….

  4. Existuje nějaký záznam nebo zápis toho, co konkrétně s tím menhirem dělali, co přesně měřili, na jakých přístrojích a jak? Pokud je to pravda, je to velice zajímavý výsledek, to, co je na něm nejdůležitější ale je, jestli se to dá nějakým způsobem zopakovat a jestli při měření někdo neudělal nějakou chybu.

  5. Děkuji za zajímavý článek.
    Sám jsem v naší zahradě menhir vztyčil. Nevzal jsem ho v přírodě,ale koupil jsem ho v kameném antiku . Při instalovaní takto silné energie jsem požádal kamaráda o u ítací dzogchčenový rituál. Kamárad má od svého učitele oprávnění takové ceremonie dělat. Samotný obřad byl velmi silný zážitek a ke kameni se chiváme s úctou a velmi aktivně přizpívá k meditativní atmosféře v naší zahradě. Je to bytost s ženskou energií a postupně navázala kontakt s ostatními kameny již dříve instalovanými do zahrady.

  6. Děkuji za zajímavý článek.
    Sám jsem v naší zahradě menhir vztyčil. Nevzal jsem ho v přírodě,ale koupil jsem ho v kameném antiku . Při instalovaní takto silné energie jsem požádal kamaráda o uvítací dzogchčenový rituál. Kamárad má od svého učitele oprávnění takové ceremonie dělat. Samotný obřad byl velmi silný zážitek a ke kameni se chováme s úctou a velmi aktivně přizpívá k meditativní atmosféře v naší zahradě. Je to bytost s ženskou energií a postupně navázala kontakt s ostatními kameny již dříve instalovanými do zahrady.

Komentáře nejsou povoleny.