Růženín

Pokračování série článků o jednotlivých léčivých kamenech, tentokrát o oblíbeném a všestranném kameni – růženínu.
Jedná se o odrůdu křemene a jeho růžovu barvu způsobuje příměs manganu. Narozdíl od jiných odrůd křemene netvoří krystaly (a pokud výjimečně ano, pak jen drobné do 1 cm) a je poměrně křehký.
Růženín přehledně:
barva: růžová až mléčně růžová
planeta: Venuše
živel: voda
čakra: čtvrtá (srdeční)
znamení: Býk, Váhy
magické atributy: láska, krása, uzdravování, něžnost, harmonie
léčebné využití: na choroby ledvin a močového ústrojí, také při chorobách srdce a nrvového ústrojí. Zbavuje apatie, pomáhá zmírnit příznaky dlouhých vleklých nemocí a psychosomatických obtíží. Hojí popáleniny a zmírňuje problémy s pletí.
Růženín je kámen, se kterým mám osobně výborné zkušenosti. Učí sebelásce, pomáhá překonat psychické bloky z minulosti, usnadňuje odpouštění a zbavuje záteží, i těch karmických. S růženínem se dobře pracuje i při meditacích, zvlášť když chce člověk zharmonizovat celé tělo a uklidnit mysl. Používá se při různých kouzlech na přivolání lásky (třeba tady) a otevírá lidská srdce.
Je to kámen, co přináší něžnost a porozumění do života, v místnosti pomáhá zabraňovat hádkám, navozuje příjemné sny a celkově čistí a harmonizuje. Je vhodný pro spojení s anděly, zejména s archandělem Rafaelem.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

9 komentářů u „Růženín

  1. Když chci při sobě nosit více kamenů najednou, ruší se vzájemně, nebo se naopak ve větším počtu posilují? Třeba růženín a křišťál.

  2. [1]:Jako poučenej lajk ti mohu lajcky odpovědět. Já bych řek že záleží na tom, jaký maj ty konkrétní kameny vlastnosti. Když budou mít vlastnosti protikladný, tak se určitě vyruší. Třeba křišťál a obsidián jsou jako den a noc, ty by se určitě navzájem tloukly – čirej kamínek afinní na světlo, na očišťování nenajdeš nic lepšího, a pak obsidián, kterej si jde spojit s ohněm a temnotou a případně i destrukcí – hotovej pekelnej kamínek.

  3. [1]: Kameny se neruší ale naopak se mohou doplňovat a umocňovat účinek. Řada má podobné působení, laicky se to dá brát i podle barev etc.. Někteří léčitelé používají lahvičky ve kterých je několik resp. směsice minerálů. Ono je to od působku všeobecně-nepředávkujete se kamenem – jako součást přírody, Universa, říkejme si (tomu) jakkoliv, se vše přírodní doplňuje, harmonizuje, mělo by spět i ideálnímu, tj. vyrovnanému stavu. Tzn.-kámen Vám dodá svoji energii dokud ji budete přebovat, nebo Vám odebere energii které máte nadbytek. Proto je dobré kameny čistit vodou, solí a třeba i nabíjet sluncem, Zemí, Měsícem ale to už vyhledejte bližší informace.

  4. nic proti, ale je tam napsáno že živel u růženínu je voda…ehm..a pak tam jsou napsány váhy…..ale vhy mají živel vzduch…je to překlep nebo tomu moc nerozumím, :o

  5. [6]: živel kamene je voda, ale přiřazeny jsou znamením podle jiných atributů, než jen podle živlu;) Znamení jsou mnohem složitější, než jen živel, který k nim náleží.

  6. Je tedy možné nosit zároveň u sebe jako šperk třeba hematit a růženín?

Komentáře nejsou povoleny.