písek náhled

Pohlazení po duši se zrnky písku

Písek. Drobná, stejná zrníčka, většinou béžové barvy, kterou dokonce přímo označujeme jako pískovou. Jako malí jsme z něj plácali bábovičky, jako větší se na něm sluníme na pláži. Je jím pokryto asi kolem 15% souše na naší planetě, kde vládne poušť. Používáme ho jako stavební materiál do našich domů, vysypáváme jím cestičky, volejbalisté na něm hrají napínavá utkání. Máloco je tak obyčejné, jako právě písek.

A přitom se stačí podívat zblízka a jednolitá nudná zrníčka se promění ve fascinující různorodou směs nejrůznějších fascinujících tvarů a barev. Ponořme se chvíli do písku a objevme jeho krásu. I v těch nejobyčejnějších věcech se totiž může skrývat něco nádherného, co pohladí po duši. Tyto fotografie vznikly díky přiblížení mikroskopem.

300 násobné zvětšení odhaluje nečekanou různorodost…

…ne všechna zrníčka jsou stejná…

…a mezi drobounkými kamínky se skrývají i miniaturní schránky živočichů…

…někdy stačí podívat se skutečně zblízka…

…a objevíme krásu, o níž jsme neměli ani tušení.

A to zdaleka neplatí jenom o písku :) Mějte se překrásně a nezapomeňte hledat krásu i v obyčejných věcech. Možná se ukáže, že jsou neobyčejné a zázračné. S láskou Lúmennka

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 komentáře u „Pohlazení po duši se zrnky písku

 1. Na to jsem si našel čas vždycky, když už jsme byl unavený z plavání v moři , nebo procházek přes ty nekonečné promenády přírodou kolem – sea and the ocean coasts.
  Pak jsem se podíval proti slunci a koukám, že na každé pláži je nejen jiná barva písku, ale i jiné složení těch kamínků.
  Některé desetiny milimetru, jiné milimetr a více milimetrů. Byly tak nádherné, až jsem si říkal, škoda, že nejsou trošku větší, asi bych si z toho vyrobil nějakou okrasu.
  Ty elementární geometrické tvary v přírodě se promítají do všeho ve všem a tvoří se větší celky a všechno dohromady dává smysl a krásu.
  Svět se nám jeví tak, jak ho umíme vnímat a vnímat chceme. A proto je zajímavé, jaké vjemy a pohledy mají všichni ostatní. Abychom stále objevovali nové vjemy a zjistili, co dalšího hezkého se dá tvořit. Pro radost a komu. Pro štěstí nás. Pro štěstí tvoje. Pro dobro a hezký společný , či společenský zážitek.
  Ve všem tom elementárním i velkém , utvořeném z obrazců, se odráží slunce, které dává jiskru naděje, že vše ve světle vypadá lépe, když v tom je ta láska, která přináší potěšení.
  Láska v přírodě bývá někdy ve své kráse a síle tajemná , jako prána ( či,čchi, qi,..) a harmonie tónů a barev.
  A z malých částeček , již od prvního námětu, postav třeba hrad s krásnou zahradou.
  Ale větší krásy, než v částech přírody, jsem našel v lidských očích.
  Jako by ta krajina kolem od nejjemnějšího zrnka písku, byla jen odrazem krásy lidského oka.
  Když máš někoho hodně rád/ráda. Určitě si něčeho takového všimneš.

 2. Dnes se cesty spojily. A slunce dalo celé přírodě překrásné šaty.
  Kolik jen lásky dokážeme cítit. Kolik jí v nás je. Tak to dnes cítím.
  Potůček v lese, s rozkvetlými korunami stromů a vůně jehličí.

Komentáře nejsou povoleny.