Karneol

Na webu mi stále chybí ucelená série článků, která by shrnovala významy a léčivý potenciál jednotlivých kamenů, tak jsem se to rozhodla napravit a můžete spolu se mnou procházet ty nejvýznamnější zástupce říše minerálů.
Dnes se podíváme na první z nich – karneol.
Jedná se o odrůdu chalcedonu, jehož oranžovočervené zbarvení způsobuje obsah krevelu. Podle barvy také dostal své jméno – z latinského carneus, masový.
Karneol přehledně:
barva: červená, červenooranžová
planeta: Slunce
živel: oheň
čakra: první (kořenová)
znamení: Beran, Blíženci
magické atributy: souzvuk s přírodou, sebedůvěra, vitalita, uzemnění, odvaha
léčebné využití: kožní onemocnění, nemoci krve a krvácení, ochrana zdraví, síla a vitalita, zvýšení plodnosti, léčba frigidity, zvýšení libida, léčení revmatismu, kostí a šlach, pomáhá při neurózách a depresi
Pokud se rozhodnete pořídit si karneol jako talisman, bude se vám hodit v případě, že trpíte trémou a problémy s výřečností. Jeho rudé zbarvení pomáhá zesílit vůli a motivaci, pomáhá při překonávání ostychu a posiluje sebedůvěru. Jako ochranný amulet lze využít proti útokům jiných osob a k zahánění nočních můr.
karneol
Některé kameny už v sobě ohnivou sílu Slunce mají – třeba rudý karneol.
 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 komentář u „Karneol

  1. Ze své zkušenosti můžu říct, že umí krásně podpořit vnitřní oheň a vášeň pro cokoliv, rozhýbat kreativitu a nadchnout pro jakoukoliv činnost. Taky je skvělý k podpoře a doplnění energie při fyzické i psychické únavě.

Komentáře nejsou povoleny.