Jaké bylinné čaje jsou skutečně léčivé?

Dnes jsem viděla velmi zajímavý díl pořadu A dost!, který se věnuje bylinkovým čajům proti nachlazení, což je pro mě pochopitelně velmi důležité téma. Bylinkovými čaji (a rozhodně nejen těmi na nachlazení:)) se totiž prolívám v podstatě pořád a je fajn vědět, které značky na trhu poskytují skutečně dobré a kvalitní bylinky a v kterých si kromě zdraví prospěšných látek nalejete do hrníčku taky mykotoxiny a pesticidy, což jsou látky, které naopak zdraví spíš škodí.
Na výsledcích testů mě asi nejvíc překvapil vítěz, kterým je bylinný čaj Jemča, který obvykle v regálech úplně přehlížím – za nějakých 25Kč vážně nečekám velkou kvalitu. A ejhle, co se týče fujtajblů, co v bylinkách nemají co dělat, vyhrál tenhle laciný čaj na celé čáře oproti mnohem dražším konkurentům!
Dalším překvapením byl pro mě hraniční obsah pesticidů v čajích od Valdemara Grešíka, které nejen kupuju, ale taky jsem je dlouhý čas prodávala na eshopu. Obsah pesticidů sice nepřekračoval v čaji Hepčík s echinaceou povolené limity, ale byl tam solidní koktejl stopového množství různých druhů chemických postřiků, které bych u této mé velmi oblíbené značky vážně nečekala.
Úplným propadákem byl pak bylinný čaj od Babičky Růženky, který se taky cenově pohybuje hodně nízko a v tomto případě nízká cena skutečně odpovídá i velmi nízké kvalitě.
Celý pořad A dost! o bylinkových čajích na nachlazení můžete zhlédnout tady a tohle krátké video pak shrnuje veškeré výsledky testovaných čajů. A jaké bylinkové čaje používáte vy? Kupujete je v obchodě nebo si sami všechno přes léto nasbíráte a nasušíte? Podělte se:)

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 komentáře u „Jaké bylinné čaje jsou skutečně léčivé?

  1. No, G. taky překvapil, ale nemyslím si, že by byl jako celek špatný. Je fakt, že býval opravdu hodně dobrý, ale v průběhu let se to zhoršovalo. Diskutovala jsem to i s jinými lidmi, co vnímají energie.

  2. Tak tos mě překvapila. O tom Grešíkovi jsem slyšela, to mě tak moc nepřekvapuje – můj nový muž říkal, že mu poslední dobou nesmírně nechutná. Od doby, co dělám u Havlíka, tak se snažím co nejvíc hledat bio čaje, protože u těch máš určitou jistotu, že jaksi nevyrostly u dálnice. Ale moc jich není. Růženka mě v první chvíli překvapila, protože ji kupuju hodně, ale na druhou stranu, tam ta chuť není nic moc ve srovnání se sypanými bylinkami, takže mě to překvapení přešlo velice rychle.

Komentáře nejsou povoleny.