mobil

Jak si zpříjemnit facebookovou zeď aneb pár tipů na zajímavé stránky

Sociální sítě, jako facebook, instagram či twitter, většina z nás používá k tomu, abychom se dozvěděli, co je nového a odpočinuli si u čtení či sledování zajímavých věcí. Jenomže když se všude kolem řeší závažná témata a lidé na sebe hartusí v diskuzích, snadno místo pozitivní energie načerpáme akorát tak vztek a frustraci.

Už před nějakým časem jsem svůj facebook zbavila všeho, co mi lezlo na nervy a přinášelo akorát větší a větší nepohodu. Ze své zdi jsem si tak nakonec vytvořila docela příjemné místo a mám pro vás pár tipů na zajímavé stránky či skupiny, které vám mohou projasnit (nejen) šeré lednové dny.

Pro otevření stránky či skupiny na facebooku stačí kliknout na příslušný obrázek či nadpis :)

 

Mandaly a obrázky vyzařující pozitivní energii

Moc příjemná skupina, v níž se několikrát denně objevují obrázky mandal, většinou přímo od jejich tvůrců. Můžete se tam jak pochlubit začátečnickými výtvory, tak valit oči na úžasná propracovaná dílka profíků.

 

Britain’s Ancient and Sacred Trees

Moje nejoblíbenější skupina ze všech. Český překlad je „Starobylé a posvátné stromy Velké Británie“. Denně v ní přibývají desítky úžasných fotografií stromů právě z tohoto ostrovního státu. Většinou lidé přidávají vlastní fotky z výletů a procházek, ale často se jedná také o nádherná umělecká díla profesionálních fotografů. Někdy si jen tak rozkliknu galerii a procházím si nejnovější obrázky a kochám se tou přírodní nádherou. Výhodou skupinky je také kultivovaná diskuze, bez napadání a osočování. Skupinka je anglicky, ale pokud si chcete jen prohlížet fotky, není problém, pokud anglicky vůbec neumíte.

 

Thinking Minds

Tady se naopak trocha angličtiny hodí. Tato stránka (v českém překladu poněkud kostrbatě „Přemýšlivé mysli“) denně zveřejňuje mnoho zajímavých citátů a motivačních fotek, pochopitelně v angličtině. Na své si ale přijdete i pokud v tomto jazyce nemluvíte zrovna plynně, protože se zde často objevují i odkazy na zajímavé galerie, zejména s nejrůznějším uměním a kreativními výtvory.

 

Juniper Fox

Tahle báječná stránka je plná fotek lištičky Juniper a jejích zvířecích kamarádů – dalších lišek, ale taky psa nebo dokonce vačice. Je to vyložená továrna na roztomilost a zaručuju, že u každé fotky budete roztávat jak zmrlina na sluníčku.

 

James Brunt Artist

Stránka neuvěřitelně kreativního umělce, který se věnuje land artu – tedy vytvářením umění přímo v přírodě. Tvoří různé ornamentální stavby z kamenů, mandaly z listů nebo třeba jen tvaruje uschlé větvičky do neobvyklých tvarů. Fotky jeho děl jsou opravdovým balzámem na duši.

 

Architecture Hub

Upřednostňujete-li spíše dílo lidských rukou, než zázraky přírody, pak se vám bude líbit tato stránka, kde denně přibývají fascinující fotografie staveb ze všech koutů světa.

 

Poezie pro každý den

Pokud je vám spíše než obraz bližší psané slovo, pak byste určitě neměli minout tuto skupinu. Denní přísun nádherných veršů od nejrůznějších autorů a jako bonus většinou také dost klidná a věcná diskuze.

 

Kabinet kuriozit

Na této stránce najdete denně několik nových zajímavých článků a fotografií z nejrůznějšími podivnostmi zejména z lidské historie, ale také z přírody či vědy a techniky.

A jaké stránky či skupiny na facebooku sledujete vy? Podělte se v komentářích a inspirujme se navzájem :)

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 komentář u „Jak si zpříjemnit facebookovou zeď aneb pár tipů na zajímavé stránky

 1. No, já nesleduji stránky, kde je účelová propagace sebe sama, kde to de facto nic nenabízí , ale chce to jen něco prodat nebo podstrčit sebe sama.
  Pak nesleduji stránky, kde není vzájemná svoboda, kde někdo šlohne slova z úst někomu jinému, nasadí mu slova , které nikdo neřekl a tvrdí, že řekl/řekla, někoho osočuje a nedá mu prostor. Ten fenomén zneužívání internetu skončí, jakmile každý, kdo něco na web napíše, ať kamkoliv, bude moci sám, ať již s pomocí odstranit. A s tím i odstranit nepravosti, kterými jemu/jí bylo neprávem, zmatečně uškoděno. Většinou ti, kdo dávají na web kuriozity o lidech jsou sami domýšlivou a vymýšlivou kuriozitou a jen lžou o ostatních, aby zakryli svoje viny, které napáchali zcela ze svévole, pro nic a za nic. Takoví lžou i v tom, že vyčerpali všechny možnosti k domluvě a pochopení o tom co se stalo a jak se stalo, o okolnostech a faktech. Skutky svědčí sami o opaku, zkrátka nevyčerpali nic, ba opačně jen si tak útočili.
  Ale pravda jsou i jiné kuriozity, ve smyslu zvláštnosti, nebo výjimečnosti, kde toto neplatí a někdo sbírá lépe řečeno zajímavosti o přírodě, o technice o metodách svépomoci ke zdraví, energeticé soběstačnosti, cestování, poznání sebe sama a lidskosti. Jsou různá témata.

  Líbí se mi, když někdo dovede kreativně tvořit opravdu nádherné výtvory, které ukazují, že dovede s inspirací vložit do díla kus své dovednosti. Proto je tolik oborů, kolik dovedností lidé mají a je jich víc, které vznikají. S novými nápady vznikají další inspirace a výtvory.

  Do svého díla umělci, technici i lidé v sociální práci odrážejí kus své nedeformované osobnosti. Když mluví o lásce, je vidět, že jdou v té lásce. Píší o tvoření a je vidět, že tu tvorbu znají, vzniká jim pod rukama a nejen pod rukama, i kolem.
  Ze sociálních sítí jsem slyšel, že teď v kurzu ten instagram v různých podobách.
  Když se řekne facebook, tak mě hned napadnou slova “ dávná minulost“. Někdo tam má tu propagaci, nebo tématickou skupinu, proč ne. Když to řeknu obrazně, tak na opravdu pohodovou debatu si lidé neudělají skupinu na větším place než Staromák , aby na sebe ječeli do amplionů a ze střech, křoví, helikoptér a ucpaných východů na ně hledělo několik set snajprů. Opravdu jen velmi obrazně, nic skutečného a nic doslovného.

  Nevidím v tom dlouhodobou perspektivu v řádu desítek let. Budou se více rozlišovat soukromé a veřejnozájmové účely debat. Podle toho diskrétní, důvěru zajišťující , ač veřejně přístupné, skupinky. Celý internet je doposud ve vývoji a je to řada ajťácko ( IT) sociálních experimentů, které se zatím moc nezdařily a vidíme, že se pomalu strukturou a schopnostmi dopracovávají. Vznikají zkušenosti, ty je potřeba zavádět do praxe.
  Je potřeba přístupnost informací, jejich čistota, svoboda, ne jen jednosměrná nebo jednostranná, ke všemu zároveň možnost společného růstu k lepšímu pochopení shod a rozdílností, příčin a nadějí pro budoucnost.

  Zvířátka jsou roztomilá. Vždy, když tu jejich roztomilost chceme objevit. Pak se na nás ta roztomilost hezky odráží. Zvažuji pomalu odkráčet z diskuse, možná na čas, třeba napořád. Budu potřebovat koncentrovat hodně energie na jednu důležitou , i když rozmanitou věc z lásky.
  Přichází nová doba. Nových dob tu už bylo a každý máme i tu svoji , na to máme instinkt poznat, kde a kdy budeme na svém místě, kde právě máme teď být.

  Domeček z karet již padá, nové zámky se již postavily. Doděláno je. Životem kráčíme, dopředu z dobou až nadčasově k lepším věcem jdem.

Komentáře nejsou povoleny.