hematit

Hematit

Vítejte u seriálu článků o léčivých kamenech. Dnes se podíváme na tajuplný hematit.
Tento kámen je zvláštní svým kovovým zbarvením a leskem. Jeho název pochází z řeckého haima, což znamená krev – kvůli červenému zbarvení rudy. Starý český název je krevel, kde také cítíme původ slova v krvi. Patrně proto, že čistý hematit obsahuje až 70% železa, které je nepostradatelnou složkou krevního barviva hemoglobinu. Naši předkové to patrně nemohli tušit, ale věděli, že s nedostatkem železa se pojí chudokrevnost a tak byl od pradávna byl tento kámen využíván při léčení nemocí krve.

hematit

Hematit

barva: kovově šedá
planeta: Saturn
živel: oheň
čakra: první (kořenová)
znamení: Beran, Štír
magické atributy: léčení, uzemnění, ochrana, zlepšení paměti, boj s plachostí
léčebné využití: zastavuje krvácení a léčí všechny nemoci krve, vyhání z těla horečku, podporuje činnost ledvin a čištění krve, pomáhá při detoxikaci, léčí nespavost a deprese

 

Hematit mám velmi ráda, snad i proto, že jsem narozená ve znamení Berana. Pro beraní povahu je velmi vhodný, neboť nás napojuje na Matku Zemi a tím pomáhá zklidňovat výbušnou a nestabilní povahu. Zároveň však dodává rovnováhu a sebevědomí, takže může být užitečným průvodcem i pro méně průbojné osobnosti.
Pokud trpíte zanesením organismu, „nečistou krví“, pak je hematit dobrý talisman, aby se vám podařilo tělo vyčistit a detoxikovat. Je také dobrým průvodcem při psychických problémech, neboť pomáhá při kontaktu s kořenovou čakrou a uzemňuje. Jako všechny černé kameny do sebe umí nasát negace – jen je pak potřeba jej pořádně očistit nebo zakopat do země, protože každý kámen má jen omezenou kapacitu destrukcí, které je schopen vstřebat.

 

hematit
Hematit v různých formách
koupíte na mém e-shopu
ANGELUMLUCIS.CZ

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 komentáře u „Hematit

  1. Ona existuje alergie na kovy??? A tenhle kamínek mám někde doma, jelikož bratr je beran, a je pravda, že mě vždycky hrozně fascinoval svým leskem a zvukem, který vydával při dotyku o jiné kameny. :)

  2. [2]: To sice jo, ale je to pro mě asi tak stejná představa, jako mít alergii na kámen nebo slanou vodu. :-)

  3. Pěkně popsané. Určitě nějaká série o kamenech se neztratí. A myslím, že když si někdo na ten kámen asociuje také ty myšlenky a pokaždé , když se na ten kámen podívá nebo se jej dotkne, tak si jevíce hmotně uvědomí a časem podvědomě vyhledá takovou situaci ( řádově například měsíce,měřítko není ) , že najde vše potřebné, k čemu směřoval. Na druhou stranu poznal jsem i lidi, kteří byli zarytí ve své povaze, že jim žádná pomůcka nepomohla. Základ je v duši člověka ( v srdci ) , v mysli a nemalý význam mají okolní vlivy.

    Líbí se mi skalky, truhlíky, fontánky nazdobené zajímavými kamínky. Takže určitě užití najdou v bytě, na chaloupce, verandě, terase, zahrádce a jinde u každého, kdo si pár kamínků sežene. Koberce z kamínků, obklady, dlažby. Vyšperkovat se dá všechno možné. A nemusí to být jen například akvárko.

Komentáře nejsou povoleny.