Citrín

Dalším léčivým kamenem, na nějž se společně podíváme, je citrín. Jedná se o žlutou až zlatožlutou variantu křemene, jejíž zbarvení má na svědomí oxid železitý. Název je odvozen od ovoce podobné barvy:)
Přírodní citrín je ovšem velice vzácný a tak většina citrínů na pultech esoterických krámků vznikla tepelnou úpravou ametystu (který je původně fialový). Dříve se citrín užíval jako náhražku topazu, říká se mu tedy někdy „brazilský topaz“, podle svého naleziště.
Citrín přehledně:
barva: žlutá až zlatožlutá průhledná
planeta: Slunce
živel: oheň
čakra: třetí (solar plexus)
znamení: Býk, Blíženci, Lev, Panna
magické atributy: hojnost, štěstí, ochranna před nočními děsy, „slunce v duši“, pozitivita, radost ze života
léčebné využití: obnova ztracených sil a energie, blahodárně působí na chronický únavový syndrom, povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní, zažehnává infekce v ledvinách a močovém měchýři, pomáhá při očních problémech, podporuje krevní oběh, udržuje v rovnováze činnost štítné žlázy. Posiluje nervy, pomáhá zbavit se všeho škodlivého, příznivě působí při zácpě a zabírá na celulitidu. Působí na problémy při menstruaci a symptomy menopauzy, kdy uvádí do rovnováhy jednotlivé hormony a zahání únavu.
Citrín je svou jasnou barvou symbolem pozitivního myšlení, pomáhá navracet chuť do života, předává vnitřní teplo a melancholii přetváří na tvůrčí energii. Je to také kámen hojnosti a jako amulet může přinášet štěstí, ale také sebedůvěru a radost.
Citrín si vyberte za svůj kámen v případě, že potřebujete rozjasnit mysl, dodat optimismus, podpořit kreativitu a nebo se zbavit zlozvyků a strachů.
O citrínu se někde píše, že se nečistí – pokud ale kámen není čištěný, časem se zanese destrukcemi, což se projeví viditelnými prasklinkami a nečistotami. Takový kámen je pak třeba vrátit zemi a obstarat si nový.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 komentářů u „Citrín

  1. ahojko poslem ti jednu spravu a precitaj si ju uplne celuuu ok Teraz ti nieco posielam ale nemozes to poslat spat. Ked prave zacinas citat toto, neprestavaj, lebo sa ti stane nieco zle. Volam sa Daisy, mam 7 rokov, mam blond vlasy a hrozne oci. Nemam nos, usi a som mrtva. Ked toto… neposles 15 ludom, zjavim sa dnes vecer pri tvojej posteli s nozom a zabijem ta. Toto nie je …………….vtip-! Nieco dobre sa ti stane v 15:22- niekto ti sa ti stane v 15:22- niekto ti zavola alebo k tebe prehovori a povie: MILUJEM TA!!! NEPORUS TO…. Prepac, ze ti to posielam… Posielam ti to zo strachu. Nie je to o mne..Tato sprava pochadza z Venezuely.. la poslana aby zmenila tvoj zivot a urobila ta stastnejsim. Posli tuto spravu 20 ludom do 96 hodin. Zmeny sa, dockas do 5 dni. Alena Kovarikova poslala tuto spravu 22 ludom a v loterii vyhrala automobil. Erik Prazak,ktory tejto sprave neuveril, dostal do 5 dni rakovinu .. Prepac

  2. KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

Komentáře nejsou povoleny.