psychedelika v terapii

Akce: Beseda „Psychedelika v terapii“

V mém obchůdku Vílí doupátko se opět schyluje k zajímavé akci. Tentokrát nebudu přednášet já, ale na návštěvu přijde známý popularizátor vědeckého využití psychedelik MUDr. Vojtěch Cink, odborný garant České psychedelické společnosti.

Akce bude probíhat spíše formou besedy, než suchopárné přednášky. Na začátku se dozvíte pár faktů a zajímavostí a pak bude bohatý prostor pro vaše otázky.

Beseda na téma Psychedelika v terapii

KDY: 19.10.2021 v 18:00
KDE: Vílí doupátko, Václavská 16, Brno
VSTUPNÉ: dobrovolná výše, doporučené vstupné je 200 Kč

Psychedelické látky jsou moderní vědou zkoumána přibližně 120 let. Za tu dobu byl jednoznačně prokázán jejich terapeutický potenciál. V psychedelickém výzkumu je vidět také jasná československá stopa. Na přelomu 60. a 70. let byla psychedelika celosvětově zařazena mezi nejpřísněji kontrolované substance a výzkum byl zastaven. Výzkum se opět rozběhl až začátkem 90. let 20. století. Počátkem 21. století se psychedelický výzkum dostal na stejnou úroveň jako ve své zlaté éře – 60. letech. Čeští vědci nezůstali pozadu a v ČR probíhá intenzivní psychedelický výzkum. Výzkum je již zaměřen především klinickým směrem v rámci tzv. psychedeliky asistované psychoterapie (PAP). V rámci úvodu besedy budou prezentovány aktivity České psychedelické společnosti, aktuálně probíhající výzkumy v ČR a současný stav PAP ve světě. Dále se bude diskuze ubírat dle dotazů posluchačů.

O přednášejícím

MUDr. Vojtěch Cink je psychiatr, neurovědec a amatérský etnobotanik. Psychedelickými látkami se zabývá od roku 2008. Působí jako psychiatr v PNB. Psychedeliky se zabývá vědecky ve spolupráci s VŠCHT v Praze a NUDZ v Klecanech. Do Amazonie jezdí od roku 2009, zkoumá tam léčivé rostliny, zejména ayahuascu. V oboru publikuje odborné i popularizační práce. Přednáší na českých i mezinárodních konferencích, stejně tak pořádá přednášky a besedy pro laickou veřejnost. Od roku 2020 působí jako gararant odborné sekce České psychedelické společnosti (CZEPS). Od podzimu 2021 přednáší na kurzu Experimentální psychofarmakologie na 3. LF UK.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 komentářů u „Akce: Beseda „Psychedelika v terapii“

  1. všechny látky které ovlivňují vědomí a pozornost (v podstatě všechno), jsou pro duchovní růst škodlivé. způsobují, že se jimi aktivuje mimosmyslové vnímání a mysl, často je to i nevratné. s relativitou se vždy dá kouzlit všelijak, ale je to pouze efekt fyzický a psychický(ezoterika).přes toto se ke svému duchu, kterého má každý v sobě vevnitř přirozeně, není možné dostat, a se sjednotit – poznat. posednutí z roviny kolektivní mysli překryje poznání vašeho i kolektivního vědomí, a bude vás blokovat. vaše osobní mysl je vždy slabší, jak mysl-ego kolektivní, a vždy to vede k vašemu zotročení, degradaci a iluzi. závislost nikdy ze začátku nevypadá jako závislost, a až to začne vypadat, je už pozdě. jen blbni…

  2. mirek: doporučuji si o psychedelikách něco nastudovat, tyto látky mají vynikající výsledky v léčbě depresí, PTSD a dalších psychických onemocnění. Na přednášce o tom mluvil lékař, který se jejich studiu věnuje 10 let. Navíc, což tě možná překvapí, na psychedelických látkách (jako je LSD nebo psylocibyn) si není možné vypěstovat závilost. Viz vědecké výzkumy na toto téma.

  3. Zážitky z psilocibínu sú tak desivé že to takmer nikto nechce zažiť znova)) Preto nie je závislosť na psilocibin.

  4. infantilný pravdoláskar: možná by ses měl zkusit raději vyjadřovat k tématům, kterým rozumíš :)

  5. vynikající výsledky spočívají pouze v dočasnosti. tyto látky nevratně spouští interakci světů kolektivní mysli s myslí jedince. říká se jim mimosmyslové vnímání, čili ezoterika. poškozují adžńa čakru a adžńa čakra je branou do sahasráry čakry, která je rovinou duchovní. mimosmyslové vnímání je v rozporu s duchovním poznáním. mluvit o pravé realitě v našem relativním světě je úsměvné a je čistou ezoterikou (bláboly). bod, z kterého posuzujeme, co je dole, nahoře, vlevo, vpravo, vepředu, vzadu, je v naší mysli. a pravda je přítomnost, tedy klid mysli. těmto ezobláznům ale mysl víří neuvěřitelným hlupáckým způsobem, a je ohromující, kolik lidí jim skáče na špek. minulost a budoucnost je vždy od přítomnosti (pravdy) vzdálena, ať vám říká kdo chce, co chce…tohle nejsou příznaky transformace, ale degenerace. kolektivní mysl-ego je vždy silnější jako mysl jednotlivce a vždy jej přemůže. spoléhat se na vnější prostředky je nevíra v ducha, který sám určuje, co je a není skutečným poznáním (zdrojem poznání). léčení lidí není náplní duchovního života, naučit lidí, aby se sami dokázali vyléčit je smyslem, protože jedině duch má schopnost léčit ve všech rovinách. musíme mu to ale chtít umožnit a nutit nás nebude, když tu svobodu jednou udělil. máme úplnou svobodu, tedy i sebe sebeničit, a žít v iluzi.

Komentáře nejsou povoleny.