vodnář

Znamení zvěrokruhu – Vodnář (21.1.-20.2.)

Vodnář se může zdát svému okolí povznesený nad běžné starosti, jeho svět je spíš v jeho myšlenkách, než na této planetě. Má spousty často nerealizovatelných nápadů, je velice tvůrčí, rutina a dřina ho naprosto ubíjí. Nesnáší nudu, ale vydrží trávit celé hodiny o samotě je se svými myšlenkami a sny.

Rád se mění a rád mění svět kolem sebe. Baví ho tvořit umělecká díla, přestavovat byt, měnit svůj zevnějšek… nemá rád zaběhnuté koleje, rád porušuje konvence a pravidla.

Vodnáři většinou milují přírodu, kde rádi rozjímají, a s lidmi si tolik nerozumí, mnohdy se jich až straní. Jsou sice přátelští, ale málokdy se úplně položí do citů, neradi se nechávají k něčemu připoutávat – jako všechna vzdušná znamení i oni milují svou volnost, a to především myšlenkovou. Nemají rádi, když jim někdo diktuje, co mají dělat, stejně tak od nich nečekejte konkrétní radu.

Vodnáře často rozlítí i maličkost, ale když mu hoří dům dokáže být úplně klidný. Bude se s vámi přít hodiny o tom, zda je sklenice poloplná nebo poloprázdná, ale debatu o zkáze lidstva bude považovat za hloupou ztrátu času.

Vodnář je z duše optimista, ale občas propadne podivné sklíčenosti a depresi, kterou si ani on sám neumí vysvětlit. Ona celá podstata Vodnáře je neuchopitelná – je jako stojatý vzduch nad pouští, ve kterém se zobrazují obrazy fata morgány, jako vzduch nabitý polární září nebo vzduch rudě zbarvený při západu slunce. Sám v sobě se nevyzná a od druhých to nečeká. Jeho nejsilnější stránkou je nekonvenčnost a originalita, nejslabší pak nezodpovědnost.

Vodnář

vodnářnarozeniny: 21.ledna – 20.února
latinsky: Aquarius
živel: vzduch
planeta: Saturn a Uran
kov: uran a další radioaktivní kovy
barva: šedá, modrá, bleděmodrá, bílá, fialová
slavní Vodnáři: George Gordon Byron, Wolfrand Amadeus Mozart, Jan Werich, Jules Verne, Galileo Galilei, Božena Němcová, Ronald Reagan
Vodnář ve zkratce: mysl, chaos, změna
vlastnosti:
+ nesobeckost, tolerance, humanismus, nekonvenčnost, originalita, nezávislost
– fanatismus, výstřednost, rebelantství, nedostatek smyslu pro skutečnost, nepraktičnost, nezodpovědnost

Alchymistický symbol znamení Vodnáře

 

vodnář

 

Kameny pro znamení Vodnáře

Následující kameny koupíte také na mém e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

ametyst tromlovanýAMETYST

obsidián strom životaOBSIDIÁN

náramek křišťálKŘIŠŤÁL

oheň v srdciGRANÁT

vodnářSODALIT

DALŠÍ KAMENY: akvamarín, čaroit, fluorit, jantar, jaspis, lapis lazuli, labradorit, měsíční kámen, opál,safír, topaz, tyrkys

Sada kamenů vhodná pro vzdušná znamení

vzduchSADA KAMENŮ VZDUCH

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

6 komentářů u „Znamení zvěrokruhu – Vodnář (21.1.-20.2.)

 1. Nazdar,
  z čeho vyházejí datumy pro znamení horoskopu? Někde je vodnář do 18.2. a někde do 20.2. apod. Podle mě se znamení počítají z postavení slunce v době narození ne? Když mám slunce v rybách, tak jsem ryba přestože jsem se narodil 19.2. a podle tvého jsem vodnář… Jak to vlastně je?

 2. Taky si všímám Dino, že různé zdroje píší různé datumy. Asi by to chtělo nějakou mezinárodní konferenci astrologů, kde by se vytřídily, kde jsou jaké mezníky a proč. Ale jedno vím jistě.
  Mám rád lidi nezávisle na tom, v jakém jsou znamení.
  Někde mi napíšou, že s takovým, či dalším znamením bych se raději neměl ani bavit, ale já říkám prostě ne. Když ty lidi mám rád, tak mě znamení neodradí. A budu je mít rád, i přesto, že mě někde napíšou, že tohle znamení je takové, nebo „makové“. To už se člověk naučí rozpoznávat lidi , podle toho jací doopravdy jsou.
  Někdo ty vlastnosti má podobné, že si řeknu, fakt, tady to pasuje, ten člověk je jak vystřižený ze svého horoskopu ( taky záleží jakého). Ale pak jsou lidi, kteří si řídí své vlastnosti, podle toho, jací být chtějí. Své predispozice modelují, anebo přebírají návykové programy a myšlenkové pochody, či emoce, podnětem z kde čeho, od kde koho v okolí.

  Takže na nevyřčenou otázku, zda věřit horoskopům, si myslím, že ani nemá cenu odpovídat. Je to prostě taková zábava. Člověk musí poznávat sebe a lidi sám. A kde to zrovna sedí, tak je to docela zábavné si toho všimnout, ale stejně lidé mají svůj život ve svých rukou. Někdo se nechá unášet vodami a někdo i kormidluje.
  Moc bych to nezkoumal, kde jsou meze mezi znameními. Raději bych nahlédl na to, jaký chci být a zda se mi to daří. Co si kde přečtu beru jen jako inspiraci.

 3. Jeden známý astrolog odkazuje na tyto datumy. Kde údajně bývá každý rok datum upřesněn, dle polohy slunce, úhlu: http://znameni-zverokruhu.najdise.cz/
  Jinak se uvádí např. v encyklopediích, že je potřeba zohlednit aktuální polohu zemské osy a co se týká jednotlivých znamení, ve kterých se tvoří horoskopy pro jednotlivé lidi , tak nejen polohu slunce, ale také polohu ostatních planet. Tak nějak to vyplývá i z obsahu horoskopů od různých autorů. Nejsem astrolog, nepředkládám žádná tvrzení. Jen směřuji, kde je možné přibližně dál hledat.

 4. Dino: ano, data jsou jenom orientační, protože každý rok je postavení Slunce trochu jiné. Je potřeba si to vždy vypočítat podle data, místa a času narození, někdy záleží i vyloženě na hodině.

 5. poté, co se ztratíte v různých návodech na štěstí, se ztratíte v návodech astrálních, pak vás čekají potíže v mentálním a mimosmyslovém světě . celé bytí se rodí ve světě duchovním. a duchovní rovina je rovina našich čaker. pokud v sobě probudíme ducha-kundalini, pak budete vědět, která rovina vašeho života -čakra (ne)potřebuje nápravu a tam můžeme vložit svou pozornost k řešení. nemusíme hádat, špekulovat, hledat ve vnějším, protože to všechno už máme vevnitř. jinak ztrácíme čas..https://www.aumaparna.com/sahaja-yoga-meditation/

 6. mirek:

  Netušil jsem, že by mohl existovat návod na štěstí.
  Je to velice individuální. Proto se taky milý milé a milá milého ptají, jestli jsou šťastní. A někdy se podaří dosáhnout toho, že už to na sobě vzájemně vidí a cítí, že se ptají a hned vnímají , jaká se naskýtá odpověď. Je to někdy víc než slova. Rovnou to vzájemně poznat.

  Myslím, že někteří si představují zamilovanost jinak a tak namlouvají ostatním, že může být nesprávná. Vím, že opravdová zamilovanost je velice léčivá a při ní je prožitek velkého štěstí.
  Nemyslím si,že by byla zamilovanost chuť se něčeho, nebo někoho nabažit. Já ji vnímám, jako jarní rozkvět kvítků, nadšení žít lásku a opravdový, upřímný prožitek lásky. Nalezení všeho, co lze obdivovat, na životě a kráse živého člověka, jako živé duše.

  Vnímání lásky , jako daru, který tě rozezpívá a dává do tvých úst verše. Stáváš se mocí té lásky nástrojem, spolutvoření té živé krásy přírody. Vytvoříš dílo, zazpíváš píseň, kterou jsi nikdy neslyšel, ale která tu vždy hrála harmonií celé přírody. A ty ji v tom stavu objevíš a staneš v reálných okamžicích její součástí. Rozezníš se jako struna.
  Vytvoříš užitečný výtvor, který budou používat mnozí ke svému užitku a necítíš pýchu, že by to bylo tvé dílo. Ale raduješ se jako objevitel, že přes tebe se zrodilo na svět něco , co přináší dobré ovoce. A tak jsi zamilovaný do umění života, který tě obklopuje, že přidáváš a doplňuješ svým talentem, který ti byl dán, aby bylo vše ještě příjemnější.
  A my všichni byli součástí toho. A to vše bylo v nás a my byli součástí toho , co spoluutváříme a z čeho máme radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *