štír

Znamení zvěrokruhu – Štír (24.10.-22.11.)

Štír je opředen tajemstvím. Není to týmový hráč, spíš samotářský lovec. Štíři jsou nezávislí a rozhodní a když jim o něco jde, tak srší energií, ale nemají-li přes sebou vytyčený cíl, upadají do letargie. Štíři nejsou urážliví, ale každou nespravedlnost si dobře zapamatují a ve správnou chvíli vám ji dají vyžrat. O Štírech se říká, že nikdy nic nevzdávají – jen vyčkávají na tu správnou příležitost.

Štíři jsou plní protikladů, jsou milí i jízliví, optimističtí i pesimističtí, štědří i lakomci. Jsou velice chytří, mají rádi vlastní názor, proti srsti jsou jim podlézavci a pokrytci. Mají touhu někam to v životě dotáhnout – a často také za jakoukoli cenu. Štíři jsou většinou velice přitažliví pro druhé pohlaví, ale jejich city nejsou tak hluboké, jako u Raků či Ryb. Vlastně kdo ví, jaké jsou, protože Štír nenechá do svého nitra nahlédnout nikoho, včetně nejlepších přátel. Jen neradi se svěřují se svými pocity a někdy se za jejich sebejistou maskou může skrývat velký smutek, vztek či deprese. Na druhou stranu díky tomu, že jsou mistry ve skrývání pocitů, dokáží velmi dobře odhalit, co si myslí druzí a nenechat se oklamat přetvářkou.

Štíři bývají dobrými milenci a sex je pro ně podstatnou součástí života. Když milují, dávají do toho celou svou duši – a když nenávidí, dělají to zrovna tak. Štíři představují vodu v podobě hlubin oceánu – nikdo neví, co se v její tmě skrývá a jak moc je to nebezpečné. Silným povahovým rysem Štírů je důvtip, slabou jejich neústupnost.

Štír

znamení štírnarozeniny: 24.října až 22.listopadu (někdy se uvádí 21. nebo 23.)
latinsky: Scorpio
živel: voda
planeta: Pluto a Mars
kov: železo, ocel
barva: rumělková, hnědá, lahvově zelená
slavní Štíři: Pablo Picasso, Voltaire, Marie Curie-Sklodowská, Karel Hynek Mácha, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Charles de Gaulle, Karel Jaromír Erben
Štír ve zkratce: emoce – nevědomí
vlastnosti:
+ výdrž, vytrvalost, odvaha, intuice, upřímnost, intenzivní emoce
– podezíravost, žárlivost, bezohlednost, mstivost, sebedestrukce, přemíra sexuality

Alchymistický symbol znamení Štíra

štír

Kameny pro znamení Štíra

Následující kameny koupíte také na mém e-shopu Angelum Lucis. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

náramek ametystAMETYST

hematitHEMATIT

štírOBSIDIÁN

měsíční kámenMĚSÍČNÍ KÁMEN

DALŠÍ KAMENY: achát, býčí oko, čaroit, jaspis, granát, malachit, onyx, rodochrozit, černý turmalín

Sada kamenů vhodná pro vodní znamení

vodaSADA KAMENŮ VODA

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “Znamení zvěrokruhu – Štír (24.10.-22.11.)

 1. Kvůli nepatrnému zakolísání zemské osy již souhvězdí nejsou ve stejné poloze jako před třemi tisíci lety. Staří Babylóňané vynalezli zvěrokruh už před třemi tisíci lety a od té doby se změnila ekliptika. Ekliptika je dráha, kterou Slunce pomyslně putuje po obloze, a ta se postupně mění. Přechody jednotlivých souhvězdí už tedy dnes nejsou stejné, jako byly v dobách starých babylónských hvězdářů. Když Babylóňané před více než třemi tisíci lety vytvořili zvěrokruh, rozdělili jej na dvanáct stejných částí, aby odpovídal počtu měsíců v roce. Proto jedno souhvězdí, Hadonoše, vynechali. Na každý měsíc tedy připadalo jedno znamení, ale ani tehdy se nevázala jen k jednomu měsíci. Data znamení podle NASA vypadají nyní takto:
  Kozoroh – 20. leden až 16. únor
  Vodnář – 16. únor až 11. březen
  Ryby – 11. březen až 18. duben
  Beran – 18. duben až 13. květen
  Býk – 13. květen až 21. červen
  Blíženci – 21. červen až 20. červenec
  Rak – 20. červenec až 10. srpen
  Lev – 10. srpen až 16. září
  Panna – 16. září až 30. říjen
  Váhy – 30. říjen až 23. listopad
  Štír – 23. listopad až 29. listopad.
  Hadonoš – 29. listopad až 17. prosinec
  Střelec – 17. prosinec až 20. leden

  zdroj: veřejný

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *