kozoroh

Znamení zvěrokruhu – Kozoroh (22.12.-20.1.)

Kozoroh je zvláštní – stejně jako udupaná zmrzlá země, na kterou se narodil. Pevný, zásadový, nerad ustupuje ze svých pozic, ale zase není tvrdohlavý. Nevěří jen tak něčemu, nemá rád snílky a lidi, co planě mluví, aniž by něco udělali. On sám je tvrdý k sobě i svému okolí, neremcá a pochoduje, i kdyby už nemohl. Pod zdánlivě tvrdou slupkou je ale vřelý člověk, plný sarkastického humoru, který nade vše miluje své přátele, pro něž je schopen udělat cokoli.

Kozorozi jsou bystří, ale rádi působí těžkopádně a tím i nenápadně, aby získali více času na zhodnocení situace. Jsou to výborní analytici, všímají si i nejmenších detailů a jejich závěry jsou vždy logické a přesné. Jejich nevýhodou je, že se dokáží zatvrdit a nemluvit s celým světem a jen hrstka vyvolených ví, co se v jeho duši ukrývá. A někdy ani ti ne.

Kozoroh nepanikaří a nejančí, ze všech nepříjemných chvilek se snaží dostat chladným rozumem a svojí houževnatostí. Země, kterou Kozoroh představuje, je udupaná cesta vedoucí až na vrchol hory, dlouhá a tvrdá, ale s trpělivostí je možné ji zdolat. A trpělivost je i nejsilnější Kozorohovou vlastností, nejslabší je pak jeho uzavřenost.

Kozoroh

kozorohnarozeniny: 22.prosince až 20.ledna
latinsky: Capricorn
živel: země
planeta: Saturn
kov: olovo
barva: černá, bílá, hnědá
slavní Kozorohové: Louis Pasteur, Isaac Newton, Elvis Presley, Edgar Allan Poe, Karel Čapek, Johannes Kepler, Rudyard Kipling
Kozoroh ve zkratce: hmota, řád, pravidla
vlastnosti:
+ odpovědnost, hospodárnost, oddanost, smysl pro povinnost, důvěryhodnost, vytrvalost, organizační schopnosti, plánovitost, konkrétnost, střízlivost
– zákazy a zábrany, touha po moci, diktatura, ctižádost, konzervatismus, nesmiřitelnost, neúprosnost

Alchymistický symbol znamení Kozoroha

kozoroh

 

Kameny pro znamení Kozoroha

Následující kameny koupíte také na mém e-shopu. Pro prohlédnutí nabídky stačí kliknout na fotografii kamene nebo na odkaz pod jednotlivými obrázky.

náramek karneolKARNEOL

měsíční kámenMĚSÍČNÍ KÁMEN

skoryl 04SKORYL

jaspis červený strom životaJASPIS

kozorohOBSIDIÁN

DALŠÍ KAMENY: ametyst, achát, granát, hematit, chalcedon, jantar, křišťál, lapis lazuli, labradorit, malachit, onyx, tyrkys, záhněda

Sada kamenů vhodná pro zemská znamení

zeměSADA KAMENŮ ZEMĚ

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 thoughts on “Znamení zvěrokruhu – Kozoroh (22.12.-20.1.)

 1. Někde jsem si všiml, že teď bude mít narozeniny Kevin Costner, údajně –
  * narozen 18. 1. 1955, ve 12:40 v Lynwood v Kalifornii.

 2. „Slunce přechází do souhvězdí Makara“ Souhvězdí Makara je totožné s „naším“ kozorohem, tedy obraz složený z těch samých hvězd, nicméně makara je jiné zvíře – mytická vodní příšera, též „mořský drak“, povoz (vahana) Pána moří Varuny. Před cca 1500 lety se tento přechod Slunce kryl s okamžikem zimního slunovratu (21.prosince). Tehdy to býval tedy současně i zvyk slavící Slunovrat. Z nějakého důvodu tato asociace zamrzla v čase, a to dokonce i v naší kultuře: „obratník kozoroha“. Dnes by se měl jmenovat obratník střelce.
  I západní astrologie se drží těchto zamrzlých dat. Tak ať vás neplete že kozoroh dle nám běžně dostupných horoskopů začíná 22. prosince – to je prostě náš zvyk, konvence, podobně jako bychom se domluvili že úplněk nastává o tři dny dřív než skutečně nastává. Proto se v našich horoskopech mluví o ZNAMENÍ (nějaká naše představa)
  a ne o SOUHVĚZDÍ (to co Bůh vytvořil na obloze). (Hm, na čem tedy potom západní astrologie stojí…?) Východní, reálná astrologie drží krok se změnami na obloze:
  Do dnešních dob se okamžik přechodu Slunce do makary/do kozoroha sklouzl už skoro o měsíc, ve východní astrologii tedy Slunce přejde do souhvězdí Makara 13.ledna, plusmínus. Východní, reálná astrologie drží krok se změnami na obloze:
  Do dnešních dob se okamžik přechodu Slunce do makary/do kozoroha sklouzl už skoro o měsíc, ve východní astrologii tedy Slunce přejde do souhvězdí Makara 13. ledna, plusmínus.(PM)
  Kvůli nepatrnému zakolísání zemské osy již souhvězdí nejsou ve stejné poloze jako před třemi tisíci lety. Staří Babylóňané vynalezli zvěrokruh už před třemi tisíci lety a od té doby se změnila ekliptika. Ekliptika je dráha, kterou Slunce pomyslně putuje po obloze, a ta se postupně mění. Přechody jednotlivých souhvězdí už tedy dnes nejsou stejné, jako byly v dobách starých babylónských hvězdářů. Když Babylóňané před více než třemi tisíci lety vytvořili zvěrokruh, rozdělili jej na dvanáct stejných částí, aby odpovídal počtu měsíců v roce. Proto jedno souhvězdí, Hadonoše, vynechali. Na každý měsíc tedy připadalo jedno znamení, ale ani tehdy se nevázala jen k jednomu měsíci. Data znamení podle NASA vypadají nyní takto:
  Kozoroh – 20. leden až 16. únor
  Vodnář – 16. únor až 11. březen
  Ryby – 11. březen až 18. duben
  Beran – 18. duben až 13. květen
  Býk – 13. květen až 21. červen
  Blíženci – 21. červen až 20. červenec
  Rak – 20. červenec až 10. srpen
  Lev – 10. srpen až 16. září
  Panna – 16. září až 30. říjen
  Váhy – 30. říjen až 23. listopad
  Štír – 23. listopad až 29. listopad.
  Hadonoš – 29. listopad až 17. prosinec
  Střelec – 17. prosinec až 20. leden
  zdroj: veřejný

 3. Ještěže je rozdíl mezi astrologií a astronomií. Člověk by neměl být sluhou astrologie. Ale sám svým pánem. To větší vliv na lidi měly asi změny klimatu v běhu staletí a tisíciletí.
  Četl jsem pár historických rozborů. A mám dojem, že to dává smysl, kdy události a pnutí, nebo uvolnění ve společnosti, rozmach, atd., byly podpořeny změnami klimatu. Nebo dokonce roznětkou nálad ve společnosti, anebo povzbuzením. Byla období chladna a období tepla. Dešťů, vlhka a sucha. Sněhu, ledu a pak zase teplo a úrodná krajina.
  A tak přemýšlím, jestli se za pár let trochu oteplí, jestli si nezpívat pomalu “ Blue spanish eyes“.
  http://virtually.cz/archiv.php/art_download.php?art=13920

  Anebo se zasníme, jako v pohádce o létajícím koberci , který odnáší do říše fantazie o exotickém počasí, při naslouchání debat o tom, zda se oteplí , nebo ne. Anebo se předpovědi počasí budou pořád měnit, jako v minulosti.

 4. Ten článek snad obletěl svět. Ještě jsem ho nečetl. Ale o indigových dětech jsem už řádu filmů viděl. Protože s takovými se dá si dobře rozumět. Jak jednou někdo pozná někoho trošičku indigo, už těžko si zvykne na něco jiného. Je to jako bavit se s někým z opravdového domova-home. Můj domov. Tam patřím, to je , „odkud doopravdy jsem“. To mě hned napadne.
  Velice dobře si rozumím s lidmi , kteří jsou maličko indigo. Poznáme se na potkání, během chvilky, jako bychom se znali věčnost. Přitom, nic si o sobě nemyslím. Jen cítím, ten dobrý pocit spřízněnosti s takovými lidmi.
  Ale zatím si ho nepřečtu, až přijde čas, poznám to, snad.
  Vždycky je potřeba pochopit jednu věc. Rozlišovat senzace od opravdových sdělení, ale říkám, nečetl jsem to. A stále si uvědomovat, že skuteční indigo, i když jen trošku indigo, moc na veřejnost nejdou a vědí proč. Když už tak si třeba hodí přezdívku, aby aspoň trošku měli soukromí. Protože pochopitelně někdo jako indigo má obavu, že bude jen orypován/na, že snad něco někomu tvrdí a že má něco někomu dokazovat, když to nemá zapotřebí a chce dělat dobro raději jen nenápadně mezi čtyřma očima. A když zmíní, tak jen například proto, aby se vědělo, že něco takového existuje.
  Každý musíme pracovat na sobě a pomáhat lidem kolem sebe. To je hlavní. Zbytek se ukáže podle toho, jak společně zasejeme, tak budeme sklízet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *