býk

Znamení zvěrokruhu – Býk (21.4.-21.5.)

Býk je pohodlný, až líný, houževnatý, až tvrdohlavý – a taky požitkář. Má rád své jistoty, nikam se nežene, zdá se jako by neměl kam spěchat. Ukvapené závěry a spontánnost od něj nečekejte. Na druhou stranu, jeho klid, mnohdy až lhostejnost i v těch nejvypjatějších situacích, by mu mohli mnozí závidět.
Býk nerad odhaluje svoje nitro a jen jeho nejbližší vědí, co se pod flegmatickou tváří skrývá. Ale je také velice přátelský, dobrosrdečný a výborný hostitel. Dobré jídlo a pití miluje nadevše a rád se rozdělí. Nejvíce si váží trvalých hodnot, jako je rodina a domov, rád se obklopuje pěknými a bytelnými věcmi. Ke štěstí nepotřebuje větší společnost ani honosné paláce, spokojí se s málem – hlavně, aby to málo bylo jeho.
Býci jsou pevní, jako skála – což je jejich aspekt živlu země. Pevní, stálí a neměnní, ale s tepajícím živým srdcem. Nejsilnějším aspektem Býčí povahy je vytrvalost, snadno doplatí na svoji tvrdošíjnost.

Býk

býknarozeniny: 21.dubna až 21.května
latinsky: Taurus
živel: Země
planeta: Venuše
povaha: melancholicko-flegmatická
kov: měď
barva: zelená
slavní Býci: William Shakespeare, Jiří z Poděbrad, Karel IV., Jiřina Bohdalová, Salvador Dálí, Sigmund Freud, Marie Terezie
Býk ve zkratce: hmota – užívat si
Vlastnosti:
+ oddanost, stálost, trpělivost, vytrvalost, důslednost, rozhodnost, klid, laskavost, mírnost, praktičnost
– panovačnost, závislost na hmotě, chtivost, lakota, zlomyslnost, konzervatismus, stádovitost

Alchymistický symbol znamení Býka

býk

Kameny pro znamení Býka

růženínRŮŽENÍN

avanturínAVANTURÍN

olivínOLIVÍN

tygří okoTYGŘÍ OKO

DALŠÍ KAMENY: achát, smaragd, korál, beryl, citrín, chalcedon, malachit, smaragd, topaz, turmalín, býčí oko
býk2

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

6 komentářů u „Znamení zvěrokruhu – Býk (21.4.-21.5.)

 1. Koukám, že býk má celou řadu dobrých vlastností, ale také těch, které by někdo na sebe nerad slyšel. Býk nejsem. Ale taková Jiřka Bohdalová mě mockrát rozesmála a myslím, že si z toho ani vlastně nic nedělá, co má za znamení a od Rákosníčka přes Televarieté to bylo skoro společenské pravidlo ji mít rádi, když nás na pódiu rozesmála.

  Protože ženských komiků je málo. Ženská , jako dobrý komik vlastně skloubí roztomilost s tím, že i ze sebe si udělá legraci tak, aby neponížila ani sebe ani nikoho jiného.
  Mě třeba pokleslý humor připadá málo umělecký. A oceňuji, když v éře starších komiků je ta pokladnice inteligentního humoru, který je ze života. Vtip, který pomáhá zůstat skromným a přitom napovídá lidem, jak zvládat i složité situace.

  U Karla IV se v těch jeho ženských moc nevyznám, ale za jeho panování byly Čechy zemí s dalekou působností.
  Teď jsem narazil na Leonardo da Vinci, ten byl prý podle čínského horoskopu do primáta:
  https://www.youtube.com/watch?v=lnoL2vq2Y9o

  Tak jako Leonardo byl celkem nápaditý a intuitivní technik a umělec v jedné osobě. Do toho znamení se také neřadím.

  Na některých znameních si všímám, že to těm lidem celkem pasuje ty osobnostní-charakterové profily, jak se někde píše, ale jak v čem a jak kdy. Takže stejně nám nikdy nezbývá než na každého se podívat nezaujatým a objektivním pohledem.
  Je zde také osobní kouzlo lidské vůle, šarm , aby člověk byl nakonec takový, jaký by chtěl být.
  Však také u lidských predispozic ( to není jistě to stejné, jako nějaký předpoklad možností z horoskopu ) se některé rozvinou a jiné zůstanou v pozadí. Říkám to proto, že člověk si nakonec ten směr zvolí sám podle svého srdce.

  Tyhle všechny věci si přečíst pomůže zamyslet se nad možnostmi, nad tématy, nad tím co může a nemusí nastat a jak by člověk takové, či jiné situace zvládal v mezilidských vztazích a ve vlastních plánech , co a jak dát dohromady a jak zvládat určitá úskalí při spolupráci mezi lidmi.

  Třeba se někde dočtete, že není moc dobré s tím člověkem spolupracovat, nebo dokonce ji mít za partnerku, nebo dáma za partnera. Protože tam píšou, že bude neustále soutěživá.
  A já říkám no a co. I ta soutěživost nemusí být ve špatném slova smyslu.
  Zkrátka vždy jde o to, jak se k těm lidským vlastnostem postavíte oboustranně. Jak je dokážete dobře zužitkovat , společně všichni.

 2. hhttps://www.dama.cz/clanek/zverokruh-ma-nove-13-znameni-stara-se-posunula-jake-je-nove-to-vase#part=2

 3. mirku: To je zase ale takový uštěpačný vtip, že. Bez vysvětlení něčeho takového tomu tak vždycky je. Čím tě zaujal ten údajný hadonoš? Nepleteš se v něčem? Čím tě zaujal posel světla. Víš , co to je? Tady ta otázka totiž v diskusích ční dlouhodobě a pořád někteří natvrdle narážejí na slova, jako by neznali jazyk neznali zdravý rozum. Co je posel světla.
  A ty jsi jedním z těch, kdo rýpá. A jak to vlastně bylo se světlonošem ve starých knihách a v podobenstvích.

  Víš, že je obrovský rozdíl mezi hadonošem a poslem světla?
  ( Ale pravda, nakonec záleží na tobě, jak ty sám si tu symboliku nastavíš. Každý symbol má v konkrétní jiné situaci svůj význam.)

  Vždy nasypeš řadu pojmů a teď hádejte, co vám to má dát, jestli vůbec. Vysvětlím ti dál.
  Ale ty si možná tu otázku jen otevíráš a pak si ji pořešíš jinde.

  Někdy rýpeš do článků přímo, jindy naznačuješ. A náramně se tím bavíš, protože nevysvětluješ. Nemůžeš donést něco pozitivního? Třeba, co tobě něco dalo do života? Nebo sem dej třeba srdconoše, to je lepší, než roztahovat hady. Ale vlastně je to tvůj problém, když se s lidmi nijak vlastně nedorozumíváš a projevuješ se jako energeticky a emočně zablokovaný člověk.

  Nechceš se někdy sejít a říct mi, co tě ve skutečnosti trápí. Já Mirek nejsem, takže se nebudeme plést , kdo s kým mluví. A dlouho už tady v diskusi nebudu a pak už se ti možná nebude mít kdo věnovat.
  Tedy, pokud se z tebe nevyklube nakonec třeba dívčina, že. Ale to je jedno, dneska v diskusích člověk nikdy nemá jistotu.

  Had se také používá jako symbol toku energie, takže nejde vždy o zlé znamení. I když přiznám se, nesnáším hady. Ale to je jen pocit odmalička, protože neznám moc dobře jejich druhy a jak se s nimi domluvit. Indián v džungli to umí a tak s tím pak takový problém nemá.
  To říkám na vysvětlenou ostatním, protože řada z nás neví , proč hodně z nás hady nemusí. Nežijeme v pásmu, kde by jich žilo hodně. Někde běhají všude pod nohama ještěrky a dá se na to zvyknout, pokud nelezou do bytu.

  Světlo nese kde kdo. O kde kom se tak bavíme a dokonce při dorozumívání musíme bavit, jako poslu světla a pozor, dokonce až těmi slovy , na které jsou někteří nábožensko a filozoficko zaměření fanatici hákliví. Ti vybuchují, když se řekne slovo světlonoš. Vybuchují tak intenzivně, že to zanechává škody velkého rozsahu.
  Vytrhli slovo z nějaké staré knihy, kde bylo napsáno principielně to, že kdo si říká světlonoš, že na toho bacha. To jsou lidé, kteří nikdy nepochopí kontext , dokud se nenaučí myslet empaticky.
  Vysvětlím vám jednou pro vždy a to nejsem žádný guru, ale mám zdravý rozum.
  Ten příběh se přenáší ve skutečnosti v tom smyslu, že byl jednou jeden , kdo měl nést světlo ale selhal. Nic víc v základním principu, nic méně.
  Kdo si říká , že nese světlo, kdo si říká světlonoš a to nemusí být řečeno jen těmito slovy a je pyšný , hraje si na něco, pak je tím světlonošem , který selhal.

  Je zde ale daleko horší případ a ten právě odpovídá celému kontextu všech písem , které charakterizují ZLO. Zlo má jednu vlastnost a tou je neustálá přetvářka, neustálé ukazování na to, že něco je jinak, než ve skutečnosti je.
  To největší zlo totiž spočívá v tom, že se tváří na venek jinak než skutečně je. To největší zlo vám bude říkat slova moudrých knih, kterými samo nežije. Bude vám ukazovat, že zlo je jinde. Jako zloděj, který vás chytí za kapsu na zadku , pomalu z ní vytahuje peněženku , zatím co vám křičí , nebo šeptá do ucha a pozvedá ruku, že zloděj , je tamhle, ne tamto, ne tudy běžel.

  To největší zlo vám bude říkat, že ti , kdo si říkají nositelé světla jsou zlí, i když jejich skutky těch nositelů světla jsou a budou dobré.

  Největší zlo vám bude neustále říkat, že nemáte věřit sami sobě, co víte svým zdravým rozumem a moudrým srdcem, že nemáte věřit svému životu a tomu , co děláte z lásky, která vychází upřímně z vašeho srdce. Zlo je vždy pyšné a svoji pýchu umí skrývat, ale nedokáže pýchu skrývat věčně. Zlo provokuje lidi krátkými pulzními výpady bez empatie doložené vysvětlení, takovými výpady vyčerpává energii z těch, do kterých ryje a z těch, kteří se napadených zastanou. Jde jim o manipulaci vykopat z lidí, co chtějí slyšet, dokopat je tam, kde je chtějí mít. Pak z toho, co říkáte, nebo píšete čerpají. Protože zlo má jednu vlastnost, že neumí tvořit, umí ale krást , lhát a překrucovat. Jednu dobrou vlastnost ale ZLO má.
  ZLO VŽDY NAKONEC ZANIKNE.

  Pokud se usídlí zlo v živém tvorovi, ten bohužel špatně zemře a dobří lidé to opláčou. Proto také dobří lidé nemají snahu likvidovat zlé lidi, protože jim nic zlého nepřejí. Vesmír je nastaven tak, že zlo , pokud se usídlí v člověku , likviduje člověka desítky let, dokud se člověk sám nezničí. A dobří lidé tím, že neustále zlému odpouští vlastně nad zlým vyslovují nechtíc ty vesmíru přirozené ortely – nechají je s tím jejich zlem ty desítky let žít. A ti zlí sebe pomaličku ničí třeba i sedumdesát let. Kdy pomaloučku odcházejí ze světa v poničeném těle s handicapovaným svědomím.

  Kdo nese dobré ovoce, má v sobě světlo, lásku, život a kolem něj všechno kvete. Šíří se světlo, které dává život, jako slunce, voda a příroda dává život člověku , aby žil a jednou z této školy ( škola=tělesný život ) odešel sytý dnů v dobré kondici.

  Podle ovoce poznáte strom. Podle ovoce poznáte strom. A ještě jednou podle ovoce poznáte strom.

  Díky za pochopení a kdo má dar pochopit život , chápe. Kdo k tomu ještě nedospěl a hledá , najde. Protože pochopení pravdy, zažij. Na pochopení pravdy, která je život a která je láska, nestačí nikdy slova a stačit nebudou.
  Máš lásku, jsi živý. Jsi živý.

 4. Pardon opravuji překlep .
  Část souvětí s překlepem:
  „Zlo provokuje lidi krátkými pulzními výpady bez empatie doložené vysvětlení…“
  Opravené:
  „Zlo provokuje lidi krátkými pulzními výpady bez empatie doložené vysvětlením..“

  Chybělo tam poslední písmenko.

 5. „mirek“: Ty ses na ty hady nějak upnul/la, ty je doma chováš? No vidíš, dokonce i na mincích, kde je vyobrazené, jak někdo s hadem za krkem hraje šachy s andělem. No vidíš. Ty šachy jsou předem dané. Anděl vyhraje a to dračisko s hadem prohraje. Tak snad jsem ti nezkazil požitek ze hry, když už víš předem výsledek.
  Jo štěstí , muška jenom zlatá.
  A někomu to štěstí sudičky strčily do kapsy a už se na tom nic nebude měnit. Měj se famfárově.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *