změnit svůj život

Jak změnit svůj život v 10 dnech

Pár dní po svatbě mě chytla hrozná deprese. Do ničeho se mi nechtělo, bylo mi špatně i po těle. Najednou všechno, co jsem zvládala přehlížet, čeho jsem si nevšímala, vyplulo na povrch a já si uvědomila, že takhle už to prostě dál nejde. Ano – i skrze špatnou náladu si člověk může uvědomit něco dobrého. Každopádně mě v té depce došlo, že mě můj život tak, jak je nastavený, už nebaví. Že moje opakující se špatné nálady posledních měsíců možná nejsou způsobeny ničím jným, než prostou nespokojeností se směrováním mého života. Také mám letos podle tarotové numerologie rok Viselce a zjišťuju, že jsem skutečně ustrnula na místě, že jsem se už roky pořádně nepohnula z místa, bojím se vyjít ze své komfortní zóny.

 

Změnit svůj život? Ale jak?

A tak jsem si řekla – a dost. Musím s tím hnout. Moje práce je nudná a dělám ji už víc než 7 let. Sice mi ta práce poskytuje velkou svobodu, protože není příliš náročná a je vcelku dobře placená, ale nemám k ní žádný vztah. Je to jen činnost vykonávaná pro peníze, sezení v kanceláři a ohýbání zad u počítače. Není v ní žádná perspektiva, žádná možnost růstu. Nastal čas se mrknout po něčem jiném, vylézt z té zatracené komfortní zóny. A tak jsem jen tak sedla k počítači a začala brousit po serverech s nabídkami práce…

…a nic moc. Samí operátoři výroby a uklízečky a call centra a recepční… prostě nic pro mě. Řekla jsem si, že musím zúžit výběr, jinak se z toho místa nepohnu. Jenže jakým směrem se vydat?

Loni jsem po letech začala zase působit ve skautu, udělala si vůdcovské zkoušky a na jaře jsem zužitkovala zkušenosti a štempl na práci s dětmi na lektorských kurzech pro základní školy o ekologii a šetření energií. Tak jsem si řekla, že práce s dětmi mě baví a jde mi, tak co zkusit zabrousit do nabídky „školství“ – najít třeba nějaké kurzy pro děti, vedení kroužků nebo něco na ten způsob.

 

Když to dovolíš, cesta se najde…

Vyhledávač práce mi našel hlavně nabídky na práci ve školce. Respektive tedy dětských skupinách a miniškolkách, což jsou jediné instituce, kde může učit člověk i bez pedagogické školy. Hmm, školka… to mě nikdy nenapadlo, ale vlastně, proč ne? Tedy, napadlo mě to před dávnými lety, kdy jsme s kamarádkou koketovaly nad myšlenkou otevřít si lesní školku, ale pak to z mnoha důvodů nedopadlo. A s malým dětmi mi vždycky bylo dobře, líbí se mi, jak jsou zvídavé, nezkažené. Že bych to zkusila?

Poslala jsem 4 životopisy, ale jen jedna školka mě skutečně oslovila. Montessori prvky, hodně výletů, malá soukromá školička s možností dodělání vzdělání pomocí kurzu Chůvy. Tam jsem chtěla ze všeho nejvíc. Nedělala jsem si nějaké naděje, byl to spíš takový výstřel do prázdna, co kdyby náhodou.

Za dva dny(!) mi zazvonil telefon z té „vysněné“ školky, že je zaujal můj životopis a jestli bych tedy za týden mohla přijít na pohovor. Když jsem položila telefon, normálně jsem zavýskla radostí – až mě to samotnou překvapilo.

Já normálně o tu práci stála! Ještě před pár dny by mě ani nenapadlo, že bych kdy mohla na plný úvazek učit děti, natož ve školce a najednou – jako malá jsem skákala radostí, když mě pozvali na pohovor. Takovou radost jsem nezažila už dlouho. Bylo mi najednou tak dobře, jako bych objevila cestu, která doteď byla zarostlá trním, které se zničehonic rozhrnulo – cestu, která se mi strašně na první pohled zalíbilo a na kterou mě všechny síly světla postrčily pořádným kopancem.

 

 

Životní obrat o 180 stupňů

A opravdu. Asi to musel být zásah vyšší moci, mých ochránců a průvodců (děkuju!). Pohovor totiž dopadl dobře a už následující den mi volali, že by mě rádi přijali. Nastupuju za pár dní. A pořád tomu tak trochu nemůžu uvěřit. Bude ze mě paní učitelka ve školce! Takový životní obrat během pouhých deseti dnů!

Jedna malá pondělní deprese, která mě nakopla, a následující týden ve středu už mám novou práci. Mám nový životní směr, smysl, perspektivu, vývoj. Udělala jsem ohromný krok mimo svou komfortní zónu a opouštím snadnou dobře placenou, leč nudnou práci, abych se vrhla do víru nepoznaných vod.

Zajímavé je, že jsem tři dny před touhle životní otočkou změnila jméno sňatkem – že by nás ty vibrace jména skutečně ovlivňovaly? Jiné jméno, jný člověk? Nevím:) Každopádně jsem teď hrozně spokojená a je mi najednou strašně volno u srdce, cítím klid, vyrovnanost a radost. Jako by tahle cesta na mě čekala celou tu dobu a teď se najednou všechno spojilo, abych na ni mohla vstoupit.

 

změnit svůj život

 

I cesta může být cíl

Možná mi to nepůjde, možná mě to nebude bavit, možná mě vyhodí. Ale už to, že jsem na tuhle cestu vykročila mi dává naději. Uvědomila jsem si totiž, že stačilo jen vyjít ze zažitých představ o svém životě, stačilo opustit mantinely, mezi kterými jsem se pohybovala celé roky a najednou se mi otevřel svět nekonečných možností. Došlo mi, že můžu dělat cokoli. Že jsem naprosto svobodná a já pevně držím v rukou svůj život. Můžu se vydat kam jen budu chtít. Můžu opustit to, co se mi nelíbí a vydat se jinam. A tahle práce ve školce je prostě jen součást mojí cesty, nemusím na ní lpět za každou cenu. Přijímám ji jako další dílek do mozaiky mého života a ať to dopadne jakkoli, jsem vděčná, že to mohu zkusit.

Držte mi palce, určitě se podělím o zážitky a dojmy z náročné, ale určitě naplňující práce s dětmi. A věřte, že i vy můžete kdykoli vykročit na cestu, o níž jste třeba ještě včera nevěděli. Protože vaše cesta se může skrývat na tom nejnepravděpodobnějším místě – stačí se jen dívat s otevřenou myslí a čistým srdcem. S láskou vaše Lúmenn

 

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 thoughts on “Jak změnit svůj život v 10 dnech

  1. Držím palce. Začínal jsem už mockrát. Co projekt , to nový začátek, noví přátelé. Nový kus života. Nový záznam v hloubi srdce všech, kteří se spolu radovali z výsledku. Je v tom kus umění , znovu kvést. Znovu růst.
    A věnovat se dětem nikdy nemůže být zbytečné. Tvoříme nový svět. Každý z nás.

  2. Páni taková změna v deseti dnech, no máš můj obdiv. Práce to bude určitě zajímavá a zábavná, tak ať se ti tam daří a naplňuje tě to :)

  3. Lúmennka, držím ti palce. Keď teraz budeš svoju energiu a myšlienky šíriť medzi malé deťmi, môže mať raz mnoho dospelých ľudí krásne detstvo aj vďaka tebe. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *