Změna myšlení pomocí hermetických principů – část III.

Po velmi obecné první a druhé části cyklu článků na téma „Změňte svůj život“ se pomalu ale jistě obrátíme ke když ne praktičtějším, tak aspoň snáze uchopitelným věcem a podíváme se na druhý a třetí posvátný princip Vesmíru (před čtením tohoto článku určitě přečtěte i předcházející díly – najdete je tady).
Druhý posvátný princip souvztažnosti zní „Jak nahoře, tak i dole; jak dole tak i nahoře.“
Jak ho máme chápat? Je to velmi prosté – Vesmírné principy a zákony platí stejně na všech rovinách existence, nikdo se z nich nemůže vymanit, nejmenším atomem počínaje a andělskými bytostmi konče.
Hermetické učení rozděluje celý Vesmír na tři roviny, které se pak ještě dále dělí na sedm podrovin a každá z podrovin ještě na dalších sedm částí. Podrobnostmi není nutné se zabývat, pro nás bude důležité vědět, že existuje rovina fyzická, mentální a duchovní. V čem se od sebe odlišují a jak zapadají do schématu „jak dole tak i nahoře“?
Rovina fyzická obsahuje vše hmotné, atomy hmoty a energie, radioaktivní záření, lidské tělo, kamení u cesty… Všechny hmotné věci vibrují na nejnižších frekvencích, narozdíl od roviny mentální, jejíž vibrace jsou vyšší a řadíme do ní mysl – lidskou, zvířecí, ale i rostlinnou a nerostnou, jejíž existenci není každý ochoten si uvědomit, ale ona přesto existuje, ačkoli nejníže vibrující z mentální roviny, na úrovni tolik odlišné od mysli lidské, která co se týče mentální roviny vibruje nejvýše. Nad mentální rovinou stojí rovina duchovní, jejíž existenci zatím věda stále odmítá a v ní najdeme andělské bytosti, nejrůznější božstva a i mysl některých lidí je schopna se povznést až do této roviny.
K čemu je to důležité? Ačkoli pravdila pro všechny roviny jsou dle principu souvztažnosti stejná, je vždy lepší podléhat jen jednomu „šéfovi“ než jich mít tucet. Je to jako ve velké firmě – jste řadový zaměstnanec, který podléhá vedoucímu kanceláře, ten podléhá řediteli resortu, který podléhá generálnímu řediteli a nad tím ještě stojí majitel firmy. Ačkoli tedy plníte požadavky majitele firmy, jeho přání k vám přicházejí zprostředkovaně, zkresleně a nejasně přes tři další lidi – mimoto tihle tři šéfové na vás mohou klást další úkoly, o kterých ani majitel nic neví. Je logické, že chcete být povýšeni a stát se nejlépe generálním ředitelem, abyste byli co nejméně ovlivňováni rozmary nadřízených.
A o totéž jde i hermetikům – vymanit se z pout nižších rovin a dostat se na úrovně vyšší, což znamená mít moc nad nízkými rovinami (jako ve firmě nad níže postavenými zaměstnanci) a zároveň podléhat co nejmenšímu počtu nadřazených rovin (pokud možno podléhat přímo majiteli firmy, tedy nejvyššímu Vesmírnému Zákonu a nikomu jinému).
Třetí povátný princip vibrace zní „Nic není v klidu, všechno se pohybuje, všechno se vlní.“
Už ve fyzice na základní škole jsme se učili, že atomy a molekuly jsou v neustálém pohybu, pořád vibrují. I když se díváte na zdánlivě nehybný kámen, je celá jeho struktura v neustálém pohybu, elektrony obíhají kolem jader, atomy do sebe narážejí a vibrují, držíce pohromadě celý kámen.
V minulém principu jsme odhalili, že vše pracuje na stejných principech – tedy když vibruje hmota, musí logicky vibrovat i mysl a duch. Hustá, pomalá a těžká hmota vibruje na nejnižší frekvenci, pěkně pomaličku a čirý a jasný duch vibruje obří rychlostí s nepředstavitelnou frekvencí.
Snadno si to představíme na tónech – tóny na běžné stupnici vibrují na pro nás slyšitelných frekvencích, ale když se jejich vibrace zrychlí, stanou se tóny pro nás neslyšitelné. Na podobném principu funguje celý Vesmír – existují určité vnímatelné frekvence, které je člověk schopen zachytit svými smysly, ale existuje i bezpočet frekvencí, které jsou pro něj příliš rychlé a tudíž nepostřehnutelné.
Hermetici si kladou za cíl své vibrace zvyšovat a zároveň není problém zvyšovat i vibrace věcí okolo, čímž je možné je odhmotnit a zase zhmotnit, takže velcí mágové zdánlivě porušují přírodní zákony – ale našim nízkým fyzikálním zákonů jsou nadřazené velké zákony vesmíru, tedy principy, které zde popisuji, takže o žádné porušování vlastně nejde.
Zvyšovat své vibrace je velmi snadné, upírat své myšlenky k vyšším cílům a ne se krčit u země s tím, že „já jsem stejně na nic“. Vše, na co pomyslíme, co pocítíme a co vyslovíme mění naše vibrace, ale i vibrace našeho okolí. Je to jako vrtule letadla, která se neustále točí – když do ní drbneme nebo do ní strkáme překážky, zpomalí se a letadlo začne klesat k zemi a může havarovat, když ji ale poháníme silným motorem, točí se rychleji a rychleji a letadlo stoupá a řítí se vpřed.
Totéž můžeme udělat i se svým životem – a jak na to konkrétně se dozvíte ve čtvrté části článku, kde rozebereme dva snad nejdůležitější ze sedmi posvátných principů, princip polarity a princip rytmu, které přinesou i praktické návody, užitelné v každodenním životě. Čtvrtá část je k přečtení TADY.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “Změna myšlení pomocí hermetických principů – část III.

  1. Ahojky nádherný blogu!Nechceš se náhodou přihlásit u mně do SONBu?Měla by jsi mega šanci na 1.místo protože takový blog jako máš ty se jentak nevidí!Ale každopádně jeto tvoje rozhodnutí a nechci Tě do ničeho nutit ale byla bych moc ráda kdyby jsi se přihlásila protože……No to už jsem Ti vlastně říkala.Pod záhlavím je odkaz!!!!!Tak phá a přihlaš se tady:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *