Změna myšlení pomocí hermetických principů – část I.

Už dlouho se chystám k napsání tohoto článku (respektive celé série článků), které budou vycházet z učení, které jsem nasbírala v průběhu poslední doby a mám pocit, že si ho nemám nechat pro sebe. Mnoho z vás možná bez povšimnutí chodí mezi regály knihkupectví, kde na ně mávají knihy schopné už jen přečtením zapůsobit na váš pohled na svět – ne jej změnit, pohled na svět měníme zejména vědomě, ale už otevření určitých svazků nebo rozhovory s některými lidmi jsou krok na cestě ke změně. Vlastně už to, že chodíte (nebo jste přišli) na tento blog značí, že se něco děje, protože podobné přitahuje podobné a když vás přitáhly stránky člověka, co už v podstatě roky pracuje na své transmutaci, dozajista to něco značí. Takže ačkoli knihy míjíte a internet neprolézáte v cestě za poznáním, otevřeli jste tyto stránky a čtete tento článek a vaše proměna započala.
O co půjde?
Čím dál více narážím na knihy, které avizují změnu v myšlení. A taky je čím dál víc čtu a zjišťuju, že nejde jen o lacinou reklamu, ale ona změna opravdu funguje – a pro toho, kdo pochopil základní pravidlo a totiž, že myšlení ovlivňuje realitu a tudíž změna v myšlení správným směrem posune správným směrem i náš život, jsou to informace k nezaplacení.
A proto se s vámi chci podělit o myšlenky z různých knih a osvětlit vám tajemství „magie“ slov a myšlenek. Ona totiž magie není nic více, než moc ovlivnit to, co se kolem děje: každé vaše slovo, každá myšlenka je druh energie, který když vyšlete, něco se změní. Energie nemůže mizet a zase se objevovat, myšlenka vypuštěním z hlavy nezaniká, slovo má mnohdy stejnou ne-li větší moc jako čin. A tohle všechno vám chci v následující sérii článků ozřejmit.
Ještě dnes si řekneme pár základních pravidel, která by každý z vás měl znát a v příštích dílech už začneme studovat (a praktikovat) natvrdo:
Předně – změnit svůj způsob života musíte od základů, nikoli od střechy. Většina lidí si myslí, že štěstí k nim přijde s novou prací, novým partnerem, že štěstí přijde zítra až bude svítit slunce nebo za rok až udělají maturitu. Ale představte si člověka jako dům – v základech stojí jeho mysl, která obsahuje všechny jeho vzpomínky, emoce, myšlenky i jeho duši, zdi člověka tvoří tělo a jeho procesy a dům uzavírá a obklopuje realita – situace, které každý z nás denně prožívá.
Změníme střechu – ale dům bude v podstatě vypadat stále stejně. Přestavíme zdi – ale půdorys domu a jeho zakotvení v zemi se nezmění. Přestavíme-li ale základy, změní se celý dům, stane se stabilnějším, krásnějším a kromě nových pevných základů vlastně získá i nové zdi a střechu, protože nelze přestavovat základy a nezbořit zbytek;)
Takže klíčem je nejprve měnit svou mysl, ten zbytek – hmotné tělo a realita kolem nás se už základům přizpůsobí.
Možná nevěříte, že vaše mysl má moc něco změnit. Možná je pro vás placebo efekt jen pouťový trik pro naivní důvěřivce. Pak vás tyto články nikdo nenutí číst, protože jen písmenky vás nepřesvědčím, že to, o čem budu psát, je fakt. Než tedy napíšete něco jedovatého, zkuste nejprve zde napsané rady v praxi a pakliže se neosvědčí, teprve se angažujte v nadávkách autorce;)
Já osobně si moc mysli vyzkoušela a moje maminka ji zažila na vlastní kůži jak jen to jde. Před třemi lety, když se rozvedli s mým otcem, byla máma šedá myška z domácnosti, ne moc hezká, nijak výrazná a téměř nechopná ženská, alespoň dle svých slov a myšlenek. Z nízkého platu měla živit své dvě děti, neměla řidičák, ve své práci se cítila hrozně – nevyužitě (co se týče potenciálu) a zneužitě (co se týče laskavosti). A pak začala pomocí rad z knih měnit své myšlení. Slovo musím zaměnila za slovo chci, začala věřit, že se jí podaří najít dobrá a dobře placená práce, přestala si myslet, že je ošklivá, neužitečná stařena, naopak – pracovala na své mysli a výsledky na těle (vyhlazení vrásek, zářící oči, znovunabyté charisma) a v realitě (nová, výborně placená práce se skvělými kolegy, noví přátelé, příležitosti na mimopracovní vyžití, řidičák) na sebe nenechaly dlouho čekat.
A kdykoli mluvím o síle mysli, dávám tuhle mamčinu proměnu za příklad, že to jde. Nezapomeňte – to, co si myslíte, utváří váš svět, to, co je podobné, přitahuje podobné – pozitivní myšlenky přitahují věci dobré a ty negativní zase věci špatné. Kdo si myslí, že je ošklivý, bude ošklivý i po třiceti plastikách; kdo si myslí, že život je na nic, to záhy pocítí na vlastní kůži. Změňte své myšlení a změníte svět!
Ale to říkal už dávno dávno nějaký pan Buddha a my si to musíme jen připomenout;)
Druhou část si můžete přečíst ZDE.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

7 thoughts on “Změna myšlení pomocí hermetických principů – část I.

  1. Krásne si to popísala pozitívnym myslením resp. silou myšlienky sa zaoberám už 3 roky a koho môžem toho s tým otravujem nech to skúsi a naozaj mi potvrdili, že sa im zlepšil život

  2. Mohla bych mít dotaz? Čtu právě onu knihu Božská magie, jsem skoro na konci kapitoly 3 a mám jeden problém: Hermetismus tvrdí, že VŠECHNO je věčné. Pokud je věčné, to znamená, že tu bylo pořád. Jak je známo, vše se rodí. Tak jaktože se nezmiňují i o tom, jak vzniklo VŠECHNO. Pokud totiž uvažuji rozumově, tak mi stále vychází, že i VŠECHNO muselo někdy vzniknout. A tu se tedy nabízí otázka: Kdy vzniklo VŠECHNO, z čeho vzniklo a jak?

  3. [4]: obávám se, že na to neznám odpověď – to je hodně hluboká filozofie a bavit bychom se o tom mohli hodiny:)

  4. [4]: co jsi napsala, jsou základní filosofické problémy, kterými se nejrůznější filosofové zabývají už od 7. soteltí před naším letopočtem. Takže na to se opravdu nedá odpovědět, můžeš si udělat názor, ale nikdy nevíš, jestli je to opravdu tak. :) a to dělá filosofii filosofií..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *