Živlová kouzla – Vzduch

Hodně mě žádáte v komentářích o rozšíření rubriky Magie živlů a tak jsem zabrousila do své knihovny a pokusila se z ní vydolovat něco na toto téma, protože prakticky se mu nějak do hloubky nevěnuji. A našla jsem:) Konkrétně tuhle úžasnou knihu od Scotta Cunninghama Magie země, která kromě živovlých kouzel obsahuje mnohem víc o přírodní magii a mám ji velice ráda, stejně jako další knihy tohoto autora.
Ke každému živlu se vní dá nalézt bohatý výběr magických praktik a já vybrala ta kouzla, která mě osobně nejvíce oslovila a shledávám je na první pohled účinnými. Více si můžete najít, pokud si koupíte onu knihu. Ne všechna kouzla jsem pouze opsala, ale přidávám i trochu vlastního popisu a vysvětlení, když něco v předloze nebylo úplně jasné. Minule jsme se věnovali magii země, dnes se podíváme na magii vzduchu a další živly budou následovat během následujících dní:) Více o živlech se dozvíte ve výše zmíněné rubrice.

Pro tato kouzla je vhodné znát směr, kterým právě vane vítr – zjistíte to pomocí pomůcky zvané větrný rukáv, kterou si můžete vyrobit nebo směr větru udávají na internetu meteorologové.
Severní vítr je vítr, který vane ze severu směrem na jih. Je symbolem smrti, změny, destrukce a mrazu. Jeho destrukce a měnivý potenciál se dá využít i k „uklízení“ starého a léčení. Symbolickou dobou dne severního větru je půlnoc.
Západní vítr je vítr, který vane ze západu směrem na východ. Je symbolem vlhkosti, intuice, očisty, pocitů. Jeho vlhká povaha se dá využít při magii léčení a lásky. Symbolickou dobou dne je pro něj západ slunce, soumrak.
Jižní vítr je vítr, který vane z jihu směrem na sever. Nese atributy tepla, sucha, horka, Slunce a léta. Je energický, nespoutaný a vášnivý a vládne poledni.
Východní vítr je vítr, který vane z východu směrem na západ. Je atributem intelektu, rozumu, lepších zítřků a nových začátků. Jeho denní dobou je východ slunce, úsvit.
Kouzlo severního větru – Odnesení starostí
Najděte v přírodě, na místě, kde volně vane vítr, nejlépe mrtvý nebo velmi suchý keř, stále zasazený v zemi. Na jeho větve napíchněte jeden list za každý problém, který vás trápí. Listy nemusí pocházet z tohoto keře, ale vždy si při jejich napichování na větve představte, jak do nich vkládáte své trápení a bolest.
Až se zdvihne severní vítr, nechejte ho, ať všechny listy pomalu a zvolna, jeden po druhém odnese. Toto kouzlo funguje v rámci dní či týdnů, nikoli za pár minut, takže můžete po napíchání listů klidně jen požádat severní vítr o pomoc, poděkovat a v klidu odejít. Vítr si už poradí. Pokud ovšem toto kouzlo vykonáte v ostrém severním větru, proces tím pochopitelně urychlíte.
Kouzlo západního větru – Zvoneček lásky
Do okna, které je během dne dlouho otevřené a kterým vane vítr (nejlépe západní), zavěste zvoneček s příjemným zvukem.
Potom proneste následující slova:
Zvonečku lásky, šeptej mé přání
vánku a větru.
Zvonečku lásky, pověz mé přání
svým bratrům a sestrám.
Zvonečku lásky, šeptej něžně a přiveď mi
někoho, kdo naslouchá.
Pokaždé, když zvoneček zazvoní, „šeptá“ o vaší potřebě lásky. Ostatní zvony, „bratři a sestry“, znásobí účinek vašeho kouzla vlastní silou.
Kouzlo jižního větru – Zahnání strachu
Zapalte žlutou svíčku a na chvíli usedněte v klidném rozjímání. Představte si, že plamen svíčky nasává váš strach a úzkost a že je svíčka úplně pohlcuje.
Vyneste svíčku ven a nechte ji zhasnout ve větru. Kouzlo je hotovo.
(Než začnete, ověřte si, že venku vane vítr, nejlépe jižní.)
Kouzlo východního větru – Rozhodování
Pokud před sebou máte několik možností, vypište je na malé útržky papíru. Papírky přeložte a umístěte na stůl, který stojí na volném prostranství, kde vane mírný, nejlépe východní, vánek.
Vítr by měl papírky na desce stolu pohybovat a postupně je odvát na zem. Papírek, který na stole zůstane jako poslední (nebo jako poslední spadne, pokud ho včas nezachytíte), skrývá volbu, kterou se můžete řídit.
Další živlová kouzla:

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *