Živlová kouzla – Voda

Hodně mě žádáte v komentářích o rozšíření rubriky Magie živlů a tak jsem zabrousila do své knihovny a pokusila se z ní vydolovat něco na toto téma, protože prakticky se mu nějak do hloubky nevěnuji. A našla jsem:) Konkrétně tuhle úžasnou knihu od Scotta Cunninghama Magie země, která kromě živovlých kouzel obsahuje mnohem víc o přírodní magii a mám ji velice ráda, stejně jako další knihy tohoto autora.
Ke každému živlu se vní dá nalézt bohatý výběr magických praktik a já vybrala ta kouzla, která mě osobně nejvíce oslovila a shledávám je na první pohled účinnými. Více si můžete najít, pokud si koupíte onu knihu. Ne všechna kouzla jsem pouze opsala, ale přidávám i trochu vlastního popisu a vysvětlení, když něco v předloze nebylo úplně jasné. Sérii uzavírá tento článek o živlu vody. Více o živlech se dozvíte ve výše zmíněné rubrice.

Kouzlo splněných přání u pramene
Z tohoto kouzla se časem vyvinula tradice házení penízků „pro štěstí“ do nejrůznějších fontán a studánek.
Běžte se projít do lesa k nejbližší studánce. Ze studánky seberte oblázek. Na jeho povrch nakreslete mízou z místní rostliny nebo jen tak prstem svoji potřebu, své přání. Můžete užít symboly, runy nebo si jen kreslení představovat a dotýkat se oblázku jenom prstem.
Podržte kamínek v ruce a třikrát studánku obejděte po směru hodinových ručiček (=pravotočivě). Pokud to kvůli poloze studánky není možné, třikrát obejděte pomyslný kruh před studánkou, opět po směru hodinových ručiček.
Zdvihněte oblázek a s pohledem upřeným do nitra studánky proneste následující:
Prameni odvěký hladiny čisté,
žádám tě, vyplň mi přání mé jisté.
Zavřete oči a upusťte kámen do studánky. Napijte se její vody. Tím stvrdíte kouzlo. Nezapomeňte duchovi pramene zanechat nějaké znamení díků.
Kouzlo peněz
Vyneste na měsíční světlo misku s vodou, zachyťte na vodní hladině odraz měsíce a ponořte do vody ruce. Nechte ruce přirozeně oschnout a do dvaceti dní byste měli obdržet peníze z nečekaného zdroje. Tomuto kouzlu nejlépe vyhovuje měsíc v první čtvrti.
Věštění z květů a vody
Toto kouzlo, které pochází ze starořecké tradice, vyžaduje mísu nebo jinou nádobu, nejlépe kruhovou, o průměru alespoň třicet centimetrů a hloubce přibližně deset centimetrů. Dále budete potřebovat čistou vodu a několik drobných, čerstvě natrhaných květů, které se od sebe barvou nebo vzhledem liší, aby je bylo možné rozeznat.
Kouzlo slouží k volbě vhodného postupu v případě, že máte na výběr z několika možností.
Vyjděte s mísou vody ven a položte ji na stůl nebo na zem. Sedněte si. Vezměte květy a pojmenujte si je podle možností, mezi nimiž váháte a položte je na hladinu u vzdálenějšího konce nádoby.
Vítr pohne některým z kvítků vaším směrem. Právě ten představuje cestu, kterou byste měli zvolit.
Pokud se žádný z květů nepohne, vaše otázka možná nemá jasnou odpověď. Nezmatkujte, Nechejte mísu několik hodin ležet, klidně přes noc. Běžte ji zkontrolovat později, to se již některý květ dá jistě do pohybu. Z místa, kde jste seděli, vám vzdálenost květů prozradí odpověď. Jestliže se pohnuly dva nebo tři květy, správnou odpověď skrývá ten, který je nejblíže vaší původní poloze. Pokud se některé květy ztratily úplně, očividně nepředstavovaly dobrou volbu.
Zdroj: Scott Cunningham – Magie Země
Další živlová kouzla:

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “Živlová kouzla – Voda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *