Živlová kouzla – Oheň

Hodně mě žádáte v komentářích o rozšíření rubriky Magie živlů a tak jsem zabrousila do své knihovny a pokusila se z ní vydolovat něco na toto téma, protože prakticky se mu nějak do hloubky nevěnuji. A našla jsem:) Konkrétně tuhle úžasnou knihu od Scotta Cunninghama Magie země, která kromě živovlých kouzel obsahuje mnohem víc o přírodní magii a mám ji velice ráda, stejně jako další knihy tohoto autora.
Ke každému živlu se vní dá nalézt bohatý výběr magických praktik a já vybrala ta kouzla, která mě osobně nejvíce oslovila a shledávám je na první pohled účinnými. Více si můžete najít, pokud si koupíte onu knihu. Ne všechna kouzla jsem pouze opsala, ale přidávám i trochu vlastního popisu a vysvětlení, když něco v předloze nebylo úplně jasné. Více o živlech se dozvíte ve výše zmíněné rubrice, odkazy na další živly najdete na konci článku.

Očištění
Pokud se chcete zbavit zlozvyku, myšlenky, představy, vazby na minulost, pocitu viny nebo překážky, vezměte symboly svého problému – ať je jakýkoli – a vhoďte je do planoucího ohně. Plameny tyto symboly stráví a spolu s nimi i moc, kterou nad vámi mají.
Nad symboly se pečlivě zamyslete – čím větší budou mít sílu, tím lépe. Pokud se přejídáte, vhoďte klidně do ohně porci svého oblíbeného jídla, u kouření nebo pití alkoholu postupujte podobně. Jestliže se vaše potíže týkají nehmotných věcí, nakreslete to nebo napište na papír a spalte pak ten.
Nemáte-li možnost být u skutečného planoucího ohně třeba v krbu nebo v ohništi, postačí zapálit tyto symboly nad svíčkou a nechat je bezpečně shořet třeba v kuchyňském dřezu.
Věštění s ohněm
Zapalte oheň (v krbu nebo v ohništi a nezapomeňte na bezpečnost;)) a sledujte, jak rychle začne dřevo hořet. Pokud vzplane rychle, je to dobré znamení a můžete ve věštění pokračovat. Pokud se oheň rozhořívá pomalu nebo k zapálení potřebujete více sirek, odložte svůj záměr na pozdější dobu. (pozn. Lúmenn: pokud se vám oheň nedaří zapálit, možná to znamená, že máte špatné, navlhlé dřevo a nebo jste prostě jen nešikovní a nemusí za tím být hned něco magického. Ovšem pokud nejste dost šikovní, abyste byli schopni rychle a efektivně rozdělat oheň, asi nemáte k tomuto živlu dostatečně blízko a nebylo by vhodné se na něj obracet s žádostí o pomoc;))
Zahleďte se do plamenů. Výklad věštění z ohně podle lidové tradice je následující:
Rychlé vzplanutí ohně – blíží se návštěva.
Oheň nechce hořet – blíží se déšť.
Pokud oheň hoří jen na jedné straně krbu či ohniště, značí to lásku.
Hlasité praskání předznamenává blížící se neštěstí.
Patrná mezera uprostřed plamenů znamená blížící se konec problémů, které vás sužují.
Pokud oheň zničehonic vzplane do výšky, očekávejte hádku.
Když komínem nebo vysoko do vzduchu vylétávají žhavé oharky, je na cestě důležitá dobrá zpráva.
Je-li někdo, koho máte rádi, daleko od domova, rýpněte to ohně pohrabáčem nebo klackem. Pokud to vyvolá prudké vzplanutí, pak vězte, že on či ona je v pořádku a v bezpečí.
Jestliže se v ohni rozhoří tři oddělené plameny, brzy vás čeká významná životní událost.
Talisman ochrany před ohněm
Chcete-li své obydlí ochránit před ničivou silou požáru, zapalte kousek dřeva a nechejte do shořet na popel. Popel namočte, nechejte vysušit a nasypte do modrého sáčku. Ten pak pověste v srdci vašeho domova, kde vaše rodina tráví nejvíce času.
Další živlová kouzla:

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *