Zázračná voda:)

Možná si ještě vzpomenete, že jsem tu v listopadu zveřejňovala článek s názvem Léčba vodou – můj experiment, kde popisuji nejen léčivé vlastnosti vody, ale taky tam plánuju vyzkoušet vodoléčbu sama na sobě.
Uplynul nějaký ten pátek, na článek jsem zapomněla, ale moje podvědomí zjevně ne a tak mě v posdledních týdnech něco stále nutilo vynechávat z pitného režimu šťávy, minerálky, čaje a další ochucené nápoje. Postupem času jsem si na stálý příjem vody tak zvykla, že ji piju vlastně pořád – jen občas i udělám čaj nebo si koupím nějakou ovocnou šťávu, nejlép přírodní bez konzervantů a sladidel.
A poslední týden si začínám říkat, že bych mohla navázat na článek o vodě, protože můj malý experiment s pitím vody právě probíhá a divte se nebo ne, má opravdu výsledky a to přímo skvělé.
No a protože všechno souvisí se vším a náhody neexistují, čtu včera u Alue na webu přednáška na téma voda, kterou převzala od Tomáše Marného. Můžete si o tomhle docela kontroverzním člověku myslet, co chcete, ale ta přednáška o vodě vážně stojí za přečtení a jsou v ní velmi zajímavé věci (přečíst si ji můžete ZDE).
No a jak jsem to tak četla, řekla jsem si, že asi dozrál čas ukázat vám své vlastní výsledky, které se na mě projevily po pití vody. Tak tedy…

Denně vypiju cca 2 litry čisté vody, někdy je to i víc, ale většinou zhruba ty dva litry, což stále ještě není ideální, ale oproti dřívější nule či pár deckám je to docela změna. Tohle praktikuji zhruba měsíc, aniž bych přitom nějak výrazně měnila životní styl – takže žádné sportování, fyzická námaha, změna jídelníčku, jen místo minerálek a ochucených nápojů piju přes den hlavně vodu.
Nejdřív jsem na to nijak nemyslela, takže jsem se nezpytovala jak mi je a jestli je mi líp, vliv placebo efektu a přílišného sebepozorování tedy můžu vyloučit. Vlastně dřív, než jsem si uvědomila, že piju hodně vody mi nějak došlo, že se cítím lépe. Teprve pak mi došlo, čím to vlastně může být a začala se pozorovat (to bylo někdy před týdnem).
A k čemu jsem dospěla?
Ubyly mi problémy s astmatem, občas zapomínám na to, vzít si prášek a stejně to zvládnu bez nějakých větších obtíží.
Nebolívají mě tolik záda a když už bolí, nemá to za následek brutální točení hlavy a únavu jako dříve.
Vydržím mnohem větší fyzickou námahu, včetně ranního vstávání, které mi dřív působilo dost velké potíže a měla jsem hodně zameškáno ve škole.
Snížila se svalová únava a únava celkově, jsem vitálnější, mám lepší náladu, nevadí mi ponocování, které mě dřív odrovnalo na několik dní.
A hlavně se skoro vyřešil problém pro mě nejpalčivější – vidím na sobě, že přibírám, mám mnohem větší chuť k jídlu, sním ho víc a víc mi chutná a váha i fyzická kondice jdou nahoru.
Možná namítnete, že na to má vliv více faktorů, než jen nějaká blbá voda, které je všude plno. Možná máte pravdu, ale jak říkám – kromě vody jsem nic nezměnila a cítím se o 100% lépe.
Voda skoro nic nestojí, je všude dostupná a skvěle zahání žízeň, protože nemá žádnou chuť. Možná vám to přijde jako banalita, která nemůže nic změnit, ale já říkám – zkuste to a uvidíte:) A dejte vědět, zda voda opravdu léčí, protože já jsem si téměř jistá, že ano:)
PS: Omlouvám se, že píšu v poslední době tak málo článků. Škola a brigáda mi žerou hrozně moc času a já ho musím nějak rozumně distribuovat mezi všechny moje činnosti, kterých je obávám se až příliš moc. Takže buďte prosím trpělivější a nebojte se, že bych na vás nemyslela:) Děkuju, vaše Lúmennka.
PPS: Jedna z vás čtěnářů mě žádala o přidání do oblíbených odkazů, bude to co nevidět, taky jsem nezapomněla, jen toho mám prostě moc:)

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

26 thoughts on “Zázračná voda:)

 1. No ale co když si nechci zvyšovat chuť k jídlu? :P Jsem taky spíše hubenější postavy, ale vyhovuje mi to. Ale mít více energie bych taky potřebovala. Na to mi docela pomohlo, když jsem přestala pít kafe a začala [znovu po mnoha letech] cvičit [aspoň čtvrt hodiny každý den].

 2. Tak voda stoprocentně nezpůsobuje, že byste přibrali nebo měli větší chuť k jídlu. To je Lúmennčina individuální zkušenost. Já jsem jako z koncentráku a vodu piju dýl jak měsíc.

 3. [2]: já si osobně myslím, že voda dává do rovnováhy to, co v ní není a prostě očišťuje vnitřní "potrubí". Takže pokud jsem měla něco zanesené, voda to očistila a já mámchuť k jídlu, ale není to samozřejmě pravidlem, někdo po vodě může hubnout a jiný má trávicí trakt v pořádku a tak se mu váha nezmění:)

 4. [3]: Já jím naopak trochu míň když piju dostatek vody – menší porce a jím pomaleji, váha se mi asi nezměnila. Taky dělám tenhle experiment a líp se mi ráno vstává a mám víc energie.

 5. [1]: Já pila úplně skvělou vodu v jednom kempu u Ohře. Všude tam teče přírodní minerální voda a tahle byla obzvláště dobrá :) Bylo to myslím někde u Ostrova…

 6. Ahoj Lúmennko… Já pila vodu a dopadlo to tak, že jsem vydržela do rána být vzhůru, tak do půl jedné a v šest vstávala do školy, nebyl problém. Akorát teda nepiju úplně čistou čtyřstupňovou vodu protože k ní nemám přístup, ale uznej že pořád lepší voda z vodovodu než třeba Mirinda… Mimochodem, další dejá-vu :D Tohle jsem už někdy tobě psala :D

 7. Zdravím. Voda obecně dokazatelně pomáhá na snížení stupně takových těch méně příjemných pocitů (smutek a podobně). Když je v těle vody málo, tak je člověk náchylnější být nervóznější či smutnější (pokud ta situace k nějaké nervozitě vybízí samozřejmě). Jakmile se vody napije (nejlépe slazené vody), tak je v takové lepší pohodě (úsměv).

 8. [6]: no jasně, taky bohužel nemůžu shánět vodu přímo z pramene krásně vychlazenou na 4 stupně atd. ale lepší než cokoli sladkého, to máš určitě pravdu:) Já si do vody nechám ještě vkládat energii od andílků:)

 9. [9]: Ale je fakt, že po vypití vody mě přestává bolet hlava a vydržím dýl, a už ani neberu prášky proti alergii a doma máme alergeny pořád, ale už se nedusím. Supeeeer. ++++

 10. [12]: to je dobrá otázka:D Ale ne, nemyslím si, že by se přímo "přeměnila", to je samozřejmě blbost, ale když přijímáme cukry, soli, whatever rozpuštěné ve vodě, tělo z té vody spotřebuje jen malou část. Takže ona asi ani ta voda s chlorem, která nám teče z kohoutku nebude úplně stopro super:) Ale furt lepší než cocacola apod.;)

 11. Měla jsem tři sklenice vody ve stejném prostředí asi hodinu. Jedna chutnala úplně nechutně a po ní jsem nechtěla pít. Druhá smrděla po chloru. A třetí mi chutnala. :D :D Zajímavé, může to být sklenicí? kazdá byla jiná, jedna malá, jiná vlnkovaná,…

 12. [14]: wow, tak to vážně nevím, i když třeba to fakt mohlo být sklenicí:D A nebo jednu jsi nechala třeba dýl odtočit z kohoutku, takže nechutnala po trubkách:)

 13. Přidávám se k názoru, že pokud má člověk špatné stravování a zanesené tělo, tak po vyčištění vodou dostane chuť k jídlu. Po asi měsíčním čištění těla vodou, olejem a citrónovými plody (viz návody u Alušky) jím skoro dvakrát tolik jídla a dostávám hlad po několika hodinách (zatímco předtím jsem neměl problém vynechat oběd).

 14. [4]: chceš vidět, ják já jím pomalu? :D Když si někomu stěžuju, že jím děsně pomalu, řekne mi že je to lepší než hltat. Jenže já jím pomaleji než nejpomaleji.:D

 15. a chci se zeptat jak je to s levitovanou vodou? Jaký by v tomhle případě byl rozdíl mezi obyčejnou a levitovano vodou?

 16. vodu piju od mala, z kohoutku, prijde mi blbe kupovat protoze z kouhoutku se kontroluje porad a ty balene se ani neskladuji v idelanich podminkach a tak dal, a navic je to levnejsi =oD ale myslim ze v tomdle ma mravdu mamca kera rika ze je to zdrvejsi, skuste nelit colu do pracky a vyprat.. nebo neco podobneho co se stane? bude to hnusne a pradlo na vyhozeni.. a do sveho tela to spousta lidi leje dobrovolne….

 17. to já jsem naopak od srpna začala pít jenom vodu z kohoutku a kila jdou docela dolů :)  což potřebuju (tj. 6 kg), je pravda, že jsem se přestala i přežírat :D jím trochu méně,

 18. Pokud někdo pracujete s virgulí, schválně si zjistěte pravdu o Coca-Cole. Asi se budete divit. Taky by mě to kdysi ani nenapadlo. Podobně jako jsem dosud netestoval produkty s kyselinou citronovou nebo kyselinu citronovou přímo.

 19. Já jsem zarytá vodomilka. Ani na návštěvách nepiju nějaký ty… sladký.. břečky… slušně řečeno :D Nepozoruju na sobě nic zázračného, osvšem je pravda, že např. po Coca Cole mě bolívá hlava. Na chatě máme vodu ze studny a je naprosto úžasná, pak jsem vždycky znechucená, když přijedu domů a dostanu se ke kohoutku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *