magie vzduchu

Základy magie živlů – IV. Vzduch

Než se budete věnovat jednotlivým cvičením živlů, doporučuji abyste si prohlédli celou rubriku „Magie živlů“ a nejprve se věnovali obecnějším teoretickým článkům k tématu.

 

Cvičení magie vzduchu – proudění energie

 

Práce s živlem vzduchu je ošemetná a nestálá, jako celý tento element. Měli byste při ní být venku, nejlépe v den, kdy sice fouká, ale není vyloženě větrno. V klidu se posaďte tam, kde vás nikdo nevyruší, bohatě stačí balkon domu nebo se můžete posadit i v otevřeném okně, nejlepší je ale jít samozřejmě někam do přírody.
Nejprve se podobně, jako popisuji u ohně, soustřeďte na každý závan větru. Vnímejte, jak vane a věnujte mu veškerou pozornost a obdiv. Prociťujte každé jemné zavanutí i silnější poryvy a tímto do něj vkládejte sílu svých myšlenek.
Jakmile toto zvládnete, vizualizujte si proud energie z Vesmíru a veďte ji, jak je popisováno v předchozích cvičeních, do svých dlaní a dále ven, do větru. Nejprve ji vysílejte jen ve chvíli, kdy cítíte pohyb větru, pak ale vyšlete energii i ve chvíli, kdy zrovna nefouká a pociťujte, jak se kolem vás zvedá vánek. Někdy je toto cvičení spojeno jen s náhodou, že zafouká zrovna v okamžik, kdy si to přejete, aniž byste na to měli vliv, ale postupem času si začnete všímat, že vítr reaguje na vaši energii a fouká tím silněji, čím více energie mu věnujete.
Jakmile dospějete do této fáze, můžete vítr i zeslabovat, stejně jako to popisuji u ohně v předchozím cvičení. Vnímejte, jak při vzedmutí vaší energie sílí i vítr a když energie uberete, i vítr se ztiší nebo zcela ustane.

 

magie vzduchu

Cvičení magie vzduchu – modifikace cvičení

 

Další fází je předávání energie bez pomoci dlaní. Pociťujte energii, kterou předáváte větru, ale nenatahujte dlaně a nechávejte ji proudit celou svou bytostí naráz. Vnímejte jak na zesilování a zeslabování toku energie reaguje vítr, jak slábne a sílí spolu s ní natolik, že už to nemůže být náhoda.
Poslední fázi začátečnických cvičení tvoří přímá výměna mezi vámi a živlem. Doteď jste mu energii předávali, nyní jej o ni požádejte vy. Nejprve tedy chvíli provádějte předchozí cvičení a dávejte vzduchu energii, pak jej požádejte, aby vám svoji energii předal on a natáhněte dlaně. Jakmile se vzedme vítr, vnímejte, jak vám jeho síla vstupuje do dlaní a postupně do celého těla. Nechávejte do sebe vstřebávat energii tak dlouho, dokud poryv větru neustane a pak ji vyšlete tak, aby se okamžitě rozfoukal další. Několikrát to zopakujte a vnímejte, jak na vás vítr reaguje a jak z něj čerpáte sílu. Pokud jste došli až sem, dokázali jste vše, co se dá z magie vzduchu naučit. Takové mistrovství ovšem přichází po letech tréninku.

 

magie vzduchu

 

Další cvičení práce s živly:

Toto je aktualizovaný a revidovaný článek z roku 2010.

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

94 thoughts on “Základy magie živlů – IV. Vzduch

 1. Zdravím. Už od malička miluji vzduch. Ve školce jsme si hrávali na W.I.T.C.H a já vždy chtěla být Hay Lin (myslím že se tak jmenuje). Vše se mi daří, ovšem většinou se mi stává, když zkouším předávat energii do vítru, že zašne mírně poprchávat. Možná to je jen náhoda, ale Je možné, že jsem svou energii nějak předala do elementu vzduch a zároveň i do vody?

 2. ja ovládam vodu a htěl bych sem vědět jestly nebude nikde voda mužu si udělat vlastni vudu např:pot

 3. me se povedlo dat vetru en. ale kousek mi zbyl v ruce nevís proc?

 4. Vypadá to zajímavě..:) jen se chci zeptat…. Bude tu i něco pro pokročilé? :) kdybych to náhodou dokázal? :D Jakože jsem totální antitalent na všechno :D :)

 5. funguj to skusal som a nevzdaval som a ono sa to podarilo viem ovladat vzduch este ostatne a nie je to taske len terba pomoc o svitkoch vetru aby som ho dokazal pouzivat

 6. Ja se jmenuji max umím ovládat vzduch oheň vodu zemí kov blesk a písek

 7. Ahoj, chtěl bych se tě zeptat, jestli bys nám nedoporučila nějakou tu knihu pro pokročilé. Jestli doporučíš, tak to bude fajn :-)

 8. [8]:ahoj chci se zeptat Jk mám převzat tu energii  vesmíru nějak mi to nejde předem děkuju za odpověď :-)

 9. čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej dabla samotného jenž umři!kdo si to přečet tak do 5 dnů umře musela jsem to napsat jinak bych umřela do 5 dnů kdo si to přečet tak to napište do jinýho blogu nebte do 5 dnů a to fakt!!!!

 10. Ahoj lumenn já jsem marry chtěla bych se zeptat já pořádně nevím co bych měla ovládat mé většinou nic nejde tak se ptám jaký element je nejlepší a nejovladatelnejsi? :-)

 11. Ahoj lumenn :) můžu se zeptat ? Jak se energie dáva ( vypouští ) ? :) Předem děkuji za odpověď :)

 12. Ahoj :) ovládam zem vzduch oheň a vodu :) trénujem vodu 5 rokov oheň 2 roky vzduch rok zem 3 roky :) je to úžasne treba veriť :)

 13. Sem cistej vítr, takže díky za článek, až,zajdu dál než tohle tak si na vás vzpomenu a napíšu nějaký nový poznatky :)

 14. Btw autorka pořád naráží na oheň protože ho zvládne většina lidí, vzduch je dost vzacnej takže pokud k němu nemáte Vlohy, půjde vám hůř nebo vůbec :D ( odpověď na některé otázky typu proč to nefunguje )

 15. Ve svých asi 17 letech jsem zjistil, že mohu ovlivňovat počasí. Spustit či zastavit dest.pracoval jsem s energií v boj.umenich, ale má matka má také nějaké schopnosti. Začala mi fungovat magie, kdy jsem mohl ovlivňovat myšlenkou. Ale používal jsem to vždy jen k dobru. I jsem se sám dvakrát vyléčil.

 16. už od malička mě lákal vzduch(možná i proto že je to můj živel ve znamení)a minulý léto prostě jakoby jsem ten vítr ovládala podle nálady.Ale nevím jak a teď se o to zajímám ještě víc….

 17. mne sa podarilo ovladnuť oheň a pracujem aj na vzduchu

 18. Ahooj, momentálně se zabývám telekinezie a jde mi to, nedávno se mě zdál sen o tom jak ovládám vzduch, že jsem z něj čerpala energií a pak jsem ho vypouštěla zpátky, v tom snů se mě to moc líbilo…myslíš že je to nějaký znamení že bych se mě zajímat o vzduchu? Děkuji. Prosím na můj email monicablack@seznam.cz

 19. Zdravím,ráda bych moc pochválila tento web,jsou zde užitečné informace.:) Mě osobně nejvíc zajímají věci ohledně živlů a nyní konkrétně živel vzduch. Už jsem zkoušela předchozí cvičení práci s energií,ale nejspíš budu muset stále trénovat jelikož mi to moc nešlo. A podobně to mám se vzduchem.

 20. já už jse magii věnuji přes rok ale nejde jenom o to ovladnout živel ale hlavně o porozumění a sžít se s přírodou

 21. Mohla bych jse zeptat je možné se pomocí magie vzduchu naučit létat?

 22. [75]:Pomůžeš mi? Nerozumím větě "Poslat magickou energii do Vesmíru" Nepochopila jsem to. Můžeš mi to prosím vysvětlit? :)

 23. Nevím proč ale tahle všechna cvičení jsem praktikoval nevedomky už od mala začal jsem s vetrem pak s ohnem zemi a nakonec i vodou ve vaně :D nic extremního jsem neprovedl ale dokazal jsem roztočit vodu v dlani :D pak jsem zkoušel zivel zeme tak že jsem myslel na to aby rostlina rostla a nakej menčí pohyb jsem zpozoroval ale nic extra a u ohne jsem se dostal tak že jsem byl u kamarada a ten měl zapalenou svíčku a zkoušel jsem ztlumit a zvetšit plamen pomocí rukou a pak i bez nic a fungovalo a dodnes pracuju nejvic s vetrem protože je všude kolem  pripadam si jak avatar nebo neco takověho kurna ale boužel abych to ukazal nemam jak vitr nejde videt a v ostatních zivlech nemam jeste takovy cit takže musím začit s trenovaním když jsem videl tuhle stranku tak jsem byl prekvapenej že neco takového dělam aniž bych vedel jak na to a přišel jsem na to sám :)

 24. ahoj chtěla bych jen říct nedávno se mě stalo tohle: povídala sem si s kámošem něco plácal a mě se to moc nezamlouvalo co povídal tak sem  zavřela oči a jen tak sem pomyslela na to aby začal foukat vítr a aby se do něj opřel co nejvíce tak aby upadl a ono se to stalo a on mi pak řekl že v tu chvíli co sem se na něj podívala sem to v očích nebyla já jako by moje mysl opustila tělo a byla sem někdo uplně jiný chvili na to me zacala bolet hlava.Do ted kdyz jdu k oknu hlavne vecer  a jen tak zavřu oci a myslím na na to aby foukal vítr tak to vetsinou funguje ale pak me bolí hlava jiné zivly me nejdou vubec ale vzduch ano :)

 25. [78]:asik je tvým osudem vzduch sem na tom stejně jen mi nejdou jiný zivly jako tobe :)

 26. ahoj všichni, chtěl bych se zeptat, umim hodně dobře pracovat s počasím, vidím energii, ale nevim jak se naučit levitaci, poradili by jste mi prosím někdo?

 27. [82]: A ještě jsem ve znamení štír, takže mám živel vodu, ale pak je tu ten detail, že já jsem 24. řijna; ejn pár hodin, možná minut, a byla bych váha. (A váha má zase vzduch.)

 28. Ahoj Lúmen. Mám dotaz ohledně větru a hlavně mraků. Když budu ovládat vzduch mohu měnit také tvary mraků? Jen by mně zajímalo třeba mé vnitřní zvíře je vlk jestli když se nastvu a začnu řvát mraky se promění na ,,mračné vlky"? Děkuji

 29. [84]: když budeš dvacet let meditovat v klášteře na opuštěném místě, tak možná:) Tím chci říct, že takové schopnosti nejsou v mezích běžného člověka.

 30. Jo aha tak moc děkuji:D ale tedy rychlost mraků (asi logické) měnit mohu?:) A ještě jeden dotaz mohu ovládat všechny živly nebo jen které se ke mně hodí jen jeden?:) Promiň že se tak výptávám

 31. Ahoj Lúmenn! Když začnou ovládat vzduch, a zrovna se na někoho nastvu. Když se na někoho nastvu z očí do očí a začnu na něj řvát mraky a vítr se viditelně zrychlí? Děkuji

 32. [88]: pokud jsi opravdu ohromná chodící zásobárna energie, tak možná ano, jinak to ovšem není příliš pravděpodobné

 33. Ahoj, já ovládán už od 8 let živel vzduchu. Když jsem smutná a nebo naštvaná tak začne foukat vítr. Jednou mě naštvala jedna holka a vítr jí unesl čepici.

 34. Přesně toto jsem potřebovala! Vzduch umím už léta, ale potřebovala jsem nějaká cvičení abych si to lépe osvojila ^^

 35. [86]: ahoj. Rychlost mraků se ovládat dá. Můžeš tím přivolat déšť a tím se naučit základy ovládání vody díky tomu můžeš postupně rozvíjet ovládání země a poté třeba i pyrokinezi- oheň. Snad jsem poradila

 36. Stejně si myslím, že to ani není tak magie, jako přirozené efekty přírody a lidské mysli, které společně udělají moc. V Pennsilvánii na univerzitě mají obro parapsychologie a dělali prý podobné pokusy. Aspoň tak nějak se o tom píše ve více zdrojích. Vůbec nepiju , nekouřím, nehulím a žádný drogy neberu, duševní chorobou netrpím a mám na to potvrzení znalce. To je asi věta, která se musí vždy pronést, když se mluví na hraně o takových jevech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *