magie ohně

Základy magie živlů – III. Oheň

Než se budete věnovat jednotlivým cvičením živlů, doporučuji abyste si prohlédli celou rubriku „Magie živlů“ a nejprve se věnovali obecnějším teoretickým článkům k tématu.
Na cvičení práce s ohněm je nejlepší živý plamen, úplně ideální je svíčka. Jako na každé z těchto cvičení si najděte klidné místo kde vás nebude nějakou dobu nikdo rušit. Pokud budete pracovat s ohněm, dejte si pozor na otevřené okno a jakýkoli jiný zdroj průvanu. Zbytečně by vás rozptyloval a ovlivňoval by oheň místo vás. Stejně tak se nesnažte pomáhat si dýcháním a foukáním. Sice hned uvidíte výsledek, ale s dechem umí pracovat každý z nás a vy se přece chcete soustředit na mysl.

 

Cvičení magie ohně – proudění energie

 

Zapalte tedy svíčku a posaďte se na nějakou rozumnou vzdálenost od ní, abyste na ni sice dobře viděli a měli ji v dosahu, ale aby její plamen nekomíhal vaším dechem. Dívejte se na plamen a nejprve jen pozorujte, jak hoří. Obdivujte jej, pozorujte jeho krásu a sílu, vnímejte to nádherné teplo a světlo, které se z něj šíří. Už tyto myšlenky jsou energie, vyslaná k plameni a veškerý obdiv a soustředění už mu samo o sobě dodává sílu k hoření. Možná už po těhle myšlenkách uvidíte, jak plamen zesílil a hoří jasněji nebo se dokonce zvětšil, to je přesně ono.
Pokračujte dál a stejně jako v předchozím cvičení (viz Práce s energií) nechte do sebe proudit energii z Vesmíru. Naveďte ji opět do dlaní a namiřte je směrem k plameni, v duchu si vizualizujte, jak k němu proudí energie z vašich dlaní a předávejte mu vůli, aby se rozhořel.

 

Při každém cvičení s živlem se nejprve naučte, jak mu energii předat, lépe se s ním tak sžijete a protože vše, co vydáváte se k vám dříve nebo později vrátí, i energie, kterou dáte živlu, vám tentýž živel oplatí.
Dávejte tedy plameni energii, která vámi prochází a sledujte, jak díky její síle roste a mohutní. Sledujte, jak při každém přiblížení vašich dlaní k ohni plamen vzroste a když ruce oddálíte, zase se zmenší. Jakmile oheň začne reagovat na přibližování a oddalování vašich dlaní, zvládli jste první část práce s ním.

 

magie ohně

 

Cvičení magie ohně – modifikace cvičení

 

Při dalším cvičení už nepoužívejte dlaně, ale nechejte energii proudit bez jejich pomoci. I tak sledujte jak oheň reaguje na zvýšení přívalu energie a pak jej zase uberte a pozorujte, jak i plamen zeslábne.
Při třetí části cvičení nejprve nechejte oheň, aby využil vaši energii a pak k němu přiložte dlaně a požádejte jej, aby vám energii věnoval. Vizualizujte si, jak energie z ohně proudí do vašich dlaní a plamínek pomalu slábne. Zesilujte tok energie z něj natolik, až úplně uhasne. Pokud se vám podaří svíčku zhasit jen soustředěným přiložením dlaní a sáním energie, může se vám povést ji i nechat rozhořet z toho zbývajícího žhavého místečka tak, že energii začnete vysílat zpět.

 

Postupně můžete zkoušet i zhášet nebo opět vzněcovat plamen svíčky, aniž byste k němu přiložili ruce. Pokud se vám to povede, gratuluji, právě jste dosáhli nejvyššího bodu magie ohně. Takové mistrovství ovšem přichází po letech tréninku.

 

Další cvičení práce s živly:

Toto je opravený a doplněný článek z roku 2011.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

86 thoughts on “Základy magie živlů – III. Oheň

 1. Páni, povedlo se mi ten oheň rozhořet více a zase od něho čerpat energii. Mojí sestře to nešlo ani s vodou a to jí vyhovuje už od mala. Dokonce ani ta práce s energií jí nějak nešla.

 2. Můj živel je oheň jelikoš a protože 1)znamení lev 2)jako malej (asi když mi byli 2)sem skoušel co hoří a co ne 3)teplo mně přitahovalo i když sem se potom spálil (spálil sem i vánoční ubrus) 4)nestalo se mi že když bylo sluníčko abych nerozdělal oheň lupou toť asi veškeré důvody mého živlu

 3. Lúmenn musím ti poděkovat. Díky tvým návodům jsem vylepšil ovládání ohně :-). Teď mi to jde docela dobře

 4. Ahoj chtel bych Se zeptat ktery zivel Se ovlada nejlepe, predem dekuju za odpoved

 5. Ahoj Lúmenn. Prosím tě zkusila jsem oheň a jediné co mi šlo (doufám že to bylo správně) bylo že když sem přiblížila dlaň ke svíčce a dávala mu energii tak se mi nahýbal na dlaň je to správně?

 6. Ahoj Lúmenn. Mohla by si mi prosím poradit jakou knihu mám přečíst?

 7. Když jsem začal předávat energii plamínek svíčky začal párkrát trochu víc pálit.Je to správně?

 8. Prosím tě natočíš video jak to kouzlíš s tím ohněm na mail ? Moc tomu totiž nevěřím a byl bych řád kdybys to pro mě udělala ahoj.

 9. Zdravím Líbí se mi váš blog. Chtěl bych se zeptat když sjem začal číst o  živlech tady tak jsem se dostal k ohni :D i když chtěl bych třeba země nebo ostatní živlí bohužel mám to zafixované v hlavě že je to ohěn :D Plameny mě vždy přitahují a před pár dnama se mi stalo něco divného . Byl jsem večer za kámošem a já nerád piju alkohol protože se červenám potom :D tak jsem koupil cider . ale pote jak jsem šel domu jsem měl pocit že asi shořím :D po cele těle jsem cítíl takové teplo že jsem se málem uhořel :D ( sranda) ale od těla asi 5,6 cm jsem cítíl silnou energie jako bych měl na těle to energie jak jsi napsala     u Základy magie živlů – I. Práce s energií    . tak takovou energie nebo spíš chakry ? to je stejny vid :D ale nedělalo mě to dobře protože bylo horko venku :D Víš zajímám se dost o AS,LS, duchy atd. Tak chci se ti  zeptat to co se mi stalo může mít něco společného s živlama . A začnu tedy trenovat a dám vědět pak jak jsem dopadl . Každopádně odepiš prosím ;) Hodně štěstí všem. B.

 10. ahoj mě to nějak nejde a to dělam přesně podle plánu

 11. Som rád že sú aj taketo blogy konečne som našiel čo ma bavý. Ďakujem.

 12. Jsem v bytě nikde nefouká vítr a když se dlouho soudředím začne se plamen svíčky třást. Je to náhoda nebo jsem to udělala já ?

 13. Ahoj Lumen posles mi prosím na mail video jak pracuje s ohněm pro inspiraci a chtěl bych navíc vědět jestli je to doopravdy možné. Dekuju a doufám ze mi to posles :)

 14. [32]:to sem už taky zjistil,poštval sem proti sobě vítr a vodu. tedy spíž počasí a nevim jak se jim omluvit, neporadili by ste mi někdo, prosím?

 15. Ahoj, hrozně moc bych se chtěl o těchto věcech dozvědět více, a Ty odkazuješ pouze na literaturu o živlech obecně. Mohla by jsi mi/nám napsat nějaká konkrétní díla, například že kterých jsi čerpala Ty? Moc děkuju.

 16. ahoj tady honza  prosím jaký živel kemě patří jsem narozen na blížence

 17. Ahoj chtěl bych se zeptat, jak dlouhu už s ohněm pracujes?

 18. ahoj, pokut tento text byl určen mě (Ahoj chtěl bych se zeptat, jak dlouhu už s ohněm pracujes?) tak mohu říct že jsem ještě s ohněm nepracoval ale také mohu říct že pokt jsem byl s ohněm ve styku tak jsem měl pocit jako by byl mou součástí a vždy když jsem byl unaven nebo měl špatnou náladu ,tak mě ohen vždy uklidnil ,tím ale nechci říct že jsem nákí pyroman , pouze mam rád přírodu a klit

 19. Nevím proč ale s dlaněmi mi to nejde. Když však hledím na ohěn sám se zvětší nebo naopak zmenší. Neví čím to je ale dlaňmi mi to vůbec nejde :/

 20. Ahoj Lumen já s ohněm pracuji a dokážu mysli vyvolat plameny ohně.

 21. Ahoj ty to živli jsou podle osoby když osoba je klidna tak vodu,clovek rozpolceny tak ohen ,clovek ktery je neposedny vitr , clovek ktery umi ovladat vsechny emoce umi ovladat zemi

 22. Příroda, tedy elementy, dovedou naše napětí přijmout a vyčistit. Pak se cítíme lépe a myslíme si, že jsme něco v přírodě získali. My jsme se naopak napětí zbavili a zůstalo v nás to, co tam vždy bylo a je. Tedy naše podstata a zdroj (život). Zdroj doplňuje a vyživuje, je v nás a najdeme jej vevnitř sebe. Pak jej můžeme ve své čistotě předat i přírodě, místo toho, abychom jenom brali a nic za to nedávali. V tom by měla být rovnováha. Pak jsme skutečně eko. Ve svadhistháně čakře (element oheň) je nepřítelem ducha hněv, který se projevuje jako zlost, vztek a netrpělivost vůči jiným a později vyjádří sám sebe v nespokojenosti. Náprava: zlobme se pouze na sebe za dělání nesprávných věcí, nahraďme hněv soucitem a trpělivostí.

 23. Můj živel je slunce, plazma. Síla blesku. Po bouřích mám obrovskou energii kreativity.
  Vlahý jemný deštík k tomu taky napomáhá se znamením duhy.

 24. Ahoj ! Jenom jsem se chtěla zeptat, jelikož tomu moc nerozumím. Když přijímáme energii z Vesmíru a následně ji přenášíme do plamínku ohně, máme zavřené oči, tudíž nevidím co se s ním děje. Kdybych oči otevřela, přestala bych se soustředit. Možná jsem to z textu pochopila zle, proto prosim o radu.

 25. Adelase: zavření očí pomáhá při prvotním soustředění, později až se lépe naučíš s energií pracovat již můžeš mít oči otevřené:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *