práce s energií

Základy magie živlů – I. Práce s energií

Ještě než začneme pracovat s živly je dobré si uvědomit, co je který živel zač, jak moc k němu máme blízko, co vše mu můžeme nabídnout a v neposlední řadě co vše od něj očekáváme. Pomoci s rozhodováním by vám mohly následující články: Čtyři základní živly a Živly a jejich interakce, kde se o živlech obecně dozvíte něco víc.
Pokud ale máte vybráno do práce s kterým živlem byste se vrhli nejraději a zhruba tušíte, co od toho můžete očekávat, můžete se pustit do jednotlivých cvičení. Ještě před samotnou prací s jednotlivými živly je však dobré seznámit se s pár základními pravidly a dovednostmi a od toho tu je tento článek.

 

Živly a energie

 

Práce s živly patří k základním magickým disciplínám. Nepředstavujte si ale hned vrhání ohnivých koulí a ovládání počasí. Základem práce s živly je jejich ovládání a vyrovnávání uvnitř našeho těla. Až potom můžeme začít pracovat s živly v přírodě.
Je také nutné si uvědomit, že každý živel je v prvé řadě tvořen z energie. Ať už je to silně dynamický vzduch, dynamický oheň, statičtější voda a zcela statická země, vždy je živel více než cokoli jiného energie.
Můžeme říci, že i naše těla jsou tvořena energií. Sice zahuštěnou a nazývanou hmota, ale stále je to energie, stlačená do určité podoby. Vrhat se na práci s živly bez toho, abychom uměli alespoň základní energetická cvičení, je asi jako chtít jet slalom na olympiádě, aniž bychom předtím kdy stáli na lyžích.

 

Před tím, než se tedy vrhneme do krásného světa živlů, naučíme se pracovat s energií bez podstaty. Tedy tou, která v sobě má vyrovnaný poměr všech živlů. Bude to ta nejneutrálnější energie, jaká existuje – přímo ta z Vesmíru.

 

Cvičení práce s energií – začínáme

 

Při tomto cvičení se pohodlně usaďte tak, aby vás žádná část těla nemohla vyrušit bolestí či nepohodlím. Nejlépe se mi osvědčila pozice v tureckém sedu, jak jogíni vznešeně říkají „lotosový květ“. V této pozici položte ruce na kolena dlaněmi nahoru a zavřete oči. Nezapomeňte vždy dodržovat obecná pravidla pro magickou práci.

 

Chvíli zhluboka dýchejte a uklidněte mysl. Jakmile se budete cítit uvolnění, vyšlete myšlenku, ve které slušně žádáte vesmír o energii. Nejlepší je dodat slovíčko prosím. O chvíli později ucítíte lehké šimrání vzadu na hlavě. V tom místě si vizualizujte jasný proud světla, barvu vybere vaše podvědomí většinou podle toho, co je vám nejpříjemnější.

 

Většina lidí vidí proud této energie buď bíle, stříbrně nebo zlatě, patrně se vám taky zobrazí jedna z těchto barev. Pokud bude proud energie zakalený nebo tmavý, požádejte, ať se odstraní všechny vaše bloky. Pozorujte, jak se energie rozzařuje a projasňuje, až získá příjemnou barvu. Pokud se tak nestane, odložte cvičení raději na jindy.

 

Cvičení práce s energií – proud energie

 

Teď tedy máte před vnitřním zrakem jasně viditelný proud energie, který přichází vysoko z Vesmíru. Jen se po tom proudu projděte jak vysoko jen budete chtít, přichází opravdu z těch nejkrásnějších hlubin Vesmíru. Vstupuje do vašeho těla skrze tzv. korunní čakru. Ta primárně slouží jako jakési „vstupní potrubí“ jak pro energie, tak i pro různá sdělení „seshora“. Čím ji máte rozšířenější a otevřenější, tím silnější je proud energie, který do vašeho těla vstupuje. Zdá-li se vám příliš úzká, rozšiřte ji. Pokud to nepůjde, netlačte na pilu. Čím více budete cvičit, tím snáze a více se korunní čakra otevře.

 

Když se tedy proud ustálil a cítíte, jak do vás vstupuje, nechte ho projít celým svým tělem. Vnitřním zrakem pozorujte, jak ho vedete do nohou, do trupu, do rukou, do každé části těla. Jakmile si vedení energie trošku vyzkoušíte, nasměrujte jí co nejvíce do dlaní. Ucítíte jemné brnění, šimrání, teplo. Někteří lidé cítí závany vzduchu okolo dlaní, trnutí, někdy až mravenčení. To vše je v pořádku, hlavně to nesmí bolet, pokud by začalo, uberte trošku energie, ať vám nepoškodí nervy.

 

Když ucítíte, že ve vašich dlaních je energie dost a dost, zvedněte je z kolen a nasměrujte proti sobě. Nezapomeňte se plně soustředit na to, aby se v nich kumulovalo co nejvíce energie. Pomalu přibližujte dlaně k sobě, až ucítíte, že to nejde. Jestli jste se někdy snažili dát k sobě dva stejné póly magnetu, cítili jste určitě takové zvláštní pnutí, které vám to nechtělo dovolit. Podobný pocit byste měli cítit, když k sobě tlačíte dlaně. V určitém okamžiku to prostě nejde, aniž byste museli hodně zatlačit. Mezi vašima rukama cítíte něco jako neviditelný balónek. Gratuluji, právě jste vytvořili energetickou kouli.

 

 

Cvičení dělá mistra

 

Pokud jste začátečník a takové cvičení provádíte poprvé, patrně nebude moc velká, možná jen pár centimetrů. Vůbec to nevadí, klidně pracujte dál. Zkoušejte ruce oddalovat, přičemž do nich pumpujte stále další a další energii. Jak je od sebe oddalujete, stále je ale zároveň jakoby tlačte k sobě. Trochu jako když mačkáte v dlaních málo nafouknutý míč. Pokud se vám cvičení hned napoprvé podaří, měli byste dát ruce od sebe na relativně velkou vzdálenost. Kolem deseti, dvaceti centimetrů je pro první pokus dostatek. Stále byste měli dlaněmi cítit to pnutí, které vám nechce dovolit je dát k sobě.

 

Vnitřním zrakem pak můžete pozorovat, jak se vám mezi rukama rodí koule z energie stejné barvy, jako přichází z Vesmíru do vašeho těla. Pozorujte jak se zvětšuje, když dáváte ruce od sebe a jak se zmenšuje, když ji trochu stlačíte.

 

Energetická koule

 

Ve chvíli, kdy se rozhodnete cvičení ukončit v žádném případě nedávejte ruce od sebe a konec šmitec. To je plýtvání s energií, kterou jste dostali. Příště se vám cvičení nemusí tak dobře podařit, vlastně se vám nemusí nějakou dobu dařit vůbec. Nejprve si představujte, jak se koule energie zmenšuje a zahušťuje a zároveň s tím přibližuje dlaně k sobě. Nakonec budete mezi prsty držet kuličku husté energie, která by vám měla minimálně lehce zahřívat prsty. Občas vyloženě hřeje, jako byste drželi v dlaních rozehřátý kámen. Rozhodně byste ale měli cítit aspoň mravenčení nebo další jiné projevy energie.

 

energy ball

 

Jak ji tak držíte v dlaních, poděkujte Vesmíru za energii, kterou jste dostali a kuličku někam vložte. Můžete přibližovat dlaně k sobě tak dlouho, až vám do nich zapluje a z nich se rozšíří do celého těla. Můžete si ji ale podobným způsobem vložit do hrudníku, kde se nejlépe vstřebává a pak proudí tělem. Můžete ji ale také vložit někam jinam. Můžete ji dát člověku či květině nebo stromu, ale stejně tak ji vložit do nějakého předmětu, kde podle množství energie může vydržet dny, ale také roky. Dobré jsou na to různé amulety, malé předměty pro štěstí, kamínky apod.

 

Kromě vkládání do předmětu se ale vždy příjemce nejprve zeptejte, zda energii chce. I když by to měla být květina nebo zvíře – však vnitřně poznáte, zda o energii stojí nebo ne. Člověka se raději zeptejte přímo. Lidé často podvědomě o energii stojí a moc ji potřebují, ale vědomě se přesvědčují o pravém opaku a mohlo by jim to pak nadělat pěkný binec v organismu.

 

Jakmile ukončíte práci s energií, tím že ji někam vložíte, ještě jednou poděkujte (klidně i desetkrát, slova díků nejsou nikdy zbytečná;)) a ukončete cvičení.

 

Není nutné přetínat proud energie z Vesmíru nebo ho nechávat zmizet, naopak. Pokud si budete udržovat trvalé energetické napojení na Vesmír, vaše hospodaření s energií by se mělo postupem času zlepšit a nejen, že každé další cvičení vám půjde snáz, ale i vaše tělo a mysl bude mít více energie na vše, co dělá.

 
 

 

Pár rad na závěr

 

Nikdy při takovém cvičení neberte energii ze sebe a to ani když máte pocit, že jí máte dost. Mě se to jednou povedlo. Následující dva dny jsem zvracela, bylo mi strašně špatně a byla jsem úplně vyčerpaná. Jednalo se o cvičení předávání energie ve skupině a já se u toho úplně energeticky vyprázdnila:).
Pokud si však energii po cvičení vložíte zpět do sebe, je možné ji čerpat přímo ze svého nitra, ale to je až pokročilý způsob, jak s energií naučit pracovat. Základem práce s energií je vždy linie: čerpání – transformace – vkládání. A nejlepší je čerpat právě z Vesmíru, kde je energie naprostý dostatek a nemůže se stát, že ji někomu seberete.

 

Toto základní cvičení se dá i modifikovat. Můžete energii nechat vést přímo do dlaní, vytvářet koulí hned několik, postupně se dají zkoušet i složitější techniky. Pokud se chcete nejprve dobře naučit pracovat s energiemi, doporučuji hlavně zkoušet a zkoušet. Dobře se trénuje v přírodě, poblíž stromů, které umí s energií výborně pracovat.

 

Nikdy nepracujte s energií, jste-li vyčerpaní, unavení nebo nemocní. Pokud máte aktuálně špatné období, trpíte psychickými problémy nebo jste pod stresem, také nechte práci s energií na jindy. Nejlépe tato cvičení provádějte plně odpočatí a když máte klid. Jako průpravu na magii živlů sice stačí dobře zvládnout i toto jednoduché cvičení, ale je vždy lepší, když se toho naučíte více:)

 

Mohlo by se vám hodit

Vkládání energie do předmětů

Výměna energie se stromem

Základy magie živlů – II. Práce s živly

Toto je revidovaná a aktualizovaná verze článku z roku 2010.

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

148 thoughts on “Základy magie živlů – I. Práce s energií

 1. Dobrý den, zkoušela jsem cvičení z článku a docílila jsem toho že se ruce automaticky přitahovaly k sobě jako magnety místo abych cítila pnutí(jak píšete v článku). Nevíte čím to je? Děkuji za odpověď

 2. Ahojky. Vyzkoušela jsem to ale stalo se mi to že mě začala dost bolet hlava i dlaně. Nevíš čím to je? :/

 3. Snažim se snažim a furt nic tak by sem ji chtěl mitv rukách

 4. Ahoj je možné že po tomto cvičení mám studené ruce ?

 5. Ahoj, může mě toto cvičení negativně ovlivnit? Např zranit(duševně) předem díky za odpověď. ;)

 6. Pořád mi to nějak nejde :( necítím to jak ty ruce k sobě nejdou dat. Mi to jde normalně dat ty ruce k sobě. Prosím pomoc. Co dělám špatně?

 7. Ahoj, je špatný nápad si nechat potetovat dlaň? Mám na mysli symbol Hunab Ku – Galaktický motýl. Nebo existují symboly, které přitahují pozitivní energie do těla?

 8. Jak dlouho mi může trvat ta příprava a celkově ta doba, než to ucítím, a jak to vůbec poznám?

 9. Jak dlouho mi může trvat ta příprava a celkově ta doba, než to ucítím, a jak to vůbec poznám?

 10. Povedlo se :) Energetickou kuličku vkládám do kytičky. ;) krásně roste :)

 11. zkoušela jsem to poprvé a povedlo se mi to.Byl to úžasný pocit,jak vámi proudí ta energie :)

 12. Luménn, je možné že mě po tomto ,,cvičení'' bolí hlava????

 13. Ahoj Lůmen, když jsem to zkoušela poprvé, tak jsem ucítila to šimrání, ale pak mě začaly mrkat oči a mě to rozhodilo. A pak když jsem to zkoušela o chvilku později už to vůbec nešlo! Nwm jak to mám udělat :-(

 14. Já vim že je to nějakou dobu ale stalo se přesně to co jste psala a to jsem to ďelala po prvé je to úžasný pocit

 15. Ahoj… Keď som sa snažila vytvoriť energetickú guľu tak sa mi to nepodarilo ale namiesto toho som pocítila na okamih napätie medzi rukami… Tiež to niečo znamená??

 16. Jsem ráda, že jsem na tebe narazila :D Na nějakém blogu nebo stránce jsem se o tomhle taky dočetla, ale bylo to zjednodušené. Velmi.

 17. Neviem si ani požiadať energiu :( Chce to len tréning, alebo to robím úplne zle? Prosím poraďte mi.. :(

 18. Vždy, když požádám vesmír, cítím energii rovnou v dlaních, když se začnu soustředit ,tak mám problémy s dýcháním, nemůžu se skoro nadechnout(připadám si jako kdybych běžela maraton :D), trochu mě bolí hlava a unaví to. Možná je to tím, že energii beru ze sebe, ale to si nemyslím.

 19. Tak jsem to vyzkoušel – no, prosil jsem o strašně malou trošku energie, a nejspíš jsem dostal doopravdy hodně malou trošku energie. :-D Popravdě, šimrání zezadu na hlavě jsem téměř necítil, ne-li vůbec, ale nechával jsem sebou projít energii a vší silou jsem se snažil energii dostat do rukou – bylo to trochu těžší, protože ta energie se nenechala "chytit" – pořád mi utíkala po těle, ale nakonec se mi podařilo ji do těch rukou dostat – a opravdu, dlaně trošku svrběly a já "balonek" cítil! Ale bylo to zvláštní – dlaně jsem k sobě sice nedal, jako kdyby tam byl protipól, ale zároveň, když jsem se snažil dlaně oddálit, tak mi to zase přitahovalo k sobě.

 20. Ahoj, Lúmenn. Zajímalo by mě, co asi dělám špatně. Balonek mezi rukama stvořím, hezky to pne, jak nafouknutá bublina, dám ruce i na dvacet centrimentrů a stále to tam je. Je to příjemný pocit a občas vyzkouším, jestli to pořád „pruží“. Jenže problém nastává, když ji chci zmenšit a vložit do sebe. Pnutí se vytratí a já přiblížím ruce k sobě a necítím teplo ani chvění. Spíš jako by mi stlačením bublina praskla a zmizela. V jednu chvíli cítím tlak, a vzápětí nic. Je možné, že se nedostatečně soustředím na zmenšování? Díky :)

 21. Trochu mi to připomíná šamanské nabíjení energie solaru. Ale tohle je vlastně obecněji o přijímání z vesmíru, proudění a vkládání.
  Mě na padlo, před tím si dělat ještě takové cvičení na průpravičku. Fyzické rozproudění k tomu. Nejdříve ze dvě minuty chodit. Dýchat. Až se trochu zahřejete, pak se postavit rovně tak, že dáte paty k sobě špičky od sebe pod úhlem cca 30 stupňů. Půlky k sobě, chytit si na chvilku boky, pak si vložit prst na solar do hrudní jamky a jakoby vytahovat tu jamku svisle nahoru. Lopatky k sobě, ne moc, aby hruď nešla moc dopředu.

  Bod středu hrudi tahat nahoru, jakoby napínáním páteře. Hlavu rovně Temeno táhnem nahoru. Pak na chvíli procvičit krční páteř na odblokování proudění energie, a prevenci bolesti hlavy. Pak se v rovném a takto přímém postoji uvolnit a střídavě stoupat na levou a pravou pološpičku. Tím se rozhýbává cirkulace toku krve nahoru a celkově proudění energie. Pak napčíklad nejprve pravou nohu křížem zepředu přes levou, tak, že stojíme na levé noze, pravá špičkou prstů směřuje do země a čelní strana levého lítka s kostí zatlačí na pravé lítko zezadu tak, že prsty pravé nohy jsou tlačeny proti zemi shora shoupnutím přes nárt pravé nohy a pravá šlapka se natahuje úplně do špičky. Pak totéž s druhou nohou.

  Tímto cvikem získáte lepší stabilitu a schopnost manévrovat k ustálení naprosto rovného postoje a práci s prouděním energií v celé postavě. Zlepší se pohyblivost a orientace v pohybu. Už si jen tak nezvrtnete kotník.
  Pak si odpočiňte a zkuste ty cviky s čerpáním energie z vesmíru. Někdy i správná hudba může před tím vyladit.

  Proudění energie za chůze a v pohybu napomáhá také cvičení chodit po vnitřní části chodidel, po vnější, pološpičky, po patách. Na střídačku. Pak během chůze stále vytahovat střed solaru nahoru a temeno hlavy. Během pohybu nejdříve při změně směru pohybu namířit oči, pak hlavu , pak přesměrovávat , či rotovat trupem s držením těžiště ve středu solaru, kde je koncentrována energie, která po celou dobu proudí tělem.

  Bez procvičené a před rozcvičením prohřáté krční páteři se těžko udržuje proudění energie v pohybu. Výsledek všech těch cvičení také odstraňuje nevolnost při jízdě dopravními prostředky. Kde také můžete za jízdy dělat v pokročilém stádiu tyto cviky.

  V prázdné tramvaji, která se rozjíždí, jít proti tlaku setrvačnosti jízdy a držet pevné držení těla, je cvik pro nejpokročilejší a ten nikomu neradím. Ovšem je to dobrý cvik, na dosažení vrcholu ovládání energie tělem v pohybu. U posledního cviku, musíte umět pohotově ručkovat po madlech, pokud to cukne a umět pohotové rotace.
  Tak trochu jsme rozvinuli téma na další podtémata, nebo vedlejší témata.

 22. To poslední samozřejmě neradím, protože nevím, kdo jak to zvládnete.
  Bylo by ovšem snové, kdyby se všichni v tramvaji a v metru drželi vlastně jen ze symbolického důvodu, jako doplněk a udrželi se vlastně i bez toho a to je dobré k tomu, že když to s váma škubne, při brždění, tak ti, necvičení buď visí na madlech, nebo rovnou letí jako hrušky.
  Ti cvičení se jen trochu silněji chytí madla a nic se neděje, protože větší část práce zvládnou vedením těžiště a prouděním energie v těle. Ještě mi to připomnělo schopnosti skejťáků.

 23. Jo a na co při tom myslet? Když to cukne.
  Radost, láska, štěstí, spokojenost energie, intuice.

 24. Jo k tomuto komentáři 7.9.2017 (1.38) upřesním, že při stoupánáí na pološpičku jedné nohy normálně stojíte vahou na druhé noze. Nejde o nic složitého.

 25. Petra:
  Zkus to trošku jinak. Třeba ve chvíli, kdy „balónek“ energie cítíš ji poprosit, ať do tvého těla vstoupí skrze konečky prstů a vizualizovat si, jak to probíhá. Pokud nefunguje jeden způsob, zkus prostě nějaký jiný, experimentuj, zkoušej, uvidíš, co tobě bude nejvíce sedět:) taky je možné, že se přijetí energie podvědomě bráníš, je dost lidí, kteří neumějí moc přijímat energii, možná mezi ně patříš – já s tím taky někdy mám problém:) Je třeba si to přijetí dovolit:)

 26. Pokud něco vnímáme, měli bychom rozlišit, zda vjem je z vnějšku, nebo vnímáme sebe. Souvisí to s naší pozorností. Prsty a dlaně na pravé a levé ruce, nebo obě, signalizují, které čakry a kanálky jsou v pořádku, a které ne. V ádžňa čakře je nepřítelem ducha ješitnost,
  pýcha, která stupňuje ego a dává nám pocit Jáství. Ješitnost vždy zabraňuje pokoře, o které
  víme, že je tak důležitá. Náprava: přejít od pýchy k přirozené sebeúctě a hrdosti na své duchovní hodnoty a kvality. Nemáme být sebevědomí – obsahuje to ego, ale mít sebeúctu – úctu k sobě jako Duchu. Ádžňa čakra je bránou do Sahasráry a touto bránou je
  nemožné projít, pokud neočistíme svoji duchovní úroveň – čakry. V sahasráře nejsou nepřátelé, proto je nad nimi. Sahasrára je domovem kolektivní Pravdy. Pokud tedy vnímáme brnění, mravenčení, tlak, teplo, horko, je třeba tyto blokády čaker čistit. https://lh3.googleusercontent.com/-arzPez8u-ks/Vsx5bOnUnYI/AAAAAAAAADw/C0X4QwPZ06Y/w530-h531-n/12278913_1225682894115976_6608992205319097685_n.jpg

 27. Lumenko mužu se zeptat jsem z toho uplněný zmatený abych začal je mi 17 let a bavil jsem se s kámošem on říkal že nevidi ty kuličky někde sem četl že někteří lidi vidi od narození energii někde že to je vada oka tak nevím já třeba ve tmě vidím uplně male kuličky ale ve tmě se jakoby zjvětší a někdy se shlukuji jsou bíle ptal jsem se lidí a nikdo je nevidí a když někdo tam málo . JÁ si vždy myslel ž to každý vidí tk vůbec nevím děkuju za odpověd a sry za gramatiku jsem nemocný nějaka chřipka.

 28. radek: pokud jsi byl u lékaře a netrpíš žádnou vadou zraku, pak by se mohlo jednat o vnímání energie – ať už energie lidí či zvířat nebo o různé druhy energetických bytostí jako víly, andělé atd.

 29. Co mám dělat když se to povede na 1 pokus zkoušet to dál nebo pracovat už se živly ??? Nikdo nato z mé rodiny nevěří a mě to zmenšuje víru v energii co mám dělat??? Moc děkuji za odpověď

 30. Phyron: pracuj, zkoušej, experimentuj – nejlepším vodítkem je v tomto naše intuice. Pokud v práci s energií nabydeš jistoty, můžeš se i pustit do práce se živly, tam to ale obvykle trvá trošku déle. Hodně štěstí, Lúmenn

 31. Phyron: ano, ale je lepší si vybrat jen jeden, k němuž máš nejsilnější vztah – půjde ti to tak snáz

 32. Ahoj citila jsem energij ale nepodarylo se mi vitvoryt tu kouly prosim porat mi

 33. Dobrý večer, zkoušela jsem cvičení a vše probíhalo, jak má. Moc děkuji za tento článek. :)

 34. Milí čtenáři,
  pročetl jsem komentáře a mám pocit, že čerpáte informace o práci s energií ze špatného zdroje.

  Dle mého názoru je jediná a správná cesta podle Františka Bardona (FRABATO).
  Dokonce to byl čech a nedoceněný velikán.

  Nicméně on ve svých dílech jasně píše o nebezpečí zdraví, pokud to budete praktikovat tímto způsobem. Takže doporučuji přečíst 1. vydání Brána k opravdovému zasvěcení.

  konkrétně pasáže: kdy čeprat energii do sebe sama (pro své tělo), jakým způsobem ji uvolňovat a v jakém případě čerpat energii z universa (pro cizí).

  Tak jen, aby jste si neublížili.

 35. Ahoj, chci se zeptat… toto cvičení jsem zkoušela a již na několikátý pokus mě začali brnet ruce. Zkoušela jsem to a zjistila ze na to aby mě brněly ruce nepotrebuji zadat vesmír o energii ani sedět v tureckem sedí a ne jak extra se soustředit. Prostě to přijde na povel. nemám pocit ze bych energii brala ze sebe, nikdy mi z tohoto cvičení nebylo špatne, naopak jsem se vždy cítila víc ziva a silnější. Problém je v tom ze nedokážu vytvořit energetickou kouli. Vždy když to zkouším cítím velké teplo ale koule žádná… jinak se mi o tom pořád zdá a když jsem naštvaná cítím tu samou energii
  Prosím porad. Díky

 36. Klára: každý vnímá energii jinak, takže podle tvého popisu bych řekla, že to děláš správně :)

 37. Ahojky:)
  Zkoušela jsem a fungovalo to. Ruce mě teď Brno skoro na povel. Když se hodně soustředim dokážu svoje ruce zahřát. Ale na tu koulí nemůžu přijít. Mohla bys mi dát nějaký tip, co dál, vůbec totiž nevím
  Hezky den a děkuji :))

 38. Eliška: ta koule není nutná, každý vnímá energii jinak, teplo může být zcela dostatečné, postupuj s tím teplem stejně, jako je v článku popsáno s tou koulí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *