Základní postupy psychické obrany

Velice často mi chodí do poradny dotazy, které jsou v zásadě totožné. Pisatelé se ptají, jak se chránit před destruktivními vlivy, jejichž příčinu často neznají. Uvědomila jsem si, že ačkoli na téma psychické obrany, ať už před démony a dalšími astrálními „bubáky“ nebo druhými lidmi, jsem napsala hodně článků, chybí nějaký jednoduchý popis, co v takových případech dělat pěkně krok za krokem. Ne na všechny destruktivní vlivy totiž musíte jít „s atomovkou“:) – rozumějte se silnými ochrannými rituály, vizualizacemi různých energetických vajíček, voláním andělů, vysíláním lásky atd. Někdy stačí zcela elementární věci, abyste do svého života zase vrátili klid a harmonii. Pojďme se na to podívat zblízka.

 

Jak poznám, že mě něco energeticky vysává?

 

Že ve vašem okolí není něco v pořádku a pravděpodobně na vás „sedí“ nějaká astrální škrkna nebo se na vás napojil člověk, co vám krade energii, si vnímavější člověk všimne záhy. Základními projevy vysávání energie jsou dlouhodobá únava, malátnost, špatné spaní, nemožnost usnout, časté probouzení v noci bez vnější příčiny, špatné až děsivé sny, snížená imunita a s tím související častější nemocnost, pocit strachu, svírání na hrudi bez zdravotní příčiny, neobvyklá nervozita. Pokud vás tyto stavy dříve netrápily a najednou se objevily a přetrvávají, je možné, že vás někdo nebo něco energeticky vysává. Důležité je také vyloučit zdravotní příčiny a nehledat „bubáky“ tam, kde je špatná životospráva, náročný životní styl nebo dokonce nemoc.

 

Pokud se navíc jedná o astrální bytost, která se na vás nalepila nebo se vyskytuje v místě, kde žijete, objevují se navíc věci jako dříve se nevyskytující strach ze tmy, pocit, že vás někdo pozoruje, i když jste doma sami, spánková paralýza, neobvyklý chlad v místnosti, dříve se neobjevující poruchy elektrických rozvodů, neobvykle časté praskání žárovek, reakce domácích mazlíčků na neviditelné nebezpečí (tohle umí hlavně kočky), strach usnout, opakující se strašidelné sny, ve výjimečných případech i pozorování stínů, postav, mlhy apod. na místech, kde nemají být.

 

Projevy energetického útoku nebo nalepení astrální bytosti jsou někdy podobné, jako úplně běžná únava a stres. Je důležité je odlišit – běžný stres netrvá pořád, ale pokud nepříjemné příznaky přetrvávají i v období, kdy máte klid, je fajn udělat ochranná opatření. Jaká?

 

Jak se bránit?

 

Pokud máte pocit, že vám něco bere energii a objevují se u vás výše popsané příznaky i když jste vyloučili zdravotní obtíže i stres, nebude na škodu se chránit, protože to pravděpodobně bude nějaká entita, která z vás sosá energii. Následující rady pomáhají před útokem od člověka i od astrální bytosti:

 

– základem je pořídit si něco na ochranu. Výborné jsou v tomto ohledu kameny. Já používám kombinaci křišťálu a skorylu (černého turmalínu), oba kameny jsou velmi silné a každý umí něco jiného. Oba taky najdete na mém eshopu v nabídce kamenů, pokud je ještě doma nemáte. Dá se zjednodušeně říct, že čím větší kámen, tím silněji chrání. Lepší jsou také kameny surové, neopracované.

 

– kromě kamenů je nejjednodušším ochranným předmětem prostý oheň. Očišťuje prostor a zapálená svíčka v pokoji hodinku dvě předtím, než půjdete spát, zvládne alespoň základní ochrannou funkci. Silnější kalibr je pak ochranný svíčkový rituál.

 

– na dlouhodobé zaštítění a hlavně vyčištění prostoru od nanesených fujtajblů používám ochranu za pomoci živlů.

 

 

Tohle všechno je naprostý základ. Pokud aktivně magicky praktikujete a věnujete se duchovnu, otevíráte se tak duchovnímu světu kam nepatří jen konstruktivní světlé bytosti, ale i spousta jiných sil. Pro citlivé jedince a všechny, co nemají harmonizované energie (a kdo v dnešní době má;)), silnou vůli a velmi konstruktivní vlastní vyzařování (což taky máme málokdo), je jen otázkou času, kdy se na ně napojí nebo aspoň přijde podívat nějaká „škrkna“, která si bude chtít nasosat trochu energie. Pokud tedy jakkoli meditujete, vizualizujete, provozujete lucidní snění nebo dokonce astrální cestování, zkoušíte pracovat s energií, pokoušíte se komunikovat s přírodními bytostmi a anděly, děláte rituály atd., musíte se vždy chránit. Minimálně křišťál v místnosti, kde aktivně praktikujete, je naprostý základ.

 

Jak se bránit silněji?

 

Pro mě osobně jsou energetické ochrany kolem mého domova přirozenou součástí mého života. Pravidelně je obnovuji, ať už ty fyzické v podobě kamenů a amuletů nebo ty psychické, jako obranu z živlů, pravidelně čistím svůj životní prostor a to alespoň dvakrát do roka. Další techniky už jsou „navíc“ – tedy něco, když běžné a pravidelně udržované ochrany selžou. Tam patří skoro všechno, o čem píšu v rubrice psychická obrana, tedy:

 

 

Jak vyhnat destruktivní bytosti z domu?

 

Pokud máte pocit, že máte doma nezvaného energetického hosta, který vám bere energii a nezabírají na něj vaše ochrany nebo jimi občas proklouzne a způsobí vám nepříjemnosti, je fajn takovou astrální „škrknu“ vyhnat pryč. Jsou na to výše uvedené techniky z psychické obrany (hlavně přivolání andělů, „mám tě rád“, likvidace démonů láskou a světlem). Ale pozor. Někdy je snazší vyklidit pole. Jsou místa, jejichž energie jsou silně narušené, hlavně místa, kde dlouhou dobu někdo trpěl, různé (i bývalé) nemocnice, vězení, domovy důchodců, místa násilné nebo náhlé smrti, místa, kde umíral dlouhodobě nemocný člověk, kde žili lidé, co se hodně hádali nebo místa, kde někdo pracoval s temnými silami. Nejsnazší způsob je na takových místech nebydlet a pokud je to jen trochu možné, tak se okamžitě odstěhovat. Něco o tom, vím, už jsem se z takového místa stěhovala dvakrát, protože prostě nebylo zbytí.
Pokud to skutečně možné není, pak aspoň přestavět byt tak, abyste v místnosti, která na vás působí nejhůře, neměli ložnici a nikdo v ní pravidelně nepřespával. Z takové místnosti také ihned odstraňte zrcadla a pravidelně ji čistěte výše uvedenými postupy a dejte do ní co nejvíce ochranných předmětů. A pokud není možné ani to, pořádně se zaštiťe, ochraňte a zkuste výše popsané návody, jak nezvané hosty vyprovodit. Ještě velmi dobře funguje vykuřování šalvějí, asi o něm brzy také napíšu.

 

Co vlastně mohou být zač oni nezvaní hosté z astrálu?

 

O tom píšu v článku o démonech, kde popisuju různé druhy destruktivních astrálních bytostí. Pokud se nejedná o astrální bytost, může jít o pozůstatek či přímo o duši člověka, o nich pak píšu v rubrice duchové.

 

V případě dotazů (samozřejmě nejen) na toto téma, klidně pište do komentářů a nebo na email poradna@angelumlucis.cz. S láskou Lúmenn:)

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “Základní postupy psychické obrany

  1. To já vím, kteří lidé mě vysávají z energie. U některých už vím i jak dočasně ochránit ostatní, dokud se nezačnou chránit sami. Někdy je efekt takový, že někoho vysává vysavač, já se pokusím vysavače „rozptýlit“ tak, aby nevysával a pak mě vysává ten , kdo byl vysáván, místo toho, aby se pokusil taky něco udělat s „vysavačem“.
    Nebo znám případy lidí, kteří si pořád stěžují, jak je někod vysává a jsou to právě oni , kdo ostentativně pořád stonají bez velkého důvodu. Ostatním podrývají práci a svoji práci povětšinu předstírají. Podobně také vyčepává, když někdo ustavičně, když položí otázku, jakmile začnete odpovídat už vám do ní skáče a tak vás neustále unavuje, že chce vaši pomoc a přitom ji nepřijímá, ale stále vyrušuje, přerušuje a mate páté přes deváté.

    Nutí vás stále s opakovat. Stále dělá, jako by chtěl vědět, ale zároveň, mezi tím, vám do toho neustále kokrhá a kdáká. A vy úplně vyčerpaní jste už řekli všechno , co se dalo a ta osoba uzavře tím, že vás celou dobu neposlouchala. Načež se žene udělat všechno obráceně, než jste instruovali a pak můžete rovnou hasit oheň na střeše.

    Být opatrní a šetrní: https://www.youtube.com/watch?v=KIX6HJrtAtQ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *