Základní ochranné amulety

Ne vždy má člověk čas dělat složitá ochranná „kouzla“ a přesto potřebuje ihned zaštítit místnost před negativními vlivy zvenčí. Jindy zase chceme po složitějším očistném rituálu co nejdéle uchovat jeho účinky. Na to nepotřebujeme drahé amulety z obchodu ani nic speciálního. Velkou část ochranných předmětů nám může poskytnout běžná domácnost – jak říkal jeden můj známý, vše důležité pro magii najdeme v kuchyni:) A do velké míry měl pravdu.
V následujícím článku najdete pár naprosto základních a lehce sehnatelných ochranných předmětů, které mají širokou škálu využití.

Sůl
Je naprosto základní magický ochranný prostředek, používaný už tisíce let. Krystalky soli do sebe zachytávají destruktivní energie a nepustí je ven. Podle pověry přes hradbu ze soli nemůže projít nikdo, kdo by tomu, kdo ji stvořil, chtěl ublížit.
Použití: Sůl se dá využít hned několika způsoby. Nejznámější je právě „solná hradba“ – tenkou vrstvu soli nasypeme pod práh nebo na okenní parapet, čímž zabráníme všem nezvaným hostům, aby vstoupili do našeho domu. Je to sice zvláštní, ale i astrální bytosti nebo vyslané negace, které mohou projít stěnou, míří do domu hmotným vchodem. Možná je to dáno tím, že když zaštítíme vchod, symbolicky tak ochráníme všechny přístupové cesty.
Sůl můžeme taky jen nasypat do misky a nechat stát v místnosti, nejlépe v ložnici. Čas od času není špatné solnou ochranu vyměňovat, vydrží sice poměrně dlouho (řádově několik měsíců), ale jakmile do sebe nachytá kritické množství destrukce, přestává nás chránit.
Cihlový prach
Stejně jako sůl, je i cihlový prach jedním z nejstarších ochranných předmětů vůbec. Stejně jako ze soli se z něj tvoří ochranné bariéry, které nemůže překročit nic a nikdo, kdo by měl zlé úmysly. Samozřejmě pokud takového člověka vyloženě nepozveme dál, pak hradba z cihlového prachu ztrácí svůj účinek;)
Použití: Cihlový prach je nejlepší využívat stejně jako sůl – tenkou vrstvu rozdrcených cihel nasypeme pod práh nebo na parapet. Cihla má však proti soli tu výhodu, že je odolnější povětrnostním podmínkám a tak o ochranu nepřijdete po prvním zapršení. I když se cihlový prach zcela rozpustí, zůstane po něm na zemi patrná stopa a ochrana tak vydrží déle. Cihlový prach můžete tedy klidně nasypat i ven – třeba pod branku od plotu, kde bude chránit váš dům před nekalými návštěvami astrálního i hmotného charakteru.
Bílá svíčka
Ano, je to zvláštní, že ta nejprimitivnější a snadno dostupná věc může být tak účinnou ochranou. A přesto je to tak. Bílá je barvou očisty a ochrany a svíce v této barvě velmi snadno pomůže chránit místo, kde je zapálena.
Použití: Je nasnadě – prostě svíčku zapálíme:) Může to být malá kalíšková, velká stolní i tenká ve svícnu, je to jedno. Důležitý je plamen bílé svíce, velikost sílu neznásobuje. Pokud se vám ale přesto jedna svíčka zdá málo, zapalte jich několik – čím více svic, tím lepší ochrana (samozřejmě to nejde geometrickou řadou, rozdíl mezi jednou a pěti je velký, ale mezi padesáti a sty už tolik ne;)). Nejlepší je svíčky rozmístit do kruhu a zapálit je všechny jedním plamenem postupně po směru hodinových ručiček. Dotykem plamene s první zapálenou svíčkou pak uzavřete ochranný kruh. Nejsilnější pak jsou kruhy obsahující násobek tří (9, 12, 15…).
Křišťál
Neshání se už tak snadno v každé domácnosti, většinou pro něj musíme zajít do obchodu s minerály. Ovšem pokud potřebujete rychlou ochranu a ve vašem okolí žádný podobný obchod není, můžete použít běžný obyčejný kámen, který najdete de facto všude – křemen. To je jen méně ušlechtilá forma křišťálu (správně řečeno je křišťál ušlechtilejší formou křemene;)) a jeho účinky jsou jen o málo menší než u čirého nerostu.
Použití: Křišťál má tolik forem využití, na kolika místech si jej dovedete představit. Dá se opět položit na parapet okna či do vchodu, zahrabat na zahradě, můžete ho jen položit v blízkosti lůžka nebo nosit na krku v podobě amuletu. Méně známá funkce křišťálu je blokace zrcadel. Většina zrcadel slouží jako brána, kterou do našich domovů mohou procházet různé bytosti. A ne vždy zrovna dobré. Položíme-li před zrcadlo křišťál, odráží nezvané návštěvníky zpět do zrcadla a oni nemohou projít skrz. Čím větší a jasnější křišťál, tím je silnější. Obyčejný matný křemen má zhruba poloviční účinnost jako vyleštěný křišťál bez kazů, ale i tak je to lepší než nic;)
Kruh
I malé dítě ví, že kruh je ochranný symbol. Ale nejen proto, že co je v kruhu, nemůže ven a co je mimo něj, nemůže dovnitř. Kruh se dá použít i na „zmatení nepřítele“ – lidové báje vypráví, že démon, který narazí na kruhový talisman se do něj zamotá a nenajde cestu ven. A ono to tak vážně funguje.
Použití: Velmi krásně vypadají vánoční věnce na dveřích, ale ony jsou taky mocnou zbraní proti démonům a duchům, což naši předkové dobře věděli. V čase delších nocí bylo třeba chránit své domovy a proto na vchodové dveře věšeli věnce z chvojí, které zabraňovaly nečistým bytostem vstupovat do domu. Jejich recept můžeme použít i dnes. V obchodech s květinami najdete bezpočet kruhových dekorací – z proutí, slámy, větviček, svůj vlastní kruh si můžete vyrobit i sami, možností je v dnešní době dost – bohatě stačí i věneček z květin nebo listů. Vzniklý kruh z přírodních materiálů (které jsou nejúčinnější) pak zavěste na dveře vašeho domu či bytu.
Podobné články:

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

12 thoughts on “Základní ochranné amulety

  1. Děkuju za skvělé rady, díky nim jsem si konečně uklidila patro, upletla z máty věnec a dala nahoru mističku se solí :)

  2. Ahoj, chci se zeptat. Bylo by dobré udělat směs cihlového prachu a soly?

  3. Zdravím… Prosím Tě, když udělám např.ten ochranný kruch z bílích svíšek a budu mít na krku křišťál.. poblíž bude třeba sůl… můžu z toho kruhu mezi těmi věcmi vyslat kletbu? půjde to? odepiš prosím  na email yumiko-san@seznam.cz Děkuji moc, potřebovala bych to co nejdřív

  4. Díky za tenhle článek, protože mi dost pomohl. Poslední dobou totiž mám dojem, že existuje třetí osoba, která mi chce škodit – ať už jde o černou mafii nebo špatný šamanismus, zkrátka potřebuju ochranu v ložnici. Doufám, že ta sůl pomůže a manžel na to nepřijde :-).

  5. Dalo by se tedy říct, že když si posolím oběd, svým způsobem ho i chráním a očišťuji, a ne pouze ochucuji? :-)

  6. Ahoj moc prosím o radu. Myslím,že mám u sebe sexuálního démona.Velmi často se mi zdají sexuální sny,jako živé.Bojim se že me to nejak pohlti. A často(a to ale nevim jestli s tim souvisí) třeba přemyslim o necem a najednou mi tam skoci hrozna myslenka..třeba jsem četla neco o jednorožcich,o tom že třeba přiloži svuj roh k srdci cloveka a daji mu silu a najednou mi tam skocilo že to srdce probodne. Proste takovehle představy mi skacou skoro ke vsemu.Vubec tomu nejde branit. Co to muže byt?

  7. Dekuji, konečně verohodne informace, které hned vyzkousim.Ale potřebovala bYch poradit, jak vyčistit byt,když už jsem si do nej svou neznalosti, kdysi nezvane hosty pustila.Díky Martina

  8. [11]: obyčejná stačí, důlěžitá je ta bílá barva:) Samozřejmě si běžnou svíčku můžeš upravit dle svého – vyrýt ochrannou runu, provést s ní nějaký rituál zesilující ochranné účinky atd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *