Vodní znamení – Rak, Štír, Ryby

Vodní znamení představují city. Skrývají se v nich tři podoby vody – jezera (rak), hlubiny oceánů (štír) a řeky (ryby).
Níže naleznete podrobnější charakteristiky vodních znamení zvěrokruhu, která spojuje jejich citlivost, touha po lásce ve všech jejích podobách. Voda je středně stálý živel, je jí vlastní energie chaosu (voda tekoucí) i řádu (voda stojatá). Vodní znamení jsou stejně stálá, jako nevyzpytatelná a dokáží překvapit i toho, kdo si myslí, že je poznal dokonale.
Rak
Rak
Kdy: 22.června až 22.července
Planeta: Měsíc
Povaha: melancholicko-flegmatická
Kov: stříbro
Barva: stříbrná
Kámen: korál, křemen, diamant, topas, opál, smaragd, perly
Rak je jemný, citlivý a nesmělý. Nesnáší povrchnost, přetvářku a faleš, vše, co dělá, dělá naplno, ať už se jedná o práci, nebo milostný život. Jeho city jsou hluboké a lehce zranitelné. Raci se neradi přou, z hádek raději utíkají a schovají se v koutku, kde mohou nerušeně snít. Mají rádi samotu, ale nevadí jim ani větší společnost. Potřebují někoho, kdo je bude chválit, oni sami to neumějí a jsou přesvědčeni, že vše co dělají, by šlo udělat ještě lépe.
Raci jsou mnohdy talentovaní, ale málokdy svůj talent dokážou zužitkovat. Potřebují někoho, kdo je bude popostrkovat kupředu, jinak zalezou někam, kde jim bude dobře a své ambice pohřbí v domácí pohodě. Rak má silně vyvinutou intuici a vidíte-li Raka, jak má skleslou náladu, patrně bude brzy hnusné počasí. Raci totiž reagují na vnější vlivy jako barometr, když je ošklivě a sychravo, jsou mrzutí a nevrlí, když svítí slunce tak naopak srší energií. Totéž platí i o životních situacích – Raci jsou často přecitlivělí a i maličkost je dostane do deprese a nebo u nich naopak vyvolá euforii.
Rak je jako jezero – odráží se v něm obloha, ale na dno málokdo dohlédne. Takový je i Rak, navenek jednoduchý, ale uvnitř hluboce prožívající. Nejsilnější stránkou Račí povahy je intuice, nejslabší jeho pesimismus.
Slavní raci: Erich Maria Remarque, Franz Kafka, Rembrandt, Jan Neruda, Ernst Hemmingway, Rudolf II., Francesco Petrarca
Rak ve zkratce: emoce, duše, nitro
Vlastnosti:
+ citlivost, soucit, romantika, intuice, představivost, vnímavost, citovost, domáckost, péče, oddanost starostlivost
– nedůtklivost, manipulativnost, náladovost, přecitlivělost, sentimentalita, samolibost, nesmělost, nestálost, jízlivost, ustaranost
rak
Štír
Kdy: 24.října až 22.listopadu
Planeta: Mars a Pluto
Povaha: flegmaticko-cholerická
Kov: železo, ocel
Barva: rumělková, hnědá, lahvově zelená
Kámen: obsidián, hematit, granát, jaspis, achát, rubín, opál
Štír je opředen tajemstvím, není týmový hráč, spíš samotářský lovec. Štíři jsou nezávislí a rozhodní, když jim o něco jde, tak srší energií, ale nemají-li přes sebou vytyčený cíl, upadají do letargie. Štíři nejsou urážliví, ale každou nespravedlnost si dobře zapamatují a ve správnou chvíli vám ji dají vyžrat.
Štíři jsou plní protikladů, jsou milí i jízliví, optimističtí i pesimističtí, štědří i lakomci. Jsou velice chytří, mají rádi vlastní názor, proti srsti jsou jim podlézavci a pokrytci. Mají touhu někam to v životě dotáhnout – a často také za jakoukoli cenu. Štíři jsou většinou velice přitažliví pro druhé pohlaví, ale jejich city nejsou hluboké, jako u Raků či Ryb. Vlastně kdo ví, jaké jsou, protože Štír nenechá do svého nitra nahlédnout nikoho, včetně nejlepších přátel.
Štír má silný kořínek, nerad se vzdává a je příšerný pacient. Štíři představují vodu v podobě hlubin oceánu – nikdo neví, co se v její tmě skrývá a jak moc je to nebezpečné. Silným povahovým rysem Štírů je důvtip, slabou jejich neústupnost.
Slavní štíři: Pablo Picasso, Voltaire, Marie Curi-Sklodowská, Karel Hynek Mácha, Charles de Gaulle, Karel Jaromír Erben
Štír ve zkratce: emoce, nevědomí
Vlastnosti:
+ výdrž, vytrvalost, odvaha, intuice, upřímnost, intenzivní emoce
– podezíravost, žárlivost, bezohlednost, mstivost, sebedestrukce, sex
štír
Ryby
Kdy: 21.února až 20.března
Planeta: Jupiten a Neptun
Planeta: melancholicko-sangvinická
Kov: cín
Barva: blankytná, fialová, zelenkavá
Kámen: akvamarín, ametyst, topaz, červený korál, tyrkys
Ryby jsou citlivé, skromné a sentimentální. Touží po rodině, domově a lásce. Jsou schopné se nezištně obětovat pro druhé a zklamání v lásce i v životě tak zažívají velice často. Ryby jsou velmi empatické, mají sklony k paranormálnu a mnohdy vnímají víc, než ostatní. Snaží se vše pochopit do hloubky, odsuzují povrchnost a unáhlenost.
Ryby mají rády pořádek a čistotu, rády o někoho pečují, často na úkor svého vlastního pohodlí. Na druhou stranu existují i Ryby – dravci, které se většinou v životě zklamaly a zahořkly a snaží se za to mstít. Ale těch je naštěstí málo.
Ryba je většinou mírné stvoření, málokdy vyvolává hádky a když už se do nějaké připlete, vše potom dusí v sobě a následně se užírá. Ryba je často přecitlivělá, ale to jí pomáhá ve tvůrčí činnosti a vyhledávání krásy, v čemž opravdu toto znamení vyniká. Dokáží proplout životem, aniž by si jich někdo všiml, a nebo rozvířit vody svými nápady a idejemi. Voda, kterou představují Ryby, je tekoucí řeka – tu a tam říčka poskakující po kamení a místy pomalu se přelévající bahnitý veletok. Silnou stránkou Ryb je intuice, doplatit mohou zejména na svoji nesmělost.
Slavné ryby: Tomáš Garrigue Masaryk, George Washington, Amerigo Vespuci, Victor Hugo, Michelangelo, Bedřich Smetana
Ryby ve zkratce: emoce, kolektivní nevědomí
Vlasnosti:
+ obětavost, citlivost, intuice, jemnost, soucit, proměnlivost
– lenost, nespolehlivost, nerozhodnost, zmatky, nedostatek smyslu pro realitu, nervozita, sklíčenost
ryby
Pozn.: Většina lidí je mixem kladných a záporných vlastností svého znamení. Můžou se objevit také čistě záporné nebo čistě kladné vlastnosti u jednoho člověka – pak říkáme, že je to kladný/záporný beran, rak apod.. Takových je však minimum.
Ilustrace Reon Argondian

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

22 thoughts on “Vodní znamení – Rak, Štír, Ryby

 1. Jsem Štír a sedí to na mě :D I ta sebedestrukce, kolikrát se chovám bez rozmejšlení jako debil a jindy zase jenom přemejšlím a nic nedělám. Prostě to sedí :D Akorát ty city jsou podle mě celkem hluboký. Ale – podle mého názoru je každý Štír jiný :)

 2. Jsem Rak. Miluju to znamení :D Sedí ke mně, až děsivě..

 3. Jsem ryba, můj přítel štír, na nás oba to sedí..on je občas výmluvný až ulhaný a já nad vším přemýšlím, zda mluví pravdu a jestli je to opravdu tak, jak tvrdí…málo kdy, téměř vůbec mě nedokazuje lásku, leda sexem…byly doby, kdy šíleně žárlil a podezíral mě, to z něj už taky opadlo, prozměnu, mám tenhle stihomam já vůči němu…Já furt něco řeším, on se mě zdá v klidu..a lidi kolem mě jsou vůči mě, dost vychcaní, ví, že jsem obětavá a hodná, takovej blbec, typická ryba…hodně mě to štve, mám kolem sebe rodinný příslušníky, kteří by potřebovali silnější povahu, než jsou jejich…

 4. Omlouvám se chtěla jsem dát více hvězdiček, ale překlikla jsem se.

 5. [2]: Naprosto souhlasím, taky jsem štír a sedí to na mě opravdu hodně. Zvláštní jenom je, že přestože jsem zjistil, že s vodou jako elementem spolupracovat dokáži, fyzický kontakt s ní mám rád, ale pouze ve formě malých toků, proti moři jako takovému nic nemám, ale její hloubce a živlu jako takového se bojím…

 6. Ja som ryba, no paradoxne vodu neznášam. Všetko tu však na mňa sedí. A ešte mám vo zvyku byť v depresiách a užierať sa problémami iných. Ale podľa mňa tu máš môj presný popis :)….

 7. Jsem vodnář, ale mám ascendent v rybách, sedí celkem oboje. :) Jen se to ve mě občas pere :D

 8. Ahoj, zajímavé. Avšak,já jsem Ryba, ale ten popis na mne téměř nesedí (jen opravdu z malé části), zato popis Raka na mne sedí téměř dokonale.

 9. To já jsem Ryba a se Štírem si rozumím dobře a s Rakem taky. Můj přítel byl Rak a manžel je Štír. A vůbec nejsem taková jak to tu píší. Ale vůbec nechápu, proč tu píší, že mezi záporné vlastnosti Štíra patří sex. Sex není vůbec špatná vlastnost, tak nevím, proč to tu píší…

 10. Mě tady něco nesedí. Sice jsem Rak, ale mě připadá, že tu mají chybu, protože Ryby přece mají planetu Neptun a Jupiter, a ne Pluto s Marsem. Oni si to asi spletli se Štírem.

 11. [19]: sex hlavně není vůbec vlastnost;) Jde spíš o to, když se člověk stane sexem posedlý a sexuální touha ho začne ovládat. To je riziko štírů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *