Vizualizace pro snadné usnutí

Je noc. V pokoji je ticho a tma a jediné, co slyšíte, je váš vlastní dech. Myšlenky víří a nelze je utišit. Chcete spát, ale váš neúnavně pracující mozek vám to ne a ne dovolit. Prosím, chci usnout, honí se vám v mysli, ale o to je to horší. Spánek stále nepřichází a noc se krátí…
Každému se někdy v životě stalo něco podobného. Někdo tahle muka zažívá jednou za čas, například před důležitou schůzkou nebo dalekou cestou. Jiný se takhle trápí noc co noc. Svého času jsem problémy s usínáním trpěla i já. Zkoušela jsem všechno možné – bylinky, cvičení, dýchání, počítání oveček… Nic nezabíralo. Až jednou se z bezesného utrpení vyloupla krásná vize, která mě problému zbavila. A světe div se, když jsem ji další noc přivolala znovu, zase jsem usnula jako když mě do vody hodí. Od té doby ji používám vždy, když nemůžu spát a ještě nikdy mě nezklamala. Snad pomůže i vám.

Ještě než vám popíšu, co si to vlastně máte představit, je nutné dodat důležité upozornění. To, že tahle technika zabrala na mě, neznamená, že bude fungovat i vám. Každý člověk je jiný a možná, že tahle vize je tak přesně šitá na míru mě, že na nikoho z vás, čtenářů, nezabere. Ale za zkoušku nic nedáme a kdyby po téhle vizualizační technice usnul jen jediný člověk, i to stojí za to ji zde popsat:)
Pro začátek je dobré ležet v posteli:) Mě se nejvíce osvědčila poloha na zádech, ale klidně pokud se vám lépe usíná na boku nebo na břiše, uložte se tak, jak jste zvyklí. Hlavně pohodlně. Zavřete pěkně oči a zluboka, pravidelně dýchejte. Nechte svou mysl klidnou a příjemně těžkou. Jak tak vaše mysl odpolouvá kamsi do dálek, seznáte, že ležíte na voru. V poloze, v jaké ležíte v posteli, jste i na voru a jeho dřevo vás jemně tlačí do těla. Vor se pohupuje na klidně hladině moře, cítíte jemnou vůni soli a dálek. Vor se houpe a proud jej unáší kamsi daleko.
Pokud ležíte na zádech, vidíte hvězdnou oblohu, která se nad mořem rozpíná a pokud na břiše, vidíte miliony hvězd, jak se odráží na hladině. Jakoby obloha i hladina vody byly jedno, nekonečná jednota hvězd, která se pomalu pohupuje.
Kolem vás plují další vory s dalšími spáči a všechny vás to unáší k ostrovu vprostřed té záplavy hvězd.
V tomto okamžiku obvykle usínám. Jsou ale i dny, kdy se mi usnout přes to všechno nedaří a pak vize pokračuje.
Pomalu se houpající vor míří spolu se všemi ostatními k ostrovu. Ten září do noci měkkým světlem a z něj se ozývá nádherný zpěv. Ten zpěv jako by ani nebyl z tohoto světa, nemůžu vám ho ani popsat, protože v této chvíli se mi v lavě vždy ozve jiná melodie. Většinou je táhlá a konejšivá a zpívá ji žena v tmavém hávu se světlou pletí, která stojí na ostrově. Je nádherná, něžná a usmívá se. Je to paní Snů.
Setkání s Paní Snů je obvykle to poslední, co si pamatuji. Slyším zpěv, vidím nádheru ostrova a Její hluboké hvězdné oči a spím jako miminko. Možná, že vám to stačit nebude, pak nezbývá, než si krajinu snů dotvořit dle s vé vlastní fantazie, dokud vás její něžná krása neuspí. A nebo zkusit jinou vizualizaci, která zabere snáz.
Každopádně budu ráda, když tuhle vizualizaci vyzkoušíte a podělíte se o své zkušenosti, jestli vám přinesla spánek tak, jako mě a nebo jestli máte nějaký jiný recept na to, jak se snadno přenést do říše snů:) Budu se těšit.

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

15 thoughts on “Vizualizace pro snadné usnutí

  1. Já obvykle usínám hned, jen výjiměčně nemůžu usnout, každopádně na to nezapomenu, jen o tom čtu a už si přeji ležet na posteli a dotvářet tu nádheru podle své fantazie. děkuji

  2. Moc se to hodí a funguje to. Nikdy jsem nemohla usnou. Strávila jsem polovinu noci koukáním do zdi. Jsem ráda že jsi to tu dala.

  3. Já jsem pro unsutí používala zvuky moře – zpěv velryb … vždycky jsem si představovala, že plavu v moři a že se potápím hlouběji a hlouběji a….a už jsem byla mimo :o) a nebo jsem si pustila zvuk deštného pralesa…žáby skřehotaly a já odcházela do pralesa hloub a hloub a…už jsem byla mimo :o)

  4. Ahoj,velmi pěkně napsaný článek.Snad to těm,co nemohou usnout,pomůže.Já naštěstí usnu dobře.

  5. Já jsem kdysi používala takovouhle vizualizaci: Vždycky jsem cvičila svoji sestavu na kladině a vždycky tak v polovině jsem usla xD (mimochodem, jsem gymnastka :D)

  6. [6]: podle toho jaký byl bych možná usla, no nevim, radši to zkoušet nebudu

  7. no, funguje. je to super, ani jsem si nevšimla že spím dokud jsem se neprobudila.

  8. hlevně mě uspalo to jak se hladina vody i obloha slily a vytvořily kolem mě takovou tmavou kouli se žlutými světýlky

  9. Vyzkouším :) Už teď při čtení jsem začala zívat, protože si vždy všechno hned do detailu představím :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *