Věštení z run

Pokud pochopíme základní významy run, můžeme z nich věštit, Některé lidi nebaví se učit runy nazpaměť, v tom případě, že si chcete runové věštění jenom vyzkoušet, je samozřejmě možné pořídit si nějakou příručku, ze které si významy přečtete. Pokud se ale runám chcete věnovat do hloubky, je dobré si jednotlivé významy osvojit. Na to může pomoci jedno cvičení, které si tu brzy popíšeme.

Při samotném věštění potřebujeme malé plátýnko, ale může to být i papír či tabulka nakreslená do hlíny či křídou na kámen, pokud většíme někde v přírodě. Rozdělíme plochu na svislé třetiny – ta vlevo symbolizuje minulost, prostřední současnost a ta vpravo budoucnost.
Nad každou drží stráž jedna norna, což do češtiny můžeme přeložit nejlépe jako sudička. Minulost má na starosti Urd, stařena, současnost Verdandi, matka, a minulost Skuld, panna.
Před samotným věštěním ji můžeme požádat o pomoc. Stejně tak je dobré mít před věštěním nějakou prupovídku, rýmovačko, zaklínadlo, které vychází ze severské mytologie a uctívá bohy, kteří vám skrze runy předají odpověď.
Ještě než ale začnete prosit bohy, je třeba položit otázku – tu položte v duchu nebo nahlas a při tom vytáhněte runy z pytlíčku. Může jich být libovolný počet, pokud jste začátečníci postačí tři, jinak se tradičně háže devět run. Jakmile je vytáhnete, držte je v zavřené dlani a proneste zaříkání. Můžete použít třeba nějaké verše z RUNATÁLU a nebo si vymyslet vlastní. Já používám:
On visel na větry
zmítaném stromě
v neznámu co koření
jsa proklán kopím
moudrý Odin po devět nocí sám sobě obětí.

Nejedl chléb,nepil nic
jenom hleděl v hlubin tmy
pak zaplakal a runy vzal
On konečně vrátil se.

Při posledním verši rozhoďte runy. Ty, které dopadly mimo pláténko vraťte zpět do pytlíčku. Podle zbývajících run určíte, co se dělo v minulosti, co se děje nyní a kam to povede.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “Věštení z run

  1. Dával bych raději přednost runové gestikulaci. Z praxe jsem přesvědčen, že je to mnohem užitečnější než runové věštění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *