zatmění měsíce

Úplněk ve Vodnáři a zatmění Měsíce 27.července 2018

Jestli jsme dosud mohli mít pocit, že nám Luna letos dává pořádně zabrat se všemi těmi zvláštními a neobvykle silnými úplňkovými konstelacemi, červencový úplněk to ještě předčí. V pátek 27.července 2018 se totiž spojí dva úkazy a totiž Měsíc v úplňku a úplné zatmění Měsíce. Aby to nebylo málo, bude se jednat o nejdelší úplné zatmění Měsíce ve 21.století. Následující stejně dlouhé zatmění budeme moci pozorovat až za více než sto let – v roce 2123. Měsíc bude v zemském stínu po dobu 1 hodiny a 43 minut. Vrchol zatmění, střed celé podívané, navíc připadá téměř na minutu přesně na okamžik, kdy Měsíc dosáhne úplňku – tedy na 22:20 středoevropského času.

 

Úplněk ve Vodnáři

Energie Vodnáře je energií svobody. Toto vzdušné znamení přináší originální nápady, myšlenky, inspiraci. Vodnáři jen těžko zapadají do škatulek, jsou nepředvídatelní, ulítlí. Tento úplněk tak akcentuje právě tuto energii svobody, nových nápadů, spontánnosti. Budete nejspíš cítit silný tlak na uvolnění – a to jak uvolnění se, ve smyslu zbavení se stresu, tak uvolnění emocí, strachů, smutků.

 

Zatmění úplňku ve Vodnáři

Zatmění Měsíce s sebou vždy přináší ponoření se do nitra. Z podvědomí se, zakrytí stínem, vynořují nejrůznější vnitřní démoni a my tak máme jedinečnou šanci se s nimi jednou provždy vypořádat.

Zatmění Měsíce je časem osvobození, zahození všech programů, které máme zaseté v duši. A také je to čas, kdy na povrch vyplouvají ta nejtemnější tajemství.

To může přinášet bolest, otevírání starých ran i vytvoření nových. Ale tato náhle zjevená pravda nakonec vždy přinese úlevu a osvobození, byť to někdy stojí slzy a smutek.

 

měsíční bohyně

 

Vodnářův úplněk, ponořený na skoro dvě hodiny do stínu, bude tak vyloženě uragánem osvobozující energie. V následujících dnech, jak se úplněk blíží, můžete začít pociťovat jeho sílu. Přinese zejména:

 • upřímnost (někdy až bolestnou) v mezilidských vztazích
 • odchod lidí, situací, věcí (i velmi náhlý) které již nepotřebujete, z vašeho života
 • setkání s vlastním stínem (a zároveň možnost jej integrovat, pochopit a přijmout)
 • náhlý vhled do našeho nitra, pochopení svých vnitřních pochodů, emocí, stavů a odstartování jejich vyléčení
 • odstranění domněnek (o druhých, o světě, o životě…) a prohlédnutí sebeklamu

A jako bonus se Mars dostane do opozice se Sluncem a bude tak celou noc dobře viditelný a dělat rudě zbarvenému Měsíci na obloze společnost. Mars do toho vnese ještě kapku své agresivní síly a celou smršť energií urychlí. To, co by jindy plynulo, tentokrát přijde jako povodeň.

 

měsíční amuletMěsíční amulet pro práci s magií Luny koupíte zde

 

Měsíční nálož aneb na co si dát pozor

Energie úplňku se zatměním budou enormně silné. A když říkám enormně, tak si několikrát vynásobte to, co jsme u letošních úplňků a novolunní prožívali dosud. Možná odhalíte o sobě nebo o druhých věci, které vás vyděsí, znechutí, překvapí. Důlěžité je proto pod energiemi úplňku nedělat žádná závažná rozhodnutí a počkat, až se jeho vliv zmírní.

Ideálně bychom měli strávit úplňkový večer a noc v klidu v bezpečném prostředí. Buďte na sebe hodní, nechejte energie pracovat a vylijte ze sebe všechno, co bude chtít odejít. Ať se v následujících dnech ve vašem životě stane cokoli (i kdyby se měl celý obrátit naruby) vězte, že je to tak v pořádku. Silné transformační energie odnášejí všechno, co již nepotřebujete, nechejte je – je to pro vaše dobro (ačkoli se to tak v ten okamžik nemusí zdát).

Magická noc úplňku v zatmění není ale jen ničivou silou – naopak může na svých silných vlnách přinést i nové nápady, inspiraci, události a osudová setkání. Vždy, když se jedny dveře zavřou, nové se otevřou.

Krásnou magickou úpňkovou noc a hodně sil přeje s láskou vaše Lúmenn

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “Úplněk ve Vodnáři a zatmění Měsíce 27.července 2018

 1. Pasuje to. Zlé předtuchy, které jsem doufal, že jsou jen nemožné domněnky se naplnily.
  Měl jsem možnost nyní prožít něco jako polibek několika možná i ne úplně vědomky spolčených Jidášů a špiclů najednou. A hned mít soupravu mečů v zádech, rychlostí, jako když někdo hodí do okna šutr. Jako kdyby si někdo nepřál, že se chvíli raduješ, a tak ti dáme takovou křiváckou past, ať máš podmínky neslučitelné se životem. A že nežijeme v zemi, kde pravda vítězí, ale o koryta se dere spolčení hlupců.

  https://www.youtube.com/watch?v=CJ81xkUnfUY

  Tak ať všechny komety , které vám prosviští kolem hlavy a všechny oprátky utrhnou se nekvalitou materiálu. A spravedliví znovu zvítězí. Za všechno, za co jsme léta bojovali pro koně rytířů se ctí a láskou k ratolestem. A zmrzlináři zase můžou dětem dávat zmrzlinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *