tip na dárek

Tip na dárek: 50 důvodů, proč jsi úžasná

Od doby, co jsem jen a pouze na volné noze, se v penězích zrovna nekoupu. I proto bylo motto letošních Vánoc u nás doma: „Když není Ježíšek bohatý, musí být aspoň kreativní.“ Tohoto motta se držím i nadále. Jednak proto, že peněz stále není nazbyt a druhak proto, že dárky darované od srdce mají větší hodnotu, než jaká je vyčíslitelná v penězích. A jeden takový dáreček jsem teď vyrobila pro maminku k jejím padesátým narozeninám. Jmenuje se „50 důvodů, proč jsi úžasná“ a ráda se s vámi podělím o výrobní postup.

 

50 důvodů, proč jsi úžasná – jak na to?

K výrobě potřebujete barevné papíry (ale mohou být i bílé), černý tenký fix (nebo i obyčejnou propisku) a skleněnou dózu. Já použila zavírací dózu z Ikey, ale můžete si vystačit třeba i s vymytou lahví od okurek.

No a samozřejmě nesmíte zapomenout na důvody, proč je obdarovaný úžasný. Můžete jich mít kolik chcete – já vybrala číslo 50 proto, že mamka slaví padesátiny. Můžete jich ale vymyslet 20, 30, 40 nebo třeba 100.

Důvody, proč je moje maminka úžasná, jsem si nejprve vypsala na papír. Představte si, že věta začíná slovy „Jsi úžasná, protože…“ a pak doplňte, co vám jen vytane na mysli. Tady máte pár příkladů z mého dárku.

 

Jsi úžasná protože…

 • …jsi odvážná
 • …si ze sebe umíš dělat legraci
 • …pomáháš druhým
 • …umíš se učit ze svých chyb
 • …se krásně oblékáš
 • …je na tebe spolehnutí

A tak dále a tak podobně. Jakmile jsem dala důvodů dohromady kýžené množství, nachystala jsem si barevné papíry. Použila jsem modrou, červenou, žlutou a zelenou barvu. Můžete ale zvolit takovou barvu, jakou máte vy nebo oslavenec rádi.

Každý papír velikosti  A4 jsem si dala na výšku a rozdělila pomocí pravítka na 4 centimetrové proužky. Z jednoho papíru vzniklo 7 proužků, které jsem ještě rozstřihla napůl. Vznikly tak kartičky o velikosti zhruba 4×10 centimetrů. Na ty jsem tenkým černým centropenem napsala všechny důvody.

 

Dóza plná radosti

Každý papírek jsem pak přeložila napůl a ještě napůl a vhodila do dózy. Zapnila se krásně až po okraj :)

A teď ještě popisek a mám hotovo. Rozhodla jsem se vytvořit nápisy na počítači a vytisknout, na to jsem přeci jen šikovnější, než na ruční kreslení. Opět se tu ale fantazii meze nekladou, takže s dózou naložte, jak uznáte za vhodné. Já na ni ještě umístila „návod k použití“.

Klidně si ho uložte, vytiskněte a použijte taktéž. Na víčko jsem pak nalepila začátek věty „Jsi úžasná, protože…“, jejíž dokončení je na padesáti barevných papírcích přichystáno zvednout náladu:)

 

A je hotovo!

A tady vidíte hotový výsledek. Při předávání udělal dáreček ohromnou radost. Teď jen doufám, že bude dělat radost i při používání.

Nápad na dáreček si klidně upravte, jak se vám zlíbí :) A pokud k ručně vyrobenému dárku chcete přidat ještě nějakou drobnost, jukněte třeba na můj eshop a vyberte si tam:) S láskou Lúmenn

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 komentáře u „Tip na dárek: 50 důvodů, proč jsi úžasná

 1. Já si myslím, že takový dárek může prodloužit život. Protože je spoleh, že jednou za čas obdarovaná osoba najde další světýlko, které dodá zase novou chuť pokračovat v náplni svého života. A projevy vděčnosti plní životy i těch lidí v okolí. Okrasné rostlinky a sazenice, jako by se radovaly za okny. A kdyby byl na návštěvě papoušek možná by se ty věty naučil na zpaměť.
  A vždycky říkal ptáček:
  Jsi úžasná. Jsi fantastická. Pro tebe to stojí za to.
  Hezkej den ti přeju. Zdravíčko miláčkovi. Hezky vaříš. Máš to čistý. Paráda. Pěkně maluješ. Vyšíváníčko, jako z pohádky. Kuráž, energii. Ránečko, sluníčko. Najdeš to dobré. Umíš být legrační. Ty to umíš. Dokážeš to. Zvládneš. Jsme v pohodě, žejo.
  Dobrá vílo. Sluníčko. Budeš fit.
  Vymyslet se dá toho hodně. Ale lepší než s papouškem, když jsou na to živí lidé. Blízcí.
  Jsou ale případy, kdy se osoba nemá moc v lásce a tam už je to těžší, když jakoukoliv pochvalu otočí a překroutí. I takoví lidé jsou.
  Domýšlí si, že to jako nemyslíš vážně. Nebo za tím něco hledají. Nebo, že ty máš nějaký problém, když přeješ někomu něco dobrého, kdo si sám připadá neocenitelně. Nebo ,když něco provede, tak to použije, že přece jsi polichotil a nevědí, že fakt bylo z lásky. Protože sami k sobě lásku nemají.
  Ale to jsem odbočil.
  Nenechat se odradit a hlavně svým drahým přejte pravidelně hodně dobrého. Vyjadřujte vděčnost, radost, lásku. Protože ta láska, vděčnost a vaše přání zdraví a všeho dobrého si svůj cíl najde. Člověka , který to přijme. Jako když svítí slunce a nezhasíná, jen proto, že se někde objeví mraky. Anebo protože kus země projde nocí. Svítí a dává teplo, oživuje v dobách příjemných i méně příjemných.

  V každém počasí, jako horolezec může nechat na každé z mnoha částí své trasy světýlko s malou baterkou, nabíjenou solárním článečkem, které pak najde každý, kdo půjde další, a ty, když se budeš vracet domů z dobrodružné výpravy.

  Podívej se na ty lístečky, které ti říkají na každém vzkazu, který provází tvůj život……….třeba takovýto…… Miluji tě, ať jsi jaká jsi. A vyjadřuji ti vděčnost za všechny tvé dobré vlastnosti, které v sobě neseš, jako věčná světla, která nezhasínají.

  https://www.youtube.com/watch?v=0Y6r3JrIOFY

 2. A víš, že to asi zkusím? :D A možná hned se do toho pustím, kamarádka bude mít za pár měsíců narozeniny a v tu dobu vím, že budu v jednom kole :D Takže moc děkuju za tip. A jsem ráda, že se ti na vlastní doméně daří :)

 3. Moc ti děkuji Naoki za tvůj rozbor na tvém blogu, kam nechodím, ale včil sem na to kliknul a vono je tam moudře rozebráno, ty převody na nové začátky na jiný blog do budoucna. Držím palce a věřím, že to bloggerům pomůže dostat se do opravdu profesionálního světa mezinárodních bloggerů, když si podobnou úvahu dovedou sesumírovat. Připravit se na nový pozvolný start v tématických větvích, které nechť se ujmou. Nejsem blogger a nikdy nebudu. Spíš tak možná někdy zase vytvořím nějaký web, než blog.

  Ale předtím asi zhasnu sebe v komentářích a pak se zjevím úplně někde jinde, úplně jinak a už nebudu komentovat vůbec nic. Protože jsem ani nikdy nic komentovat nechtěl. Ale musel jsem. A taky jsem si to slíbil, že nějaký čas budu komentovat. Pak už jen tvořit. Protože k tomu ještě tvořím a nějak mi na komentování nezbude časem vůbec čas. Tak přeji příjemné rozcvičování na nové webíky.

 4. Za mě vítězí vždy spodní prádlo a je to u mě taková rarita v dopise Ježíškovi ;-) i když ani ten náš není tak bohatý ;-) Spodní prádlo nesmí na seznamu chybět a nakupovat by měl Ježíšek přes oblíbený eshop: https://miorio.cz :-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *