Tažení andělské/vílí/tarotové karty na každý den

V rubrice každodenní duchovno najdete krátké návody na činnosti, které je možné provádět každý den i v napjatém rozvrhu a udržet si tak kontakt se svým Vyšším Já i psychickou pohodu.
Tažení karty na každý den byl náš rituál s maminkou a sestrou, když jsem byla mladší a ještě žila u rodičů. Než jsem ráno vyrazila do školy, táhla jsem si vílí kartu a večer jsme se pak s mámou a sestrou bavili o tom, jak moc se věštba na daný den naplnila – a většinou se vždy dalo najít poselství, které nám chtěly bytosti světla sdělit:)
Pokud si i vy chcete udělat den zajímavější a dodat mu nějaký hlubší smysl, i když vás čeká jen nudná pracovní rutina, čtěte celý článek.

Na trhu je nepřeberné množství karet, z nichž si člověk může vybrat a rozhodně není cílem článku je všechny popsat, proto vybírám jen ty, s nimiž mám zkušenost a buď je sama vlastním nebo jsem je nějaký čas k tomuto účelu využívala. Nejprve ale v krátkosti popíšu, jak takové tažení denní karty probíhá.
Jak na to?
Vyberte si karty, které vám nejvíce sedí a jsou vám sympatické, zapojte vlastní intuici, klidně zkoušejte vícero karet nebo, pokud máte balíčků více, je střídejte podle nálady. Ráno, v průběhu přípravy na běžný den, si najděte alespoň minutku dvě, třeba se šálkem ranní kávy či čaje a vytáhněte si balíček karet. Chvíli jej míchejte a pak bez dlouhého přemýšlenívytáhněte jednu kartu a chvíli se na ni dívejte. Pokud jste si zvolili tarot, nechejte na sebe působit význam karty a její vizuální podobu. Pokud jste si zvolili jiné, například vílí či andělské karty, i ty obvykle mají na sobě napsaný význam, nechejte ho v sobě rezonovat a pozorujte, na jakou strunu vaší duše hraje obrázek. Po chvíli si můžete vytáhnout i příručku, která obvykle k těmto kartám bývá a přečtěte si poselství pro dnešní den. Poděkujte krátce v duchu svým průvodcům a vydejte se do běžného dne. Večer před usnutím si na kartu vzpomeňte a zhodnoťte sami v sobě, kde vidíte její poselství v dnešním dni a jak se naplnilo. Máte-li možnost, vzpomeňte si na kartu přes den a popřemýšlejte, co vám asi chtěla říct a zda máte dnes příležitost se jejími radami řídit.
Karty, které doporučuji:
Různých karetních sad je nepřeberně, vyberte si ty pro vás nejvhodnější, prohlédněte si obrázky na internetu, než nějaké koupíte, prolistujte si je v obchodě, půjčte si je u známého. Osobně doporučuji karty, které obsahují jen pozitivní karty, nechceme věštit, chceme si zlepšovat náladu a dodávat energii, z toho důvodu zrovna nefandím využití tarotu k tomuto účelu. Následující karty jsem během let vyzkoušela a udělaly na mě dobrý dojem.
Léčení s vílami – Doreen Virtue
Tyhle karty mám strašně ráda, protože stály na úplném začátku mé duchovní cesty a dodnes se k nim ráda vracím. Balení obsahuje 44 karet a malou knížečku s vysvětlivkami jednotlivých významů. Některé ilustrace mě osobně přijdou lehce kýčovité, ale většina krásně pohladí po duši. Víly jsou přírodní bytosti velmi blízké lidem tím, jak milují vše, co příroda nabízí – a dokáží ocenit i takové lidské chutě, jako jídlo, sex, spánek, smích, hudbu či zábavu s přáteli. Proto jsou karty vhodné pro všechny, kdo se nechtějí zrovna vznášet na obláčku vysokáých vibrací a přesto prožívat konstruktivní a příjemný život:)
Ukázka karet:
Andělské karty – Doreen Virtue
S těmito kartami jsem dlouho pracovala, když jsem nechtěla tahat na něco tarot, ale chtěla jsem slyšet „názor zeshora“:) Jako karta na den jsou také moc užitečné, ačkoli někdy jsou poselství andělů hodně nejasná a mnohovýznamová, jak už to s nimi bývá a je třeba s tím počítat, proto se hodí spíš pro zkušenější vykladače. Knížečka s významy ale mnohdy práci usnadní a je to i krásný způsob sblížení se se svými anděly. Obrázky mě osobně přijdou trochu moc nábožné, připomínají místy malby renesančních mistrů, ale některé mají moc hezké energie.
Ukázka karet:
Karty Čtyř dohod – Don Miguel Ruiz
S těmito kartami se teď sama seznamuji a postupně zjišťuji, jak velkou mají sílu a jak hluboká pravda se v nich skrývá. Za jednoduchými ilustracemi se skrývá velmi zásadní poselství a mohou člověku do života přinést zase trošku jiný rozměr, než známější karty andělské či vílí. Karet je tentokrát 48 a nečekejte výkladovou knížečku – z druhé strany každé karty je ovšem krátký popis toho, na co se máte zaměřit a tak žádná brožurka není třeba. Pokud jste četli knihu Čtyři dohody, pak víte, o co se jedná úplně přesně:)
Ukázka karet:
Máte-li tip na další karty nebo své zkušenosti s tažením denní karty, podělte se v komentářích:)

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “Tažení andělské/vílí/tarotové karty na každý den

  1. Krásné karty :-). Hlavně ty poslední mě zaujaly, možná si je časem pořídím. Já mám zatím jen andělské – Rady andělů na každý den od D. Virtue. Mají hrozně krásné obrázky a přijde mi, že skoro vždy dostanu přesnou odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *