Symboly čaker

čakry
Uvažovala jsem, zda tento článek dám do rubriky o čakrách nebo o symbolech. Nakonec zvítězila rubrika symboly, ať máme všechny symboly pěkně ucelené dohromady.
Každá čakra v lidském těle má podle východní tradice i svůj symbol, nošením nebo přikládáním tohoto symbolu posilujeme danou čakru, pokud je oslabená, a harmonizujeme ji, pokud špatně funguje.
Čakrové symboly se můžete naučit kreslit, ale snadnější je si je vytisknout a používat je na laminovaných kartičkách při své práci. Prodávají se také krásné sady čakrových kamínků, s barvami i symboly, které se výborně dají použít při léčení.
Pro účely léčení a práce s čakrami se nejčastěji používá systém sedmi čaker, někde můžete najít i čaker devět (ve smyslu od spoda nahoru, ale také sedm základních + dvě ušní) nebo dokonce jedenáct (kdy jdou čakry za sebou a ještě nad hlavou máme dvě). My zůstaneme u sedmičakrového systému, jejichž symboly najdete níže.

Symboly jednotlivých čaker
01
První čakra, kořenová, takzvaná muladhara.
02
Druhá čakra, sakrální, zvaná svadhistana.
03
Třetí čakra, solar plexu, manipura.
04
Čtvrtá čakra, srdeční, takzvaná anahata.
05
Pátá čakra, krční, višuddha.
06
Šestá čakra, „třetí oko“, adžna.
07
Sedmá čakra, korunní, neboli sahasrara.
Stylizované symboly jednotlivých čaker
(lotosové okvětí není důležité, hlavní je to, co je uvnitř něj, tedy symbol
a geometrický tvar (kruh, trojúhelník apod.))
symboly čaker
Jednotlivé symboly s rozložením na těle
čakry
V dnešní době není problém sehnat velké množství doplňků s čakrovými symboly, existují svíčky, kartičky, mandaly na zeď a nebo tyhle kameny, které léčí nejen symbolem ale i druhem nerostu
čakrové symboly
Více informací o čakrách získáte v těchto článcích:
Popřípadě v dalších článcích z rubriky Aura a čakry

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

6 thoughts on “Symboly čaker

  1. Ráda bych se zeptala, kde se dají takové kameny na internetu sehnat, popřípadě jejich označení. Našla jsem totiž harmonizační kameny, ale ne s obrázky :-( Předemd děkuji a ať se daří!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *