úplněk v býku

Samhainový úplněk v Býku 31.10.2020

Úplněk v Býku nastane v sobotu 31.října v 15:49.

Letošní rok je silně transformační – což asi není třeba připomínat ani lidem, kteří energie a proměny vesmírných cyklů nevnímají. Čím víc se blížíme k jeho konci, tím rychlejší spád nabírá jízda na transformačním tobogánu a říjnové spojení svátku Samhain a „modrého úplňku“ v Býku tomu jen dodává na síle.

Proč modrý úplněk? Říká se tak druhému úplňku v měsíci, což sice není vyloženě zázračný, ale poměrně vzácný úkaz, který se opakuje jednou za 2-3 roky. Měl by mít větší sílu a více nám připomínat to, co je důležité a vytahovat na světlo, co je skryté. Letos nás navíc čeká přímo v den Samhainu, takže doslova energetický uragán.

 

Úplněk v Býku 31.10.2020

Není ale třeba se bát. Všechny energie letošního roku, a tento úplněk nevyjímaje, jakkoli mohou působit hrozivě, jsou ohromně očistné a léčivé. Pokud se nesnažíme s nimi bojovat a jít za každou cenu proti nim, ale naopak se jimi necháme vést, posunou nás kupředu a přinesou poznání, odstraní to, co již nepotřebujeme a otevřou nám nové cesty a obzory.

Svátek Samhain uzavírá a znovu roztáčí kolo roku a tak, jako stromy na podzim shazují staré mrtvé listí, i tento svátek nás vybízí, abychom za sebou nechali vše, co je již staré, nepotřebné a mělo by symbolicky „zemřít“. Ať už se jedná o názory, myšlenky, přesvědčení či vztahy nebo práci.

ženy nejsou muži

Energie Býka se s tím trošku bije. Býk je tvrdohlavý a pohodlný a jen nerad mění své zažité zvyky, rád chodí po vyšlapaných cestách a změna postoje je pro něj dlouhodobým procesem. Dává nám tušit, že jakákoli změna, kterou vnitřně o Samhainu odstartujeme, se neprojeví v realitě ihned, ale bude potřeba čas, aby mohla dozrát a integrovat se.

Krom ukončení jednoho ročního cyklu, Samhain také přináší spojení s našimi předky a rodinou obecně – a zde je energie svátku s Býkem naopak v souladu a cokoli, co se bude týkat řešení rodinných vztahů, půjde snadněji.

kouzlo na peníze

 

Témata úplňku v Býku

 • rozhýbání se z místa, odvaha vystoupit z komfortní zóny
 • hýčkání sebe sama, požitky, péče o fyzickou krásu
 • rodina, předkové
 • peníze, prosperita, majetek
 • rozloučení se starým, aby udělalo místo novému

 

Rituály pro samhainový úplněk

Býčí úplněk můžete využít k rituálům, které se týkají vaší rodiny a předků. Uctění a připomentuí vaší minulosti, vašich kořenů, vám může dodat sílu do současných chvil. Tady mám pro vás návod na Rituál na uctění předků.

očista domu

Ideální čas je také pro hýčkání se a věnování se fyzickému zdraví a kráse. Můžete si k tomu dopřát také velmi účinnou Očistnou koupel.

očistný rituál

Býk posiluje energii hojnosti a vděčnosti. Sepište si, za co jste vděční, co vše je vám v životě drahé. Právě vděčnost otevírá naši mysl přílivu nových darů do života. Je také ideální čas pro provedení Runového kouzla peněz.

kouzlo na peníze

Nastane také nejvhodnější konstelace letošního roku na vytvoření Ochranného amuletu, který pro vás ráda udělám na míru.

obsidián

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

3 komentáře u „Samhainový úplněk v Býku 31.10.2020

 1. Tak já vám přeji, aby se vám podařilo v silných okamžicích působení astronomického sestavení, prožít každý okamžik v naladění přítomného okamžiku věčnosti. Okamžiku mezi před tím a potom, který má obrovské množství energie, síly myšlenky a kouzla okamžiku.

  Abyste vystoupali spolu po točitém schodišti síly vaší lásky, která je nejmocnější ve chvílích společného teď, které v „nekonečně krátkém“ okamžiku je „věčností“ samou.
  V něčem tak velkolepém , jako je láska nikdy slova stačit nebudou.
  A překrásné chvíle lze zažít v silných okamžicích, které posilují váš prožitek.

  Aby vaše tělo regenerovalo všudy přítomné , nepopsatelné, co prostupuje vším a celým vaším životem od počátku. To věčně krásné, zubem času nepřemožitelné, ve vašem srdci, aby stále utvářelo ve vašem vztahu společnou posilu k životu. https://www.youtube.com/watch?v=_v8EqdQ9TkQ

 2. Samhainový modrý úplněk v býku plně využit v runovém kouzle, snad přinese své ovoce. :-)

 3. A už zase začínají drobné kapky a z nich větší kapky. Co přinášejí více.
  Znovu více. I lásku svou lépe uživíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *