Rukopis, vhledy a prastará moudrost – část II.

V nedávném článku jsem vás seznámila s myšlenkami z knihy Celestýnské proroctví, v nichž dnes budu pokračovat. Pokud jste nečetli první část, najdete ji zde.
Pátý vhled mluví o tom, jak bjovat s nedostatkem energie, který popisuje čtvrtý vhled. Abychom nemuseli krást energii lidem v našem okolí, musíme se stát energeticky soběstačnými. První krok k tomuto je využití maximálního potenciálu potravin (přičemž nejvhodnější jsou potraviny rostlinné, nezatížené negativní energií ze smrti zvířete). Když jídlo jen v cuku letu zhltneme, naše tělo zpracuje jen mizivou část energie jídla a my se ještě často cítíme unavenější než před jídlem. Abychom získali maximum energie z jídla, měli bychom pomalu žvýkat a vychutnávat každé sousto, oceňovat jídlo každým chuťovým pohárkem a projevit za něj vděčnost, k čemuž si můžeme zvolit jakýkoli osobní rituál, který nám bude vyhovovat.
Krom jídla ale energii můžeme čerpat i na duchovní rovině. Nejlepší je alespoň jednou denně navštívit nějaké energeticky bohaté místo a oceňovat jeho krásu. Vnímat to místo, věnovat mu plně svou pozornost a lásku, přijímat energii plnými doušky. Tohle narozdíl od mezilidských hádek není krádež, protože když něčemu věnujeme pozornost, věnujeme tomu zároveň energii a tak se takto stáváme přirozenou součástí energetického koloběhu – energii zároveň dáváme a příjímáme, takže jí nikdy nebudeme mít nedostatek.
Rada pátého vhledu: Jezte pomalu a s vděčností, vychutnávejte jídlo a vnímejte ho. Každý den choďte do přírody a obdivujte její krásu, obdivujte stromy, květiny, skály… a získávejte tak z nich energii a naopak ji do nich zase svou pozorností vysílejte, čímž se stanete součástí přirozeného energetického koloběhu. Nemusíte však chodit do přírody, krása je skrytá i v obyčejných věcech denní potřeby, v lidech, domech… stačí jen věnovat svému okolí obdiv, lásku a pozornost a vaše energie se nikdy nemůže vyčerpat.
Šestý vhled popisuje mechanismus, jakým si lidé kradou energii a nazývá jej osobními dramaty, které hraje každý z nás již od dětství. Když pochopíme své osobní drama, máme šanci na sobě pracovat a přestat krást energii lidem z našeho okolí. Rozlišujeme čtyři druhy osobních dramat:
Zastrašovatel je nejagresivnější z nich. Získává pozornost (a tím i energii) tím, že v lidech vzbuzuje strach. Chová se agresivně a výbušně, křičí, hádá se, pere se, vyhrožuje. Má-li někdo jednoho (nebo oba) rodiče zastrašovateli, sám se pak v dopělosti stane zastrašovatelem nebo „lituj mě“ (viz níže).
Tazatel je méně agresivní. Pozornost a energii si vynucuje otázkami, přičemž odpovědi pak rozpitvává. Tazatel se nejen rád ptá, ale hlavně pak dává najevo, že odpověď byla chybná, že pocity, názory a postoje dotazovaného jsou špatné. Tazatelé se utvářejí většinou z lidí, jež měli jednoho (nebo oba) rodiče rezervovaným (viz níže).
Rezervovaný je pasivní. Energii získává nenápadným způsobem – mlčí, odpovídá vyhýbavě, tváří se tajemně, stojí stranou. Čím více mu pak ostatní kladou otázky (např. klasické „Co se děje?“), tím více je rezervovaný a přitom tím více získává pozornost a tudíž i energii. Rezervovaní lidé se v dětství setkávali hlavně s tazateli.
„Lituj mě“ jsou nejpasivnější a energii získávají ze soucitu. Neustále fňukají, stěžují si na těžký život, jsou nešťastní a přímo volají po soucitu a soustrasti. Kdo má rodiče zastrašovateli, často se v dospělosti stává „lituj mě“.
Někteří lidé hrají jen jedno drama, někteří jich používají více. Nikdo však není špatný, protože drama používá, všichni jsme se je naučili v dětství, kdy jsme si chtěli vynutit pozornost rodičů, přátel nebo učitelů a je to přirozená součást vývoje. Nemusíme se za svá dramata stydět, ale měli bychom je jako nepotřebné součásti osobnosti odhodit.
Rada šestého vhledu: Odhalte svoje osobní dramata a vzdejte se jich. Jsou zbytečná, protože vy máte energie dostatek a nepotřebujete ji krást ostatním lidem.
Sedmý vhled nás učí, jak se stát součástí proudu příčin a následků (viz první vhled). Máme si všímat souher událostí a zároveň je využívat. Jakmile začneme vidět smysl v synchronicitě, otevřou se nám obrovské možnosti – uvidíme víc. Budeme-li se rozhodovat ze dvou cest, ta která nám má přinést poselství bude jakoby zářivější, krásnější; lidé, s nimiž se máme dát do řeči nám začnou sami přicházet do cesty; situace, jichž bychom se předtím báli využít, se stanou přirozenou součástí našeho života. Sedmý vhled také mluví o důležitosti představ, vizí, intuice a snů. Máte-li sen, že se něco stane, patrně to tak bude. Cítíte-li, že byste měli něco udělat, udělejte to, ať je to jakkoli bláznivé.
Sedmý vhled také popisuje, že když na něco usilovně myslíme, přivoláváme to k sobě. Myslíte-li na nedostatek peněz, dáváte této situaci energii a ona přijde. Proto je důležité ovládat naše myšlenky a soustředit svou pozornost jen na věci, které chceme a po kterých toužíme, negativní představy a emoce postupně vytěsňujme z mysli a nahrazujme pozitivními, až negace sami přestabou přicházet – jak do naší hlavy, tak do našeho života.
Rada sedmého vhledu: Řiďte se svými pocity, sny a intuicí. Věřte, že jste vedeni správně a že vše, co se děje má nějaký význam, ačkoli ho třeba zatím nechápete. Hledejte význam každé, i té sebešpatnější situace ve vašem životě. Přizpůsobujte své myšlenky tomu, jak si přejete aby váš život vypadal – myslete pozitivně a tím k sobě přivolávejte jen pozitivní.
Osmý vhled je o vztazích mezi lidmi. Víme, že probíhají krádeže energie mezi lidmi (čtvrtý) a také jakým způsobem se to děje (šestý vhled). Sami sokážeme nebrat energii, ale jak si energii nenechat vzít od člověka, který stále hraje svoje drama?
Iluzorní drama zboříme nejlépe tak, že ho pojmenujeme. Je-li někdo agresivní, zeptejte se ho, proč je tak vzteklý, že se ho budou lidi bát, když se bude chovat takhle. Tazateli řekněte, proč se stále jen ptá a občas také nepoví něco o sobě, že mlčeti je někdy více. Když je někdo rezervovaný, zasmějte se jeho ulitě a vysvětlete mu, že stát stranou není nutné. A tomu, kdo prahne po soucitu řekněte, že on přece soucit nepotřebuje, jsou lidé, co jej potřebují mnohem více.
Tím, že se drama pojmenuje, se jeho velká část zboří. Nikdy to však nesmíme dělat agresivně, ale naopak s láskou, čímž člověku nejen pomůžeme odhalit jeho drama, ale také mu vyšleme energii (po které touží), aniž by naše energie utrpěla. Z takových setkání pak nevyjde žádný vítěz, ani žádný poražený, energie zůstává zachována díky pocitu lásky.
V osmém vhledu se také dozvídáme, že děti potřebují pozornost rodičů, aby nemuseli začínat hrát svá osobní dramata. S dětmi bychom neměli jednat jako s hlupáky, zesměšňovat je a podceňovat, ale jako ze sobě rovnými. Na každou otázku odpovídáme pravdivě, ale tak, aby tomu dítě rozumnělo a dítěti věnujeme tolik pozornos
ti, kolik potřebuje.
Kromě vztahů s dětmi osmý vhled také popisuje vztahy s dospělými. Vysílání a přijímání lásky je velmi důležité, ale stejně tak je nutné i nelpět na jediné osobě. Nesnažme se partnera přizpůsobovat sami sobě, vztah nemůže fungovat jako neustálé soupeření o energii, ale měla by v něm harmonicky a přirozeně plynout energie od jednoho k druhému – stejné je to ve vztazích a interakcích mezi přáteli, kolegy i kolemjdoucími.
Rada osmého vhledu: Nekraďte energii, ani si ji nenechte brát pomocí výše popsaných mechanismů. Vždy jednejte s láskou a úctou – se všemi lidmi s nimiž přijdete do styku. Takto začnete v podstatě měnit svět:)
No a poslední devátý vhled popisuje, jak by mohla (bude?) vypadat lidská společnost, až si všichni vštípí zásady všech osmi vhledů. Ale to už nechám na vás, ať ti to přečtete:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

13 thoughts on “Rukopis, vhledy a prastará moudrost – část II.

  1. to "kradnutie energie" je zaujímavá vec. každopádne stojí to za zamyslenie a snahu pochopiť to… ale to už je vec každej osobnosti, či sa tomu bude snažiť pochopiť, alebo sa bude tváriť že sa nič nedeje.

  2. Konečně jsem dočetla :) Skvělá knížka, hodně vědomostí… To, že mám myslet pozitivně už ke mně nějak "přišlo", ale pořád mám co řešit a co se učit :)

  3. Skělý vědět jaký jsou typy vysávačů energií, ale myslím, že ještě jeden je tam neuvedený a to je vysávání typu, já jsem skvělej, mám se skvěle…a tak, vzpomněla jsem si na to pro to, že když mi můj bývalý kluk napsal mail o našem vztahu, který skončil, tak nezapomněl dodat, jak mu teď jde všechno líp a jak se skvěle změnil a že ho mrzí, jestli mi ublížil, ale já jsem mu moc pomohla, obecně by člověk očekával, že ho to pozvedne, ale mě se tak zkazila nálada a úplně doslova jsem byla vysátá po přečtení toho mailu, že až po pár dnech mi došlo, že mi tím vzal energii…no ale to jsem se rozepsala…prostě díky moc za skvělý článek Jana

  4. Ahoj, četl jsem ty knihy před lety, tuhle první s devíti vhledy, další s desátým, i tajemství Shambhaly. Bohužel díky přispění C.Adrienové "pracovní kniha" nefunguje ideálně. Ale ta proroctví, jak o nich Redfield píše, fungují. Mám to léta odzkoušené a je to úžasná zkušenost!

  5. ještě jednou: v této "hektičtější" době mají lidé častěji sklon k tomu využívat energii z lidí (biovampyrism), přitom energii přírody, a nebo přesněji stát se součástí koloběhu energie s přírodou je tak snadné.. jak popisuje pátý vhled :-)

  6. Ahoj, díky za krásný výcuc. :) Jinak doporučuji přečíst si pokračování 10., 11. a 12. vhledu, kdo nečet.

  7. Krásný článek a opravdu zajímaví blok. Tu knihu si prostě musím opatřit :). Jinak něco velice podobného jsem četl na http://multidenik.cz/clanky/355-energie.html. Tyto články mě moc inspirují a snažím se jak to jde ze sebe udělat lepšího člověka a řídit se těmi radami výše. Ale člověk jako by se bránil, nechce změnu a já nemám dostatek vůle neustále kontrolovat své chování. Někdo mi doporučil vytvořit si talisman, který mi bude dodávat sílu a vůli se změnit kdykoliv ho budu mít na sobě, nebo se na něj jen podívám. V tvorbě symbolů mám praxi, ale v tvorbě amuletů nikoliv. Je zde nějaké hodný človíček který mi poradí jak nabít amulet a vložit v něj přání?

  8. Dobrý den,10,11,a 12 vhled jsem ještě nečetla.Kde to,prosím, mohu najít abych si to přečetla?Děkuji.

  9. Na těchto stránkách máte ještě desátý a jedenáctý vhled.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *