Rukopis, vhledy a prastará moudrost – část I.

Včera jsem dočetla nádhernou knížku, kterou můžu všem jenom doporučit. Nejkrásnější bylo, že nejenže všechny myšlenky v ní obsažené už jsem dávno znala a jen jsem si je čtením připomněla a zažila, ale také že po přečtení se mi některé části knihy začaly vynořovat i v životě a z fascinace z tohoto jsem stále ještě nestačila vyjít:)
O co tedy jde?
Celestýnské proroctví vypráví příběh muže, který je nespokojen a zklamán svým životem. Pracoval s psychicky nemocnými dětmi, ale práce mu nešla tak, jak by si představoval a tak odešel do ústrání a žil osaměle u jezera, na místě, kde vyrůstal a kde prožil krásné dětství se svým dědečkem. Jednoho dne je ale klid jeho života narušen telefonátem od dávné přítelkyně, která mu přinese fascinující informace o tajemném Rukopisu – novém archeologickém objevu z Peru. Má se jednat o návod na spokojený a úplný život a o popis cesty za poznáním a osvícením. Peruánská vláda ovšem existenci Rukopisu popírá a úzkostlivě tají jakékoli informace o něm a tak se hlavní hrdina z ničeho nic rozhodne vyrazit do Peru a na všechno přijít na místě. Tím začíná kolotoč dobrodružství, při kterých postupně odhalujeme části Rukopisu, tzv. vhledy a s nimi i tajemství našich životů.
Nejlepší bude si knihu přečíst, ale rozhodla jsem se, že vám všechny vhledy v krátkosti představím, ať se můžete poučit a zažít pocit fascinace i bez koupě knihy:)
První vhled říká, že vše, co se v našem životě stane, má nějaký význam. Nic se neděje náhodně, vše je důsledkem nekonečného sledu příčin a následků. Občas se nám v životě stane nějaká „náhoda“, která je ale tak zvláštní, že to snad ani náhoda být nemůže. Různá setkání se správnými lidmi ve správný čas; plány, které nevyjdou, ale místo toho přinesou něco úplně nového a lepšího, než jsme čekali… každý z nás už něco podobného v životě zažil, kdy si říkal: „No wow, to teda byla náhoda! To snad ani není možné!“ Podle prvního vhledu si máme začít takovýchto situací všímat a vyhodnocovat je, máme se zaměřit na souvislosti a nechat se fascinovat sledem událostí, které nás pozvedávají a povznáší. V prvním vhledu je nastíněna myšlenka, že tyto situace se děly vždy, ale v poslední době si jich všímá stále více lidí, což nevyhnutelně vede ke změně lidského myšlení.
Rada prvního vhledu: Začněte si všímat událostí, které se kolem vás dějí jakoby „náhodně“. Soustřeďte se na ně a oprostěte se od myšlenky, že to byla jenom náhoda a vytěžte z těchto situací co nejvíce.
Druhý vhled mluví o historickém kontextu lidstva. Za poslední tisíciletí se stalo mnohé – lidé nejprve věřili jen církvi, ta jediná jim ukazovala, co je správné a co je špatné, to správné pocházelo od Boha a špatné od Ďábla. Pak přišla krize církve okolo husitské doby a lidé už jí nevěřili, jejich víra byla otřesena a oni náhle ztratili pevnou oporu v rozpoznávání dobra a zla, svět se pro ně stal chaotičtějším. Pak přišel novověk, doba objevů, zjistili jsme, že nežijeme ve středu Vesmíru, ale že jsem jen zrnko prachu v celém Universu. A tak se lidé upnuli k vědě, která jim začala přinášet odpovědi na jejich otázky, nový objev střídal objev, ale stále nikdo nepoznal Boha, věda nepoznala dobro a zlo. Lidstvo se tedy upnulo k pokroku, vynalézali nové věci, co jim usnadní práci a duchovní věci odložili na jindy, na někdy, na nikdy. Dnešní doba se ale zase mění, lidé volají po duchovním poznání, cesta pokroku je téměř u konce, zdroje jsou vyčerpanější a vyčerpanější, planeta je zraněná, místa na ní je příliš málo, lidská populace chřadne. Vše směřuje ke změně postoje, odpovědi vědy už nestačí.
Rada druhého vhledu: Jakmile začnete registrovat shody okolností, které zmiňuje první vhled, uvědomte si, že tytéž shody se objevují v celé historii lidstva. Každá nepatrná událost směřuje k dnešku, dnešek je přítomností, která směřuje k budoucnosti a vy jste jeho součástí.
Třetí vhled nám objasňuje, že celý Vesmír je ve svém základu složený z energie, jen různě zahuštěné. Chceme-li se naučit tuto energii vnímat, musíme se naučit vnímat krásu. Není důležité, co nám připadá krásné, ale obecně platí, že to, co považujeme za krásné jakoby zářilo více, než vše ostatní, je to jasnější, plnější, barevnější. Tím, že vnímáme krásu něčeho, přijímáme jeho energii. Ale tím, že na to soustředíme svou pozornost, zase přijímá energii ona věc. Tak neustále cirkuluje energie mezi vším živým, krásně jsou tam popsány výzkumy na rostlinách (o nichž už jsem také četla) – rostlina, na kterou je soustředěna pozornost a je jí přáno, aby rostla co nejvíce, opravdu roste rychleji, lépe a je potom mnohem výživnější. Takže člověk předá energii rostlině a rostlina pak zase člověku. Nejvyšším bodem vnímání, přijímání a dávání energie je však láska, cítíme-li k něčemu nebo někomu lásku, cirkuluje mezi námi energie mnohem větší intenzitou. Hlavní univerzální zdroj energie je ovšem ve Vesmíru, kde je všeho (a tedy i energie) dostatek.
Rada třetího vhledu: Vnímejte krásu věcí a lidí kolem sebe, vnímejte ji a kochejte se jí. časem se soustřeďte i na pozorování energie, nejlépe to jde při západu a východu slunce. Dejte své ruce proti modré obloze a rozostřete zrak, uvidíte, jak mezi vašimi prsty protéká energie, jako lehký kouř nebo pavučina. Časem totéž budete schopni vidět i u rostlin, lidí, zvířat a věcí. Rozdávejte také lásku, opět věcem, rostlinám, zvířatům i lidem a vnímejte, jak se vám vrací spousta energie.
Čtvrtý vhled popisuje vztahy mezi lidmi. Většina lidí se nedokáže napojit na koloběh energie ani na vyšší zdroj, na Vesmír. Proto vyhledává různé konflikty mezi lidmi, ze kterých pak velmi snadno čerpá energii. Při každé hádce totiž máme jednoho, co krade energii a jednoho, jemuž je kradena – často se tyto role ale v průběhu hádky střídají. Někdy se dva lidé ani dokonce nemusí hádat, stačí nepříjemný rozhovor, dokonce se toto děje i na dálku přes internet nebo telefon. Tělesný energetický obal „vítěze“ pak jakoby vcucne velkou část energie „poraženého“, který se pak cítí unaveně a oslabeně. Možný je také vznik závislosti, energetická pole se na sebe napojí, vítěz pak manipuluje s poraženým a postupně jej oslabuje, přičemž zmanipulovaný poražený se nedokáže bránit. Tohle všechno lidé dělají, protože nemají dost energie a činí tak různými způsoby, o nichž později hovoří sedmý vhled.
Rada čtrvtého vhledu: Pozorujte mezilidské vztahy, všímejte si plynutí energie mezi lidmi. Jak je rozdílná láskyplná energie při přátelském rozhovoru, která plyne oběma směry a agresivní energetický boj při hádce! Dávejte si pozor na to, jak hospodaříte se svou energií a snažte se s lidmi vycházet tak, aby energie přirozeně plynula a nebyla kradena ani jednou stranou, tedy ani vámi, ale ani vaším oponentem či partnerem v rozhovoru.
Tak a ať těch informací není příliš moc, na ostatní vhledy se podíváme v některém z příštích článků. Další vhledy pojednávají o tom, jak čerp
at energii z vyššího zdroje, o tom, jaká dramata hrajeme, abychom si nakřečkovali dost energie, ale i o tom, jak se těchto dramat zbavit, dozvíme se také jak se stát součástí magického proudu příčin a následků, jak vycházet z ostatními aby dobře plynula energie a konečně kam tato změna myšlení (pokud se jí přestaneme bránit) má lidstvo zavést:)
Druhou část, která přímo navazuje na tuto, si můžete přečíst TADY.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

8 thoughts on “Rukopis, vhledy a prastará moudrost – část I.

  1. Teď to číst nebudu, mám prasečí chřipku a maminka mě žene do postele, ale ten první obrázek mě uchvátil:)

  2. ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!! ĎÁBEL MÍCHÁ PRAVDU SE LŽÍ. A PRO CENZURU NA TO NEMŮŽE NIKDO UPOZORNIT. napsal:

    ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

  3. Ahojky, dnes jsem začala tuto knížku číst a je to úžasný. Jsem u třetího vhledu a upevňuji si své dřívější poznání, které jsem nedávno celé téměř ztratila…naštěstí existují vzpomínky, knížky a blogy jako je tenhle.

  4. Vtelenie  diabla ? :) Alušku osobne nepoznám ale z jej web- stránky  ide  milota  a dobro .Kým si osobne nevidela  "vtelenie  diabla"  (lebo ja  žial ano ) prosím ťa  nešpiň ludí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *