rituál odpuštění

Rituál odpuštění

Chcete-li se zbavit dávných vin a dospěli-li jste již do fáze, kdy chápete, že odpustit si můžete a že si to zasloužíte, může vám s tímto procesem pomoci následující rituál. Pokud ovšem vnitřně nejste přesvědčeni, že si můžete opravdu všechno odpustit, tento rituál nedělejte – je to zbytečné. Směřujte na své cestě životem k odpuštění a učte se odpouštět a až budete připraveni, pak teprve žádejte Vesmír o pomoc – Vesmír nikdy neudělá nic proti vaší vůli a když sami vnitřně něvěříte ve své odpuštění, tak ho nedostanete.

 

Rituál odpuštění

 

Na rituál potřebujeme modrou a žlutou svíčku. Ne kalíšek, ani ten velký válec, ale dlouhou tenkou klasickou svíčku (viz obrázek níže).
Nejlepší čas pro provádění rituálu je po úplňku – kdy měsíc začne ubývat. Necháváme ze sebe totiž odplout zátěž a vinu. Nezapomeňte dodržet Obecná pravidla pro magii, aby váš rituál dobře fungoval.
Tento rituál je primárně určený pro odpuštění sobě. Můžete si jej ale upravit a použít ho i pro odpuštění konkrétnímu člověku nebo více lidem.

 

rituál odpuštění

 

Odevzdání

 

Jako první vezměte svíčku modrou – modrá je barva klidu a myšlenek. Zapalte ji a uklidněte svoji mysl, třeba díváním se do plamene. Až se budete cítit v pohodě, uklidnění a uvolnění, proneste následující větu. Adresovat ji můžete Vesmíru, Bohu nebo svému ochránci z říše andělů, záleží s kým se vám lépe mluví, protože ve výsledku je to jedno, k „tomu nahoře“ se to prostě donese, ať ho nazvete jakkoli. Já žádám Vesmír, je to pro mě nejpřirozenější.

 

„Vesmíre, odpuštím si všechny své skutky, které jsem udělal/a v tomto životě, odpouštím si i skutky, které jsem udělal/a ve všech svých minulých životech na celé linii času. Vesmíre, odevzdávám celou svou minulost do tvých rukou a očišťuji se od ní.“
Po pronesení této věty nechte svíčku celou dohořet a představte si, jako by s každým ubytím vosku ubývalo i vaší zátěže z minulosti. Nemusíte dohoření svíčky upřeně sledovat až do konce, to může trvat několik hodin. Ale čas od času se k ní zajděte podívat nebo ji mějte zapálenou ve vaší blízkosti, i když u toho již budete dělat něco jiného. Chování plamene vám totiž může mnohé prozradit o úspěšnosti rituálu.

 

Pokud svíčka prská nebo plamen skáče i bez závanu větru, je to těžké a odpuštění probíhá ve vaší mysli hůře. Pokud ale svíčka hoří hladce a krásně, vaše mysl dokázala odpuštění provést snadněji. Mě se při téhle příležitosti stala zvláštní věc – ta dlouhá svíčka, která normálně poteče celý stůl (mamka si takhle vyráběla lahev, celou zalitou do vosku) ani jedinkrát neukápla. Všechen vosk vyhořel do poslední kapičky, na svícnu zbyl jen kousíček ohořelého knotu. Takže vím, že moje odpuštění proběhlo dobře.
 rituál odpuštění

 

Uskutečnění

 

Ale to samozřejmě ještě není všechno. Vyslali jsme myšlenku, ale teď musí přijít čin. Druhý den po provedení tohoto rituálu vezměte tu druhou svíčku, žlutou – žlutá je zase barvou vůle, energie a činů. Opět ji zapalte a zklidněte svou mysl a pak proneste poděkování:

 

„Vesmíre, děkuji ti za to, že sis vzal moji minulost a pomohl mi se od ní očistit. Děkuji ti, že moje odpuštění proběhlo úplně a beze zbytku a že mě moje minulost už netíží. Děkuji.“
Opět nechte svíčku úplně vyhořet. A opět můžete pozorovat plamen a jeho reakce. Oharek svíčky a vosk můžete nakonec zakopat do Země a poděkovat i jí.

 

odpouštím
Na podpoření svého záměru a potvrzení rituálu
si na mém eshopu můžete pořídit tento krásný,
ručně vyrobený magnetek.

 

Jen poznámka na závěr. Věty, které najdete v tomto textu samozřejmě nemusíte říkat jako básničku, důležité je, aby to šlo od srdce. Může to být delší, kratší, můžete to říct jakýmikoli vlastními slovy. Hlavně aby to šlo od vás a bylo to upřímné.
Hodně štěstí:)

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 thoughts on “Rituál odpuštění

 1. Mám dotaz :)) Jde tento rituál přenést i na odpuštění jiné osobě?:)

 2. [1]: určitě:) Ale použila bych ho jen v případě, že je to hodně velké a náročné odpuštění, běžné viny a negativní emoce se dají očistit i jen snadnou větičkou nebo vizualizací, stačí aby to bylo upřímné a pravdivé a pak se dá odpouštět ve vteřině. Sami sobě však většinou odpouštíme hůře, stejně jak některým lidem a pak se hodí takovýto delší proces:)

 3. No, tohle je právě bohužel náročnější případ, takže to snad zvládnu..:) Ale nemělo by to být složitý, všechno, co píšeš sem na blog skutečně pomáhá a přitom to není žádná věda a je to krásně jednoduché…Jen tak dál :)

 4. Odpuštění se dají dál dělit. Na odpuštění sobě a jiným na počkání a ta , která jsou nedokonaná. Nebo která, jako by nenabyla účinku. Případně řekněme, že započatá a nedokončená.

  Na některé jednorázovky pochybení stačí jeden člověk a to z každé té strany toho skutku a nemusí to být zcela synchronně, z obou stran zároveň.

  Třeba někdo tě podfoukl o pár korun. To se dá řešit jako jednorázovka. Ty odpustíš pachateli a pachatel sobě, třeba i nesynchronně. Oběti se další budoucnost odmění a když pachatel začne sekat dobrotu, tak se mu začne taky dařit, vyrovná se to někde.
  Nebo ty jako oběť odpustíš, tobě se dařit bude. Pachatel sobě neodpustí nepolepší se a stejně narazí.

  Pak jsou složitější odpuštění, když pachatel stále setrvává v páchání, nebo spáchal něco, co stále na vás má ten škodlivý účinek. Pak odpustíte a nenabylo to účinku pro pachatele a vás to dál zatěžuje, ale už ne tolik.
  Čeká se, až pachatel spraví, opraví , napraví, učiní změnu, aby vám nepokračoval škodlivý účinek. Až po tom se odpuštění naplní i pro pachatele v rámci toho činu.

  Vy už nevisíte za nohu ( příklad stálé škody, kdy visíte za nohu a odpustíte, neboť sám/sama se nevyprostíte a odpuštění vám sice ulevilo, ale nenabylo zcela účinku), můžete si konečně odpočinout, když vás pachatel/ka odváže. Pachateli spadne kámen ze srdce. Oběma se může naplno dařit.

  Každopádně, někdo musí mít odvahu učinit vstřícný krok. Bez odpuštění nejsou ani změny k lepšímu.
  Hodně lidí, a nemusíme je nazývat pachatelé, dělají zkrátka chyby , které bolí a bojí se změnit k lepšímu, protože mají odmalička vryto, že všichni jsou špatní a multiplicitně mstiví. Že lidé jsou zlí. A podobné, často vštěpované nesmysly, z domácí a jiné výchovy, a tak nemá pro ně cenu se měnit.
  Ti škodiči nevidí, nebo už ani nechtějí vidět, motivaci ke svému zlepšení. Mají za to, že lidé jsou převážně grázlové. A nedovedou si představit, že by to mohlo být jinak.
  Proto je důležité, aby viděli, že odpuštění se nabízí, že je skutečné. Jako by se už stalo. Nebo už se stalo, ale je teď řada na tom, kdo něco podělal, aby to spravil, aby se veškerá tvořivá energie mohla investovat do společné tvořivosti něčeho velkolepého a láskyplného. A nebyla už žádná brzda.

  Velmi významnou roli má komunikace a projev vůle, ze všech stran, tu komunikaci realizovat , umět naslouchat, pokládat sobě a druhým otázky. Na otázky si v klidu vzájemně a v duchu odpovídat a chtít slyšet a chtít rozumět. Tedy, finálně-hotové odpuštění, je často o vůli rozumět a empaticky jednat s lidmi.

  Aby odpuštění nebylo jenom jako, kdy se pak všecko stejně stále vrací a omílá a nabaluje nové trable, hlavně pro toho, kdo vše podnítil-začal a nějak setrvává a ten potřebuje se sebou, s tím, prvořadě něco udělat. Má klíč k tomu, aby byl úplný klid.

  Vždy obě , nebo více stran, potřebují, aby to nebylo jenom jako.

  Aby vydrželo na dlouho , nejlépe na pořád, a tak je potřeba správný vstřícný krok, jeden vůči druhému, a k tomu je ke správnému duševnímu postoji velice užitečné posílení vůle, právě například nějakým rituálkem, nebo duševním tréningem.
  Veškerá krizová komunikace k dočištění vztahů by měla finálně probíhat právě ve stavu vnitřního odpuštění, tím se pak vše srovná úplně.

  Řekněme třeba, jinými slovy, jako když se hloubkově přeformátují data harddisku s úplným vícenásobným přepisem dat. Do našeho života se vepíše mnoho krásných zážitků a ty staré rány už nehnisají a nekrvácejí, zahojí se.

  Hluboké přátelství je cesta: https://www.youtube.com/watch?v=GuRdyaPNm0Q

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *