Recept: Mangovo-banánové smoothie se zeleným ječmenem

Před časem jsem psala o tom, jak si doma snadno a rychle vypěstovat zelený ječmen. Jenomže co pak s ním? Jak do sebe nejlépe absorbovat všechny ty prospěšné látky, které obsahuje? Pro mě osobně bylo nejlepší volbou smoothie, tedy rozmixované ovoce s přidáním vody. Hledala jsem na internetu různé recepty, jaké ovoce smíchat, aby to vyhovovalo mým chuťovým pohárkům a zároveň se do toho hodil i mladý ječmen a nakonec jsem se inspirována několika recepty pustila do vlastního experimentování, z něhož vzniklo mňamózní a vynikající smoothie založené na chuti manga s lehkým podtónem ječmenu (to zní jak profi popis drahého vína, co?:D). O recept včetně fotek se mileráda podělím:)

Mangovo-banánové smoothie se zeleným ječmenem
Co budeme potřebovat? Samozřejmě mixér, já mám takový laciný krám z Lidlu za pár stovek, ale i takový bohatě stačí:) A pak následující ovoce:
1 banán, 1 pomeranč, půlka manga a polévková lžíce čerstvě natrhaného zeleného ječmene (může být i z ledničky, pár dní po sklizni;)). Zjistila jsem ale, že tahle kombinace je hodně sladká, takže jsem přidala ještě 1 citrón.
Postup je zcela triviální:) Ovoce nakrájíme a vhodíme do mixéru, přidáme vodu dle potřeby, aby nám vyhovovala konzistence nápoje. Protože nejsem fanoušek pomerančové dužniny, pomeranč a citrón jsem si vymačkala a vlila do mixéru jenom jejich šťávu. Má to výhodu v tom, že pak nemusíte dolévat ani tolik vody, pomerančová a citrónová šťáva zředí nápoj vcelku dost.
A mixujeme, dokud nebude všechno ovoce příjemně hladké, prostě smooth:)
A pak si jen hodíme nožičky na stůl, uděláme si chvilky pohody a vychátnáme si skvělý a hlavně zdravý nápoj (čti: pokusíme se nevychlemtat tohle lahodné smoothie třemi loky:)).
Než jsem si vzpomněla, že vlastně postup fotím na blog, skoro čtvrtku skleničky jsem do sebe zvládla obrátit:) Takže dobrou chuť:))

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “Recept: Mangovo-banánové smoothie se zeleným ječmenem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *