ranní afirmace

Ranní afirmace

Každý to asi známe – ráno zazvoní budík a první myšlenka patří teplé posteli, ve které chceme zůstat a druhá všem děsivým povinnostem, které nás ten den čekají. S ranním vstáváním má problémy většina lidí, jen s nechutí se nutíme vylézt z pelechu a začít nudou rutinu.
Jedna z technik, která může každodenní boj s časem a vlastní pohodlností zpříjemnit, je ranní afirmace. Afirmace, z latinského affirmo (= ujišťovat), je „tvrzení, že něco je pravda. Je to v podstatě jakási přesvědčovácí fráze o něčem. Můžeme ji využít k naší škodě, ale i ku prospěchu – záleží jen na nás.

 

Ranní afirmace – pozitivní start do nového dne

 

Jak časté je ráno pronést „no to zas bude den“ nebo „to je ale ráno“, myšleno v negativním slova smyslu. Zkusme to ale otočit ve svůj prospěch. Je známo, že to, čemu věříme, o čem se přesvědčujeme, se stává realitou a do svého života to přitáhneme. jen těžko pak můžeme prožít úspěšný a příjemný den, když si od rána přivoláváme na svou hlavu hromy a blesky.
Ještě, než ráno vstanete z postele, ideálně těsně poté, co zazvoní budík, ale vy ještě nevstanete, si chvíli, stačí jen pár opakování, v duchu odříkejte pozitivně laděnou afirmaci. Dám vám nějaké, které se hodí, ale můžete si samozřejmě vymyslet i svou vlastní. Je důležité ji ale mít v přítomném čase.

 

ranní afirmace

 

Příklady ranních afirmací

 

Dnes je krásný den.
Cokoli, mě dnes čeká, úspěšně zvládnu.
Dnešní den je plný radostných událostí.
Mám sílu a energii do nového dne.
Dnes mě čekají jen samé úspěchy.
Dnes je šťastný a naplněný den.
Všem překážkám dnes čelím s úsměvem a energií.

 

Nemusíte půl hodiny ležet a opakovat si věty, stačí si ji v duchu nebo nahlas říct jen třeba třikrát. Další afirmaci můžete přidat při čištění zubů nebo česání u zrcadla. Chvíli času jistě budete mít i při oblékání nebo obouvání bot.
Každé zopakování afirmace, ať jí věříte nebo ne, se zapisuje do vašeho mozku a vyslané konstruktivní vlny se pak vracejí do vašeho života. Kdykoli vám během dne bude ouvej, vzpomeňte si, jak jste se cítili, když k vám připlouvala hřejivá slova vás samotných a nebojte si je znovu opakovat. A také nezapomínejte, že svět kolem nás je takový, jaký si jej uděláme:)

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

10 thoughts on “Ranní afirmace

 1. Dá se také nainstalovat malý prográmek, který pak problikává podprahové afirmace po celou dobu puštění počítače. Trošku to vyrušuje, ale na chvíli pustit nevadí. Zkoušel jsem asi před deseti lety. Taky je software, že si můžete do obrázku na plochu vkreslit nějakou afirmaci, aby byla vidět jen při soustředění, ale ne na první pohled.
  Podprahové informace působí více nenuceně a lépe se usadí v podvědomí, to pak dává správné podněty ke splnění. Pozor na manipulátory. Hodně mluví a píší o manipulaci médii a sami využívají manipulace lidí důsledně, a to právě podprahovými daty. Pořád jim někdo něco jako dělá, pořád se jim jako něco děje, pořád mají koho obvinit a na koho něco svést, racionálně nic nevysvětlí. Z nich si příklad neberte. Oni si již vybrali život ve věčném hnusu, ve kterém se pořád brodí.

  Sobě si vyberte to, co prožít chcete a to si afirmujte, nenechte se afirmovat hnusnými zprávami hnusných médií, která nikdy na dobré frekvenci nebudou a jejich autoři šťastní nikdy nebudou ( když vidí jen černě).

  https://sourceforge.net/projects/sublaster/

 2. Pro ty méněchápavé a škodolíbky, kteří si budou plácat pořád o katastrofách, protože nic dobrého plánovat neumí, nebo je jim tak špatně, že se neumí z toho odrazit. Tím, že si přitahujete dobro do života nezavíráte oči před světem a když jste na koleji, tak si pochopitelně nestačí představovat, že vlak nejede, ale uhnete právě protože si afirmujete, že se vyhnete nebezpečí.
  https://www.youtube.com/watch?v=2tl5jxdQ8Sw
  https://www.youtube.com/watch?v=OuT4WhGG30I

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *