Proč si pořád všímáme stejných čísel?

Snad každý týden mi na mail přijde dotaz od vás, čtenářů, který se neustále opakuje a já na něj neustále odpovídám stejně. Zkusím to tedy konečně sesumírovat do článku:)
Pořád se mě ptáte, co to znamená, když na hodinách opakovaně vídáte stejná čísla, jako je 22:22 nebo 11:11, případně 20:20, 15:15 a podobně. Hledáte v tom kouzla, magii, sdělení od vyšších mocností, pátráte po numerologickém významu těchto tajuplných sdělení a vás, chtě nechtě, neustále zklamávám tím, že to vůbec ale vůbec nic neznamená.

Každý den hodiny ukazují 1440 různých časových údajů (tolik má totiž den minut). Zvláštní je, že nikdo se nepozastavuje nad tím, že stále vídá čas 13:51 nebo 21:15 a to i přesto, že se tak dost možná děje. jenomže náš mozek je nastaven všímat si věcí, které jsou zajímavé a nevšední a tak když na hodinách svítí čtyři stejná čísla, hned si toho všimneme a je z toho haló, i když se taková věc stane třikrát za každičký den (00:00, 11:11 a 22:22). Oproti tomu jiné číselné kombinace nás nechávají chladnými.
Každou hodinu nás pak čeká časový údaj, který ukazuje dvě stejná čísla za sebou, tedy třeba 10:10 nebo 19:19, což je čtyřiadvacetkrát za den. S tím, jak často se moderní člověk dívá na hodiny, není těžké to vychytat:)
U ostatních čísel, třeba na značkách aut, na domech, apod., je to zase často způsobené tím, že rádi vidíme to, co chceme vidět a ten zbytek snadno zapomeneme. Těhotné ženy tak mají pocit, že všude potkávají těhulky, metalisti si spíše všimnou černě oděného spolumetaláka, lidi, co si čertsvě obarvili vlasy na červeno mají dojem, že najednou má červenou hlavu každý. Statisticky ale denně potkáme stovky, ne-li tisíce různých čísel, ale nevěnujeme jim pozonost. Pokud ale věříme, že nás pronásleduje dejme tomu číslo 33, pak jako by ji obtáhl fixkou a bude na nás odevšad vyskakovat a všimnete si ho, i když kromě něj potkáte spoustu jiných čísel.
Kamarádka se takhle před asi dvěma lety uvrtala do čísla 42 (což znají fanoušci Stopařova průvodce po Galaxii) a pokaždé, když ho potkala, vzrušeně na něj ukazovala, jaká je to šílená náhoda a že ji číslo pronásleduje. To, že vzhledem k omezném počtu číselných kombinací je jasné, že na značkách, domech, účtenkách apod. tohle číslo potkává denně úplně každý, moc nebrala a nezapomínala poukazovat i na číslo 41 a 43, jako neúplnou dvaačtyříctku a časem jsem začala díky tomu vidět tohle číslo všude i já, než mi došlo, že ho vlastně cíleně vyhledávám. A pak od něj najednou bylo utrum.
Jistě, je krásné, když člověk dostává nějaká „znamení shůry“ a taková andělská numerologie s tím i pracuje. Ano, lidé časem přiřkli číslům určitou symboliku a ta nás může do jisté míry ovlivňovat, ale ne vždy je potřeba za opakujícími se čísly hledat magii. Někdy nás prostě jen šálí náš mozek, který prostě vidí to, co vidět chce:)

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

16 thoughts on “Proč si pořád všímáme stejných čísel?

 1. Tak měli jsme takovou posedlost s číslem 69 (ach, ta puberta), ale že bysme to přisuzovali Vyšší moci nebo magický konstelaci všemocných trilobitů to opravdu ne :D

 2. Já se třeba naopak velmi často podívám na hodiny zrovna ve 21:12. :D Nebo ve 20:12. :D Jednu dobu jsem se náhodou na tento čas podívala snad každý den. :)

 3. Já se přiznám, že když vidím takový "pěkný" čas, třeba 15:15, tak si vždycky řeknu, že je to hezké číslo, ale nic víc :-). Nevím, proč některé páry vyžadovaly svatby třeba 12.12.2012 ve 12:12, to je úchylný :-D.

 4. Moje spolužačka je posedlá jedním hokejistou, který hraje s číslem 53 a ano, taky máme všichni pocit, že každá hodina má aspoň desetkrát 53 minut.

 5. Jo, souhlaas, tyhle číselné "náhody" jsou nejčastější případ, kdy lidé dělají z komára velblouda. :D Ve výjimečných případech to ale fakt něco znamenat může.

 6. Jo, tohle byla jedna z věcí, která mě odradila od toho dále sledovat a zabývat se Doreen Virtue – že čísla jsou sdělení od andělů? A navíc ještě zrovna ona má tu znalost, že je umí dešifrovat? To mi přijde už hodně ujeté. Já si to taky vykládám prostě tak, jak to tu píšeš ty, nic víc.

 7. [7]: tak na druhou stranu, někdy to fakt člověka třískne do očí a "něco" to znamenat může. Pamatuju si, když kamarádka za jeden den třikrát nakoupila v různých obchodech různé věci a pokaždé platila 101Kč. Poslední prodavač jí řekl, že to je fakt divná náhoda a ať si vsadí sportku – a ona vsadila a vyhrála 5 tisíc:)

 8. Já se jednu dobu (asi 2 měsíce) podíval na hodiny vždy, když byla celá hodina a jedna minuta (třeba 19:01 nebo 14:01) :D

 9. Jak mi tedy vysvetlite ze vzdy kdyz kouknu na hodiny tak ciselna kombinace sedi s nabitim baterky ?  17 procent 17.17 h 22 procent 22.22 h a tak se to opakuje cely den.

 10. Podle toho, co člověk prožívá, jaké si klade otázky,na co myslí a co vědomě odfiltrovává, tak toho si všímá, nebo nevšímá. Může to být však také sugesce podle toho, co tuší. Pak to vytváří tu iluzi znamení. Ve skutečnosti je to právě to tušení, které si jen člověk sugestivně promítne do symbolu.

 11. Opravuji.. se zlatou hvězdou princezně  na čelo..nikoliv na princezně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *