přání do nového roku

Přání do nového roku 2020

Konec roku, čas bilancování, uzavírání, ale také plánů a předsevzetí. Opouštíme rok, jemuž vládl Uran – rok plný transformačních výzev a velikých změn, těch v životě i v našem nitru. Vládcem příštího roku pak bude Luna, takže bychom měli očekávat témata týkající se citů, lásky, ženské energie a také cykličnosti, ať už té ženského těla nebo přírody. A do tohoto roku, nového roku 2020, bych vám chtěla popřát. Přeji vám, ať…

 

… překypujete vděčností

Každý den si vzpomeňte, čeho se vám v životě dostává. Radujte se z toho, že máte domov, teplé jídlo na stole a lidi, kteří vás mají rádi. Čím více vděčnosti za to, co máme, vyšleme, tím více hojnosti a štěstí se nám vrátí (více o tom píši v článku Bezpodmínečné dobro aneb o hodných holčičkách.)

Je tolik věcí, z kterých se radovat. Věcí, které bereme jako samozřejmost – že dýcháme, že se umíme smát, že máme čistou vodu k pití, práci, mobilní telefon a pračku. Zní to trošku jako esoterické klišé, ale zkuste se občas rozhlédnout kolem sebe a naplnit svoje srdce vděčností za všechny každodenní maličkosti, které vás obklopují. Je to taková malá meditace vděčnosti a radosti.

vděčnost

 

… si děláte čas na sebe

Nezapomeňte, že právě vy jste člověk, s kterým strávíte celý svůj život. O koho jiného byste tedy měli na prvním místě pečovat, než právě o sebe? Věnujte se věcem, které vás baví. Dopřejte si čas na vaše záliby, i kdyby jen tu a tam. Dovolte si odpočívat či vyloženě lenošit – u filmu, knížky nebo jen tak při koukání do blba. Dovolte si občas říct ne a místo starání se o druhé taky chvíli vydechnout.

odpočinek

 

…jste tady a teď

Pořád přemýšlíme, my lidé. Hrabeme se v minulosti a přemítáme, co jsme mohli udělat jinak a lépe. Rozjímáme o budoucnosti, co nás čeká a jak se k tomu postavit. Přitom jediné, co je skutečné a co máme ve své moci, je přítomný okamžik.

Nemusí se z vás stát hned hippík v karavanu, co žije ze dne na den. Ale občas nechejte starosti koňovi, co má, jak známo, větší hlavu a věnujte se naplno jen tomu, co právě děláte. Vnímejte svoje tělo – jak se cítíte? Vnímejte svoje smysly – co vidíte, co slyšíte? Vnímejte svůj dech, spadající sníh za oknem nebo mihotání plamene svíčky. I kdyby jen na minutu každičký den.

(Více o tom píši v článku Minimeditace: Zpřítomnění).

tady a teď

 

… cítíte Lásku

Lásku díky dávným básníkům i současným romanopiscům máme často spojenou s bolestí, zlomeným srdcem či odmítnutím. Jenomže ta skutečná Láska s velkým L nebolí. A nutně ji nemusíte cítit jenom ke svému partnerovi – je tolik jiných forem Lásky. K rodičům, k dětem, k přátelům, ke zvířatům, k planetě zemi, k hudbě, ke krajině, k životu, k Bohu, Vesmíru, Přírodě, k sobě samým. Milujte a nechejte se prostoupit tím nejryzejším zářícím pocitem.

přání do nového roku

 

… jste každý den lepší, než jste byli včera

Novoroční předsevzetí obvykle obsahují jasně dané cíle – jako denně cvičit, zdravě jíst, zhubnout 15 kilo nebo přestat pít. A tak není divu, že je leden plný zklamání, když se cíle do puntíku plnit nedaří. Nepleťte na sebe bič v podobě cílů a termínů. Nesnažte se dohnat ostatní – jistě, klidně se inspirujte a vzájemně se motivujte, ale nezapomínejte, že žijete svůj příběh ve svém těle. Slibte si jen, že budete dělat vše, co je ve vašich silách. Že každý další den uděláte aspoň malinký krůček k tomu být lepším, ať už to pro vás znamená cokoli.

úspěch

 

Díky , díky, díky

A nakonec bych vám chtěla poděkovat. Za přízeň, jež jste mi v tomto roce věnovali. Za to, že navštěvujete můj blog i za to, že nakupujete na mém eshopu Angelum Lucis. Jen díky vám, čtenářům, a vašemu zájmu mohly vzniknout desítky mých článků. Rozeslala jsem stovky balíčků po celé republice. Odpověděla jsem na spousty vašich otázek. Každý týden jsem pro vás dělala týdenní výklad karet. Sledovaly jste mé radosti i strasti.

Děkuji za to, že jste. A doufám, že i nový rok 2020 budeme prožívat společně.

S láskou vaše Lúmennka

 

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

4 thoughts on “Přání do nového roku 2020

 1. Ona skutečná láska samozřejmě bolí, ale lépe se ta bolest překonává, nebo není skoro vnímána, když si v ní pomáhají všichni, kdo se jí účastní.
  Trochu jim může pomoci, když vědí, co se vůbec v jejich životě a komunikaci děje a chtějí vůbec vědět, co se odehrává a co pro sebe mohou ti lidé udělat. Protože často bývá problém v tom, že lidé nevědí, co chtějí, nevědí co se vůbec děje a co mohou očekávat a o co mohou ty ostatní požádat a o co mají zájem. Skutek to podloží.

  Lidé kolikrát nedovedou ani mezi sebou dosadit lidi do správných rolí a funkcí. Nevědí, co v těch lidech je a kolikrát to vědět nechtějí, když si nedokáží říci, tak a teď uděláme něco dobrého, půjde to. Stává se, že dostáváme neúplné informace, není nám umožněno dát plné informace, když jsme více přerušováni.

  Ať je vše lepší, řekněme společně, že to dokážeme, zvládneme to. Pochválit se vzájemně, pochválit tu správnou věc, do čeho se pustíme. A s tím jít na to.

  Hned to méně bolí, když si lidé dají to nadšení mezi sebou a dokáží chtít se dohodnout , co kdo pro koho může udělat a chtěl by udělat. Víc než z devadesáti procent je vada v nechtění zkusit správně komunikovat.
  Se zájmem o náš úspěch, s péčí a zájmem o sebe, o toho druhého, o ty ostatní.

  Protože, když se ve světě lásky dřou jen někteří a ostatní zúčastnění té láskyplné společnosti lásku více jen konzumují a neumí ji dávat, pak jsou vyčerpáváni jen ti plnější lásky a musí se častěji posílit, každý nějaký ten odpočinek potřebuje a nemůže sloužit až na dno.
  Aby každý cítil možnost se zapojit a měl zájem se nad tím zkusit s láskou zamyslet, tam, kde je zájem o někoho takového, nebo, kde je dávána šance, se realizovat po svém.

  Skutečná láska bolí méně tam, kde se všichni snaží o porozumění, vstřícnost. Nesprávným lidem jí nelze dávat víc, než kolik uneseme. Tu správnost, ale musí lidé chtít umět ověřit a být sami k sobě upřímní. Všichni, kdo jsou na tom účastni. Nejhorším peklem je nedorozumění, nekomunikace, nebo vytržená komunikace a v jiném kontextu zcela obráceně vyložená komunikace. Důležité je, abyste byli všichni šťastni. Jako celek. Proč?

  Protože, když máme množinu lidí a v nich kvůli nesprávnému dorozumívání uspořádáme osoby do rolí, funkcí, nebo spolupracujících celků a uděláme zdánlivě malou chybu, zjistíme, že ne dva lidé, ale hned dvacet lidí je ve špatných rolích a funkcích a spolupracujících uspořádáních. Celý řetěz lidí se nám posune a rozhází jinak. Celá společnost se uspořádá nějak jinak. Už to nebude na sto procent to, co by všem udělalo radost.

  Takže buďte na sebe hodní a dělejte si radost. Naslouchejte si vzájemně. Dokonce i jedno blbě vyložené slovíčko může být na celovečerní komediální film. Ale i tak se všechno dá vysvětlit, když se chce na všech stranách. V lásce příliš mnoho politiky, filozofie a náboženských úvah škodí. Nakonec je všechno o tom, chtít se všichni dohodnout, aby to bylo pro všechny, kterých se to nějak týká, dostatečně motivující a radostné, na jejich cestě životem.

  Nádherný účes na obrázku u článku, a úplně perfektní výzdoba kvítků. Taková žertovná, milá póza. Další rok bude dobrá sklizeň lidských hodnot. Láska poroste, jako kvítí z vody.

 2. Ahojky Lymenn, moc ti děkuji za tento článek jako vždy si v tomto článku najde každý to co zrovna potřebuje.
  Jinak ti chci popřát všechni nejlepší do nového roku a plno dalších užasných článků na které se budu těšit.
  Jinak bych chtěla říct svou zkušenost se zrcadlem. Někde jsem četla članek už nevím kde že zrcadlo odráží na tebe vše co před ním řekneš nebo si myslíš. Když to člověk řekne nahlas o to větší to ma asi sílu. Protože kdysi sem se sebou nebyla spokojená a a postupem času sem se nevím ani proč naučila si říkat jak jsem četla že si máš říkat různé afirmace a pod. Tak jsem si začala říkat tobě to dneska sluší jsi kásná den co den. A Do dnešního dne si to říkám pořád chválím se že jsem pěkná že jsem spokojená s tím jak vypadám a i když vypadám jako strašidlo tak i tehdy se vidím jako roztomilé strašidlo a musím se kolikrát zasmát protože mi to přijde vtipné a zasmějeme se tomu spolu já i můj odraz. A teď chci říct proč to vlastně píšu: Moje sestra je opak neni spokojena je destruktyvni pořad jenom nadava vulgarně a to dost je horši jak dlaždič…..A pravě ona se sebou neni spokojená a pořad si nadává jak je škaredá tlustá a podobně a nic hezkeho si neřekne. Sice mi přijde že to říka i aby ji chvalil její přítel. Ale ja se naučila chvílit sebe samu a mít sa ráda takovou jaka jsem i když jsem měla pár kil na víc tak i tehndy sem se měla ráda. A i když jsem nebyla spokojená třeba s postavou bokama tak jsem si našla na sobě to s čím jsme spokojený byla. Ale ona toh neni schopna pry ja si nebudu říkat že vypadam dobře když to není pravda ale pravda je jen taková v jakou pravdu věříš. A u ní přímo vidím že je opravdu to s tím zrcadlem a celkově s tím jak o sobě člověk přemýšlí pravda. Když si budu říkat že mě nic nebaví a budu životem otravena tak takoví budu mít každý den a pořád dokolečka dokola. Ja se třeba snažím si říkat a radovat se z každého dne. A na každém dnu najít něco krásného i když jsou všude mračna vždy je místečko kudy prosvítá paprsek světla. Možná si člověk řekne že je to trošku šílené ale dneska i když byl den v práci naročný a unavující a ja byla fakt zničená Tak jsem měla v autě jak sme odjížděli zachvat smíchu ale takoví že to nešlo přestat a ja ani nevím proč prostě sem se nemohla přestat smát dívali se na mě jako na blázna a připadala sem si jak z toho filmu Joker jak měl zachvaty smíchu ale ja měla radost nevím proč ale cítila jsme se v tu chvíli vesele šťatně tak jako by šádne starosti a prace a unavenost nebyla v tu chvíli sem měla až slzy v očích jak sem se smála a nešlo to přestat nevím čim to bylo ale byl to skvělí pocit.
  Musela sem si odskočit a nějak nevím kde jsem přestala tak že když si vzpomenu tak to sem připíšu :)
  S láskou a přáním krásneho všeho Michaela Aisha Jayne

 3. K poslednímu bych radu měl.

  Ať přítel , partner, eventuelně někdy manžel, říkám to obecně, začne procedůru asi takovou.

  Upřímně a hezky do očí řekne své milé, že je moc krásná a že ji miluje.

  Musí to říct upřímně, a musí se pro to rozhodnout dobrovolně, klidně po přátelském a chápavém rozhovoru s partnerkou. Věděl jsem, že to funguje, ale vyrojily se i přednášky vědců, že to funguje, tak si to troufám napsat.
  I další lidé si pak všimnou, že každým dnem je krásnější. Je to báječný „doplněk stravy“.

  Naše emoce jsou živeny láskou a u žen si toho všímám víc. Tak proto říkám, že to je v podstatě doplněk stravy. Partner by měl partnerku živit upřímným a srdečným mám tě rád. Jsi velmi krásná a podobně. Být při tom vynalézavý. Zrcadlo pověz mi, kdo je na světě nejkrásnější… Tak to zrcadlo proti tomu „funguje jako pokažený stroj“.
  Křivá zrcadla klamou. Kvalitní obraz může být v kvalitním zrcadle, ale je to pouze orientační, zrcadlo zobrazuje všechno naruby, na rozdíl od monitoru s kamerou.
  Takže při tělesných cvičeních to může být dobrá orientační zpětná vazba, stejně tak při tančení, ale krásu nakonec člověk vnímá srdcem.

  Ale pravda, že bez její pomoci, aby sama chtěla věřit, že je den ode dne hezčí, by to bylo těžké. Láska začíná v srdci, v kráse duše a vyzařuje navenek. Taková nikdy nezvadne. Jen mění podobu. Roztomilý komentář. Každý byl přece miminkem a batolátkem a určitě mu to slušelo. Tolik lásky by lidé měli věnovat sobě a těm, které mají rádi, jako vnitřnímu lidskému dítěti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *