pohlazení po duši

Pohlazení po duši s Přírodou (17.3.2019)

Od posledního Pohlazení po duši zase uběhl dlouhý čas, tak tu pro vás jedno mám. Budu moc ráda, když mi napíšete do komentářů pod tímto článkem nebo na facebooku Posla světla, jestli vás pohlazení po duši baví a přáli byste si jich více.

A o co vlastně jde? Již před deseti lety, kdy tento blog vznikl, jsem se rozhodla vydávat články, které budou úplně jiné, než to, čeho je plný internet. Násilí, drby, pomluvy, názorové přestřelky. Toho je všude plno, zahlcuje nám to mysl negativními představami a vyvolává to jen nechuť a smutek.

Takže jsem začala tvořit příspěvky, jejichž hlavním účelem je pohladit duši. Krásné fotky, citáty, písně, příběhy… Za ta léta se jich tu nashromáždilo více než sto. A sbírka se stále rozrůstá. Pokud někdy budete chtít načerpat místo neustálých hádek v diskuzích pozitivní energii, je tu pro vás celá rubrika Pohlazení po duši – vybírejte, na co budete mít chuť :)

Pohlazení po duši s Přírodou

Miluji fotografie přírody a odebírám spoustu kanálů na sociuálních sítích, které právě takové fotky zveřejňují. Je to pro mě úlěva od stresu a mnohem radši jako novinku vidím krásnou fotku lesa, než potisící omílané zpupné činy politiků. Když se mi obrázek hodně líbí, uložím si ho do počítače a tak se mi v něm rozrostla celkem slušná sbírka krásných malebných scenérií. Pojďme se jimi společně pokochat :)

Mlha přede mnou, mlha za mnou…

…kráčím tiše tajnými stezkami…

…až do království skřítků a víl…

…a tam, v tom posvátném koutu lesa…

…na zvlněné hladině tůně…

…zahlédnu pravdivý obraz své duše.

Obrázky povětšinou pocházejí z facebookové skupiny Britain’s Ancient and Sacred Trees.

S láskou <3 Lúmenn

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

5 thoughts on “Pohlazení po duši s Přírodou (17.3.2019)

 1. Určitě je to dobré, přináší to dost zajímavou inspiraci. Pokaždé něco zase odjinud , co zaujme.
  Kdysi jsem si říkal, né, do Anglie nepojedu, je mlhavá , ponurá a já jsem hlavně na sluneční pohon. Přece jen oddělená kultura tím mořským kanálem. Ale na druhou stranu jsem si řekl, že z anglického prostředí sem toho jde docela dost a žijeme v tom a vlastně je toho po víc, čeho se nám líbí.

  Zdál se mi sen , že tam letím, a netrvalo dlouho, naskytly se možnosti a úplně neočekávaná příležitost. Byl z toho poměrně rozsáhlý průzkum území hlavně v jižní části. Dají se tam najít opravdu hezká místa. A .., sem tam, něco je tam v civilizaci zavedené dřív než tady. Tajemnější pro evropany může být ale ta severnější část území. Co vím, tak někteří si to zmapovali pro změnu tam a měli z toho hezkou dlouhou misi, na kterou rádi vzpomínají.

  Nejraději bych létal tak na střídačku. Do severské země, když se potřebuji zchladit a do teplých krajin, když potřebuji prodloužit léto. Všude najdeš kousek dobré duše tamního života. Kousek léta a kousek jara, i podzimu netřeba se bát…https://www.youtube.com/watch?v=lFrLhclVcic

 2. Nejlepší! Pokud máte někdo více stránek s touto tématikou, které odebíráte na FB, sem s nimi. :)

 3. Jindrah:
  Můžeš si zajít do lesa nebo parku v okolí, ale pokud chceš někam dál, tak
  inspiraci najdeš na cestujlevne_com, zaletsi_cz, ale tam jsou ty nabídky rychle pryč. Takže jen inspiraci. Ale pak hledám na kiwi_com, konkrétní trasy a datumy, tam se intuice hodí, protože ceny lítají, jako grafy na burze. Obrázky přírody a videa, to se najde poměrně snadno. Je celá řada skupin i mimo běžné soc. sítě. Pokaždé se najde něco někde jinde. Na to se velmi hodí tréning vyhledávání. Většinou je to jako blesk z čistého nebe, ten nápad, nález krajiny.

 4. příroda, tedy elementy, mohou přijmout mnoho z toho, čeho se člověk potřebuje zbavit. všechny tyto úrovně, země, oheň, voda, vzduch, éter, světlo, vznikly z jedné univerzální síly a jsou jí organizovány (dává jim řád). tuto sílu má v sobě i člověk, protože je všepronikající. pokud ji v sobě probudíme, může nám dát poznání, jak se očistit vevnitř. pak nás příroda může naplnit svojí krásou. bez tohoto se staneme stále nenaplněnými štvanými konzumními cestovateli dokolečka dokola.

 5. Trochu zavádíš mirku ( píšu s malým m, protože předpokládám, že se nejmenuješ mirek, když je to stále s malým písmenem, jako přezdívka, možná, ale k tomu máš jiný důvod ) .
  Když něco řekneš takového štvavého , pak to raději vysvětli. nemůžeš zavrhnout cestování jako štvavé konzumní. Cestování není ničím špatné a je součástí života každého člověka.
  Je součástí poznávání a všechno neleží na jednom místě a to je správné.

  Pořád jen cestovat by asi byl extrém a o tom přece žádná. Naproti tomu druhý extrém by byl sedět pořád na zadku a domýšlet si, jak svět vůbec vypadá. A žít nenaplněný život mezi čtyřmi stěnami. Nechal bych na každém, jak dospěje k nějakému životnímu naplnění. Třeba i na tom zadku, nebo chozením ven. To už je na uvážení každého.

  Pokud si připadáš štvaným konzumentem, tak to nevysvětluješ, proč by to tak mělo být. Lidé jezdí do práce a za svými zájmy a koníčky, ne proto, že by je někdo štval, ale protože to dělají obvykle rádi. A pokud to tak necítí, nejsou v souladu sami se sebou a potřebují v sobě objevit lásku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *