Pohlazení po duši s deštěm (2.5.2019)

Již před deseti lety, kdy tento blog vznikl, jsem se rozhodla vydávat články, které budou úplně jiné, než to, čeho je plný internet. Násilí, drby, pomluvy, názorové přestřelky. Toho je všude plno, zahlcuje nám to mysl negativními představami a vyvolává to jen nechuť a smutek.

Takže jsem začala tvořit příspěvky, jejichž hlavním účelem je pohladit duši. Krásné fotky, citáty, písně, příběhy… Za ta léta se jich tu nashromáždilo více než sto. A sbírka se stále rozrůstá. Pokud někdy budete chtít načerpat místo neustálých hádek v diskuzích pozitivní energii, je tu pro vás celá rubrika Pohlazení po duši – vybírejte, na co budete mít chuť :)

 

Pohlazení po duši s deštěm

Dnešní pohlazení je opět z bohaté sbírky písní, které si pouštím k práci i relaxaci. Je to skladba od běloruské pagan folkové kapely Dzivia „Śpieŭ daždžu“ neboli „Píseň deště“. Nádherně vysthuje náladu, jaká nastane, když přijde jemný letní déšť, který osvěží přírodu a smyje prach z listoví. Déšť životodárný a hladivý. Déšť očistný a příjemný. Déšť, který zem v posledních měsících potřebuje stále naléhavěji. Tak snad jej tato píseň pomůže přivolat. Nechť vás po duši hladí tak, jako jemné kapky deště.

 

Možná vás také pohladí po duši májová sleva
na eshopu Angelumlucis.cz
↓↓↓ Mrkněte se a udělejte si radost :) ↓↓↓

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

3 komentáře u „Pohlazení po duši s deštěm (2.5.2019)

 1. Tak to je opravdu překrásná hudba. Ze začátku to nabíralo dech postupně. Ale pak. Oh, la lá. Je to tam.

  Dočkáme se jemného deštíku. V lese, jak kouzlem ranní vláhy se nese.

  A s polibkem jara, věrné tváři chceš své díky říci.
  Nehledej chmur svůj, když už v štěstí sedíš a kotníky hladíš květy růžové,
  pod stromem rozkvetlým.

  Přírodo, vdechni vlahý vánek z křídel pegasů, a v lůně svém, zažij nový květ , jak lesk tvých lučních stébel , hřívy vlasů.
  Hory, vy lásky lesů, nechť se zrodí vodní toky, z vrchů až do útesů.

  Nebe je modré, obláčky oděné. Slunce, jak v peřinkách uléhá po první úrodě.
  Kolébej s námi, pěj sluníčku písneň. Nenech nic náhodě.

  Jarní vláha má tvoji přízeň.
  Z malého pramene vyroste tvůj živý sen.

  Tanec nad vláhou deště lesů , energie lásky , která nezná konců jisker blesků:
  https://www.youtube.com/watch?v=r1rmktHvvs0

 2. Někteří lidé berou pilulku, aby zmírnili své starosti, jiní navštěvují shromáždění v chrámech a kostelech nebo se toulají po zemi v naději na osvícení. Má-li být božství dosaženo prostřednictvím vnějších rituálů, ať už se jedná o holení hlavy, nošení určitého oděvu, koupání ve svaté vodě nebo roamingu v lese, nenalezli by ryby a zvířata dávno Boha? Sufi svatý, Bulleh Shah, zeptal se na tuto otázku před několika stoletími. Dnes se však musí znovu zeptat, protože očištěním těla, jak se dá odstranit špína, která sídlí ve výklencích srdce?
  Může nám lépe sloužit k tomu, abychom se vzdali pátrání po Bohu v lesích a domech uctívání, pokud Božství spočívá v pravdivosti a dobrém srdci. A i když je osvícení slibné v jakémkoli místě uctívání, ať už je to chrám, mešita, kostel nebo místo meditace, co by to bylo vhodné, kdyby člověk neměl touhu vzestupovat a zlepšovat se? Co nás přivádí na tato místa? Je to pokušení popularity, vzrušení ze socializace, setkání se životním partnerem, předvádění talentu, naplnění rituálu nebo je to tah srdce, hledání pravdy a smyslu pro vlastní existenci? Nakonec je to čestnost našeho hledání a jak pravdiví zůstáváme pro sebe, což může být měřítkem naší hodnoty v božské říši.

 3. mirku: Zdá se, že už vidíš trochu lépe.
  Ano čestnost hledání a jít za srdcem , tak by to mělo i vypadat.
  Na pilulky na zmírnění starostí nevěřím. Ale jsou lidi, kteří mají pomyslnou pilulku na zmírnění starostí třeba v čemkoliv , co si berou místo té zmíněné pilule.

  Lidská bytost je celostní záležitost. Nemám teď na mysli vysloveně celostní medicínu. Ale lidé dosahují zdraví od citů, emocí, myšlení, přes zdravé prostředí, zdravé vztahy interakce mezi lidmi. Očistu, doplnění potřebných látek, správné proudění energie, mysli i těla.

  Mám za sebou silnou očistu a určitě je to fajn pocit, když si projdeš nejdřív těmi mírnými očistami a pak si zkusíš silnější, až jsi připravený. Dobrá očista pomáhá dobrému napojení na správné zdroje čistého smýšlení. Kdo tu vnitřní a vnější očistu nemá, má to složitější i s tou očistou duše, nebo jak by se řeklo , v srdci.

  Všechno, co tě zatěžuje tělesně , je ti i na obtíž k prožitku toho oduševnělejšího. Proto se každý myslitel a člověk , který je známý čistou láskou, podroboval půstům a pak i těm půstům , které se v další fázi nazývají půstem jen někdy, protože už v té fázi člověk přijímá čisté zdroje obohacující tělo i duši, nebudu to vyslovovat, protože každý v jiných kulturách tomu říká po svém a ani to by neobsáhlo vše, co jsem tím myslel, je to život sám.

  Stará pravda je o tom , co z tvých skutků a slov vychází , může přinést užitek nebo škodu.
  Mít úctu je super. Ale nechci nikdy nechat sebe uctívat , ani uctívat nikoho. Co přináší dobro, k tomu mám úctu, co přináší špatnost, nad tím cítím zármutek.

  Předemnou jsou si všichni rovni a já se cítím být živou bytostí rovnou ostatních. Každý máme nějaké znalosti a zkušenosti na své cestě a nehodnotím, kdo jich má víc nebo méně, ale pýchu , tu poznám, stejně jako kdokoliv jiný.

  Na světě je hodně podobenství, ta lidé promítají do toho, čím se obklopují. Jsi živá duše v chrámu, kterým je tvé tělo. A také se někdy říká, že jsi duše a tvá duše obsahuje tvé tělo ve tvé duši. Pro člověka je hlavní neustále nacházet ten princip, který je ve všem kolem dokola, ten se dá nalézt a projevit různě.

  Nic víc ani méně. Jsme spojité nádoby lidství. Na světě jsou ze subjektivního pohledu pozorovatele náhody, ale v celém vesmíru to zas taková náhoda není.

  Se slovem Bůh a bůh se taky už nadělalo řečí. Každý si pod tím může představit, jak to chápe a nikdy v tom nebude všem jasno. Protože jde o slova, slovíčka. Ale princip objevit lze, ten je možné prožít city, emocemi, od prvotní myšlenky. Jsi tvůrcem a součástí stvoření. Jsi bytost , součástí jsoucna. Lidstvo, jako větve stromu. Rodina a její genealogie.

  Od počátku, kterým je slovo může znovu něco vzniknout. Jako z tónů vzniká píseň. Z akordu vzniká chór.

  A k hudbě přidáme hru světel a obrazců, a vidíme část té podstaty. Jak to ladí, když chceme.
  Jsme součástí všelikého stvoření, které obsahuje mnohé z toho, co nám dává znovu další možnosti, které náš život obohacují a zpříjemňují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *