artemis

Pohlazení po duši s Artemis

Již před deseti lety, kdy tento blog vznikl, jsem se rozhodla vydávat články, které budou úplně jiné, než to, čeho je plný internet. Násilí, drby, pomluvy, názorové přestřelky… Toho je všude plno, zahlcuje nám to mysl negativními představami a vyvolává to jen nechuť a smutek.

Takže jsem začala tvořit příspěvky, jejichž hlavním účelem je pohladit duši. Krásné fotky, citáty, písně, příběhy… Za ta léta se jich tu nashromáždilo více než sto. A sbírka se stále rozrůstá. Pokud někdy budete chtít načerpat pozitivní energii, je tu pro vás celá rubrika Pohlazení po duši – vybírejte, na co budete mít chuť :)

 

Pohlazení po duši s Artemis

Artemis je řecká bohyně lovu a měsíce. Je patronkou divoce žijících zvířat, přírody, lesů a kopců. Jejími průvodkyněmi na lovu byly nymfy a dryády.

Je dcerou boha Dia a bohyně Létó. Jejím bratrem – dvojčetem je Apollón. Artemis se narodila o den dříve, než její bratr a pomohla své matce při jeho porodu, takže je považována také za ochránkyni rodících žen. Artemis byla velmi krásná a mnoho mužů se do ní na první pohled zamilovalo, přesto se však rozhodla uchovat si věčné pannenství. Je tak jedním z archetypů bohyně Panny, plná života a nezdolné, až bojovné energie.

Artemis nám může požehnat, kdykoli potřebujeme dodat odvahu. Nebo když potřebujeme tak, jako její luk a šípy, neminout cíl, ke kterému jsme se vydali. Zároveň nám může pomoci nebát se svobodně projevit svůj názor.

A o Artemidě je tahle úžasná skladba od houslistky Lindsey Stirling, včetně famózního videoklipu. Tak ať vás její energizující tóny pohladí po duši :)

Lindsey Stirling – Artemis

banner eshop

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 komentář u „Pohlazení po duši s Artemis

  1. Nádherný klip. Přibližně tam tvorba směřuje. Využití krásného zpěvu, klasických- elektrofonických a zároveň elektronických prvků. Tak, aby technika a efekty doplňovaly běžné nástroje, nikoliv je flašinetizovaly, nebo kýčovatěly.
    Je to povedený kousek, který obsahuje kousek příběhu, každý záběr je veden podle hudby, v souladu se změnami osvětlení a k povzbuzení obsahu výrazového tance. Tak nějak vše pracuje společně ve výsledný vjem. Kde k tomu všemu přes veškerou svižnost pohybu dam, na nich není ani impulzivita, žádná agrese. Není tam mátožná zesláblost, či kynutá knedlobuchtičková nádivka s lepkavou polevou, neb pachutí slizu.

    Je tam spousta něhy, pružné kreativity, energie přírody. Vlídnosti a náklonnosti ke všemu, co je obklopuje. A veškerou přírodu, jako by ty víly nabíraly do svých dlaní a prolínaly se s horami , nebem a vrcholky stromů, společně s vánkem vůně jehličí a vlnitých ladných pahorků. Jsou v té krajině jedna přátelská energie.

    Ve městech se vždy stýská po procházkách lesem a volnou krajinou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *