podzimní tvoření

Podzimní tvoření

Mám ráda podzim, se všemi jeho barvami a počasím, které vypadá jako by si nějaký bláznivý hráč dračího doupěte každé ráno házel kostkou, jak bude. Ráda trávím dny v přírodě, která voní vlhkostí a mlhou. A stejně ráda je trávím doma, s hrníčkem horkého čaje a knížkou nebo pastelkami. A právě s barvami a pastelkami jsem se poslední týden kamarádila hodně. Podzim je totiž nádherně čarovný a inspirující, takže jsem si s dovolením půjčila jeho paletu a vykouzlila pár zajímavých věcí.

 

Podzimní tvoření – barvy a mandaly

podzimní tvoření

Jako první vznikla tahle mandalka. Vybarvovala jsem si ji při politické debatě, abych trošku zklidnila rozjitřené nervy z předvolební atmosféry. Předloha je z omalovánek, které mi kamarádka přivezla jako dárek z Anglie.

 

podzim mandala

A protože se mi podzimní tóny zalíbily, pustila jsem se vzápětí do další podzimem inspirované mandaly. Tentokrát opravdu spletité, ale o to více inspirované barevným listím. Přinesla mi několik hodin příjemné relaxace:)

 

A s výsledkem jsem nakonec velmi spokojená. Kombinace teplých podzimních tónů je prostě moje zamilovaná.

 

Podzimní tvoření – řeč stromu

Přírodní inspirace u mě ale nezůstala jen u barev. Po dlouhé době jsem se taky rozhodla něco sama nakreslit. A oslovily mě stromy – pokusila jsem se tedy o stylizované ztvárnění kmene stromu s kořeny a korunou. Nemohl samozřejmě chybět ani podzimní polibek – koruna hrající všemi odstíny:)

 

podzim strom

Podzimní tvoření – dotřetice přírodní inspirace

No a nakonec se přesuňme od papírů a barviček k řekněme více 3D objektům. Objevila jsem návod, jak si vytvořit růžičky, které nezvadnou. Jak to? Protože jsou z listí! Růže z listí, to zní divně, ale vypadá to nádherně. Navíc je to neskutečně jednoduché a zkusit si to může úplně každý – stačí nasbírat jen dost barevných listů a chviličku motat. J8 měla štěstí a našla jsem překrásně rudo-oranžovo-žluté listy javoru, které vytvořily úplně neuvěřitelnou směsici barev do mé listové kytice. Jako skutečné růže :)

 

růže z listů

 

Jak si vyrobit svoje vlastní růže z listů se můžete mrknout třeba v tomhle videu:

 

 

Doufám, že jsem vás inspirovala tak, jako mě políbil jako tvořivá múza sám pan Podzim. Mám dojem, že je čas na další hrneček horkého čaje a hrát si, ó, jen si hrát s barvičkami… Krásný podzim, moji milí :)

 

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

1 thought on “Podzimní tvoření

  1. To vypadá velmi konstruktivní. To by na AVU někteří záviděli. Protože nakreslit tohle není na počkání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *