♣ Po meditaci se mi těžko vrací do reality, co s tím?

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.
♣ Otázka: Ahoj, mám dotaz ohledně meditace a vizualizace. Když se snažím meditovat nebo vizualizovat, snažím se zklidnit svoje tělo i myšlenky. Všechno jde většinou dobře, problém nastane, když se vracím zpět do „reality“. Nejdřív mám pocit, jako bych se nemohla hýbat, jako bych vůbec necítila svoje tělo. Když pohnu třeba rukama, hrozně mě mravenčí a mám v nich zvláštní pocit. Také mi někdy trvá, než jsem schopná normálně vidět a nepřeskakuje mi zrak. A ještě ke všemu mám potom problém s hrubou i jemnou motorikou – těžko udržím rovnováhu, špatně chodím, musím se soustředit, abych něco uchopila do prstů. Sice to vždycky po pár minutách přejde, ale trošku mě to děsí. Nedělám něco špatně s meditací? Mám to vůbec ještě zkoušet? Míša


Odpověď: Ahoj, tento pocit znám a občas ho také zažívám. Při uklidnění těla i mysli se často stane, že duše jako by vyklouzne z těla a ty se ocitneš na půli cesty mezi meditací a astrálním cestováním. Při procitání se duše vrátí zpět do těla a je to pro ni téměř stejný šok, jaký při návratu do těla může člověk prožívat po astrálním cestování.
Toho, co se ti děje, se neboj, jediné, na co si dávej pozor je, abys byla při meditacích dobře chráněná. Hodně lidí by dalo nevím co za to, aby se jim dařilo astrálně vycestovat a ty na to máš evidentně velmi silný talent, Zacházej s tímhle darem opatrně. Měj se krásně Lúmenn

Lúmenn

Jsem blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

8 komentářů u „♣ Po meditaci se mi těžko vrací do reality, co s tím?

  1. Po meditaci se jemně poplácej po celém těle, začni od zátylku hlavy, pak ruce zepředu i zezadu, trup, nohy.

  2. Ačkoli jsem fanoušek všeho nadpřirozena, měla bych pro to i prozaičtější vysvětlení. Při meditaci půl hodiny i dýl sedíš naprosto nehnutě a máš zavřené oči. Po probuzení ze spánku se ti přece taky stává, že se nějakou chvilku rozkoukávaš. Oči jsou odpočaté a když do nich po meditaci udeří světlo, třeba ze svíčky, je to pro ně šok, stejně jako že musí znovu začít zpracovávat hrany a tvary kolem sebe a mysl se vrací k realitě, přestane bloudit v abstrakci a prázdnotě a dostává šok tím, že si znovu uvědomuješ, kde jsi. Tělo se dokonale uvolnilo a nervy a svaly na chvíli skoro úplně vypnuly, což se jim normálně během dne moc nestává a nejsou na to zvyklé. Takže i pro ně je prostě nezvyk vrátit se do akce, kdy je nutíš začít zase fungovat, zvednout tě ze země a něco dělat. Ruce jsou ztuhlé, protože několik dlouhých minut nic nedělaly a to pro ně není běžné.

  3. Keď som spoznala svoje duchovné zviera, bolo mi podobne. Čokoľvek čo som spravila, sa mi zdalo neprirodzené ako vo sne :)

  4. Děkuju moc za odpověď, to by mě nenapadlo :) Zatím se mi nikdy nepodařilo astrálně vycestovat, tak čekám, až to půjde :)

  5. Ahoj.Já medituju půl až hodinu denně podle potřeby ale mám občas pocit že je všechno moc pozitivní a duchovní.Občas si i připadám jako duchovní bytost.Že mám tak o 50 kilo míň a umim chodit přez zdi.

  6. Dobrý den.Mám schyzofrenii a nevím jestli mohu meditovat nebo ne .Prosím o rady.

  7. Ahoj, dnes jsem se dostala do meditačního stavu – poprvé. Bylo to velmi zvláštní, po chvíli jsem ucítila vlny tepla do celého těla a pak už jsem tělo necítila vůbec, jen mysl. Viděla jsem obrazy, viděla jsem sama sebe v lodce pohupující se na moři a svitilo slunce, byl to naprosto úžasný pocit, říkala jsem si"wooowů:D. I pres probuzení, které bylo drsné a já měla oslabené končetiny, rozlila polévku, si říkám, že chci, aby se to opakovalao, moc krásný zážitek:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *