Planety a jejich vlastnosti

Dnes jsem našla v počítači dávno zapomenuté tabulky, které přehledně zobrazují některé základní magické a astrologické souvislosti. Bohužel, dávno už nevím, odkud jsem tabulky čerpala a kdo je jejich autorem, přesto si myslím, že na tomhle webu mají své místo a mohou mnoha z vás pomoci s vaší magickou prací. Pokud někdo znáte původní zdroj, prosím o odkaz, abych jej mohla doplnit.
Tabulek bude zveřejněno hned několik, aby se to tu nekupilo tak během konce tohoto a začátku příštího týdne. Týkají se různých odvětví magie, od spíše astologických s planetami (jako je ta v tomto článku), až po bylinkářské, živlové a ty, věnující se barvám a jejich vlastnostem. Věřím, že vám budou k užitku:)

Vlastnosti jednotlivých planet
PLANETA
BARVA
KOV
DEN
ATRIBUT
Slunce
žlutá zlatá
zlato
neděle
peníze,úspěch,moc,zdravi,vědění,poznání
Luna
stříbrná,zlatá
stříbro
pondělí
sny,láska,pocity,věštectví
Merkur
žlutá
rtut
středa
pohyb myšlení,nápady,obchod
Venuše
zelená
med
pátek
manželství,sex,vztahy,
Mars
červená
železo
úterý
síla,prosazení,boj
Jupiter
modrá
cín
čtvrtek
štěstí,úspěch,expanze
Saturm
tmv.fialová
olovo
sobota
hranice,zdraví,klid
koně a hvězdy

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

2 thoughts on “Planety a jejich vlastnosti

  1. Vědění a poznání bych přesunula spíše k Merkuru, Venuši náleží také krása a estetika, Mars je rozhodně patronem pohybu spíše než Merkur, Jupiteru mimo jiné přisuzují víru, Saturn pojednává o povinnostech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *