Odpoutávání energetických vazeb I. – Co jsou to energetické vazby?

Tuto techniku jsem původně chtěla dát do rubriky psychické obrany, ale souvisí s více věcmi, než jen s psychickou obranou, ale proto ji řadím do této rubriky, protože nejvíce souvisí s vysáváním energie od jiných lidí. Ani ne tak s cílenými psychickými útoky, jako spíš s podvědomým odebíráním energie.
Pokud jsme v kontaktu s lidmi, neustále mezi námi probíhá transfer energie. Každá vyslaná myšlenka, každé vyřčené slovo, je energie, kterou vysíláme směrem k nějakému člověku a nebo ji z něj vytahujeme. Nadávky a nenávistné myšlenky lidem energii odebírají, láska a milé myšlenky jim ji dodávají. Tak to funguje – vyzkoušet to můžete na vlastní kůži každý. Jak se cítíte, když vás někdo seřve? Unavení, bez energie, sklíčení, smutní. Naopak po příjemném odpoledni s partnerem, po objímaní a tulení, se cítíme příjemě, jako znovuzrození.

Sami sebe si můžeme představit jako jednu část obrovské energetické sítě. Na každého je napojeno bezpočet „trubic“, kterými neustále koluje energie. Od nás k našim blízkým a zase naopak. Malé, uzoučké napojení, máme na každého člověka, se kterým jsme se kdy setkali a vyslali k němu jakoukoli myšlenku. Proč myslíte, že herci a hudebníci, mají tolik energie a dělají tolik věcí? Tisíce fanoušků jim dodávají sílu, nutí je do práce. Ale takový příval energie ne každý zvládne a tak s ním jdou ruku v ruce maniodepresivní stavy.Ale to je zase jiná věc.
Já se chtěla spíš zaměřit na pocit, který mají umělci po vystoupení – jsou v euforii, pní energie, mluví o tom, že je dav lidí „nabil“. Takto fungují energetické vazby, představte si je jako tenoučké trubičky, kterými proudí zlatavé světlo. Takto tenké vazby často samovolně zaniknou.
Trochu širší napojení máme na známé, které občas vídáme – kolegy z práce, spolužáky, sousedy, kamarády z akcí. Mezi takovými lidmi probíhá silnější energetické spojení, jsou-li spolu a pak energetický transfer téměř ustává, protože si nepotřebují věnovat žádné myšlenky. Odtud zase známe to, když je člověk na akci, kde si ho nikdo nevšímá – záhy je unavený a chce se mu spát, nudí se, chce jít domů. Oproti tomu ti, co jsou středem pozornosti (= je k nim vysíláno nejvíce energie) jsou veselí a baví se.
Vazby mezi vzdálenějšími známými jsou stále tenké trubice, ale o něco širší než u téměř neznámých lidí – u těch si představuji šíři nitě, u známých pak jako hadičku od kapačky.
Blízkým přátelům pak věnujeme (a také od nich přebíráme) nejvíce energie. Trubice se zlatavou energií jsou široké jako zahradní hadice, u některých lidí jsou to ale vyloženě „tunely“ a vazba je velice silná. Tihle lidé jsou na vzájemném předávání energie závislí a nemohou bez sebe delší dobu vydržet (odtud stýskání).
Nejsilnější vazby máme s rodiči, sourozenci a rodinou obecně, potom pochopitelně s partnerem a pak blízkými přáteli. Tito lidé nám citelně chybí, když se delší dobu nestýkáme, protože energetická vazba vysychá. Vysychá a přesto tu je a energie jí uniká pryč, jako prasklým potrubím.
A to se dostáváme k tématu článku – přetínání těchto starých a nefunkčních vazeb, jimiž trpíme. Představte si partnera, se kterým jste si hodně ublížili, hádali jste se nebo podváděli. Vztah skončil, ale i přesto, že se již nestýkáte, máte mezi sebou energetickou vazbu, jako potrubí, jímž již neproudí skoro žádná energie. Skoro žádná, ale přesto nějaká. Spojení trvá.
Takovýchto spojení máme za život desítky, stovky. Některá tenčí, některá velmi silná. A každým z nich kapku po kapce mizí z našeho těla energie. Čas od času je tak potřeba „potrubí“ zrevidovat a odebrat ta, která již neslouží svému účelu. Čím silnější vazba na člověka byla, tím větší energetický „kanál“ mezi sebou máme a tím více energie uniká vniveč. Zároveň jsme také k člověku určitým způsobem připoutáni – je větší šance, že si na něj vzpomeneme nebo že na něj „náhodou“ narazíme.
Metody odpoutání můžeme zvolit dvě. Alespoň jednou do roka bychom měli provést tzv. „velké odpoutání“ a zbavit se všech vazeb, které máme, protože jich je skutečně obrovské množství a některé jsou zcela zbytečné. Ty, které nejsou (k blízkým lidem), se záhy obnoví samy. Pokud jsme nedávno toto prováděli, stačí odpoutání konkrétního člověka, to bychom měli dělat vždy, když nám někdo ublíží a my jej vyprovázíme ze svého života a měli bychom to dělat kdykoli po provedení „Zapuzovacího „kouzla„“.
Na obě techniky se brzy podíváme.

Lúmenn

Jsem devětadvacetiletá blogerka, čarodějka a taky nenapravitelný snílek. Již od roku 2009 pro vás píšu tento web. Snažím se rozdávat světlo a lásku a jsem tady vždy, když potřebujete pomoci. Navštivte také můj e-shop Angelum Lucis a udělejte si radost ručně vyráběnými magnetky, malovanými mandalami nebo dalším esoterickým zbožím. S dotazy se na mě obracejte v poradně.

More Posts

10 thoughts on “Odpoutávání energetických vazeb I. – Co jsou to energetické vazby?

  1. Zajímavý článek, něco takového bych teď potřebovala. Taky jsem na někoho z mé minulosti ještě napojená a vím, že to není dobře. Myslím, že nám to škodí oběma, ale mně asi víc… nevím. Každopádně se těším na další články :-)

  2. Musím tedy říct, že jak jsi to popsala v článku, tak přesně tak to cítím :) Nikdy jsem nad tím neuvažoval, až do dneška :)

  3. Moc se těším na další článek,tohleto mě moc zajíma protože nějaké nepotřebné spojení mám a ráda bych se jej zbavila…

  4. [2]: s každým, koho ve svém životě potkáme, máme energetickou vazbu, s tím koho nesnášíme destruktivní, s tím, koho máme rádi, konstruktivní.

  5. ALUE KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

  6. Ahoj, asi to sem nepatří, ale nevěděl jsem kam to napsat, ale chtěl bych se tě jen zeptat, jestli ses někdy zajímala o PSI energii a následně s ní pohybovat předměty atd. Jestli jsi to zkoušela v praxi a jestli s tím teda máš nějaké zkušenosti nebo celkově tvůj názor na toto téma? :)

  7. [6]: ahoj, veškerá energie je "psi" prostě naše vnitřní energie. A dělala jsem nějaké hokusy pokusy, ale není to zrovna směr, který by mě zajímal, věnuju se spíš jiným věcem. Ale určitě je tuto energie možné pěstovat, trénovat a zaměřovat:)

  8. [7]: Takže tedy tvrdíš, že se teda pomocí energie dá pohnout prědmětem? Ty pokusy se podařily? Ptám se v podstatě jen na to, jestli to je opravdu možné.

  9. [8]: ano, tvrdím, že to možné je. Dokonce jsem zažila, kdy to někdo udělal – nikoli záměrně, ale při velkém psychickém vypětí se to prostě mimoděk stalo. Té energie je potřeba ohromné množství, takže to prostě normálně nedokážeme. Nastuduj si zajímavé případy tzv. poltergeistů – většinou jsou to mladí lidé, kteří procházejí psychickými změnami a svojí energií pak hází předměty, ničí nábytek a elektrické přístroje atd. Některé jsou zdokumentované velmi dobře a podvrh je vyloučen.

  10. [9]: Díky za odpověď, to je hodně zajímavý, před 8 lety jsou tady toho dost přečetl a jsem rád za tyto články a že je mohu přečíst znovu, snad se pomocí toho někam dostanu :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *